Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odrzucony w Hiszpanii, uwielbiany w Polsce: doskonałe sceny Igbekeme wywołują spektakularny powrót

Odrzucony w Hiszpanii, uwielbiany w Polsce: doskonałe sceny Igbekeme wywołują spektakularny powrót

W poniedziałek nigeryjski pomocnik James Igbekeme został zawodnikiem meczu Wisły w wygranym 2:1 meczu z GKS Tychy w meczu 23. tygodnia I ligi w Polsce.

Igbekeme był już poza boiskiem, kiedy Luis Fernandez strzelił z rzutu karnego, który dał Wiśle wszystkie trzy punkty, ale jego wpływ był tak duży, że kibice wybrali go zawodnikiem meczu.

W rzeczywistości Igbekeme odegrał kluczową rolę we wszystkich trzech meczach, które rozegrał dla klubu, prowadząc ich do trzech zwycięstw z rzędu.

Nigeryjski pomocnik wniósł świeżą energię do Wisły Kraków po kontrowersyjnym odejściu z Realu Saragossa.

Wyrzutek w Hiszpanii

Aż trudno uwierzyć, że zaledwie kilka tygodni temu Real Saragossa uznał pomocnika za nadwyżkę w stosunku do wymagań i za niezdolnego do gry w pierwszej drużynie.

James Igbekeme przeszedł długą drogę w krótkim czasie od odrzucenia w Hiszpanii do stania się kluczowym graczem w Polsce.

Jednak pomocnik nie zawsze był zbędny w Saragossie. To właśnie w klubie wyrobił sobie markę, grając w Ribeirão 1968 FC, AD Oliveirense i Gil Vicente FC. W tym czasie był jednym z pierwszych nazwisk na liście drużyn, ponieważ zgromadził 104 występy, w tym 96 w La Liga 2.

Jednak czasy się zmieniły, a Igbekeme został uznany za nadwyżkę w stosunku do wymagań i wysłany na wypożyczenie do MLS, gdzie grał w Columbus Crew.

Pomimo 23 występów w klubie, w styczniu został odesłany z powrotem do Realu Saragossa.

Jednak Real Saragossa nie chciał 27-latka i po pewnym niechcianym publicznym ujawnieniu się przez menedżera klubu, Igbekeme ostatecznie zdecydował się na wypożyczenie do Wisły Kraków.

Bohater w Krakowie

Odkąd dołączył do Wisły, Igbegame świetnie radzi sobie ze swoimi problemami.

Występ Igbekeme przeciwko GKS Tychy był jego najlepszym jak dotąd.
Miałem akt urodzenia w Lagos Najlepszy gracz Dla Wisły w turnieju notował średnio 7,10 pkt.

READ  Białoruski skoczek wzwyż otrzymał obywatelstwo polskie, Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – kategoria angielska

Jego występ w grze był wyjątkowy, z momentami, w których wydawał się być wszędzie na boisku, nie tylko zbierać piłki od przeciwników, ale także kierować grą swojej drużyny.

Zwycięstwo nad GKS Tychy było świadectwem wkładu Igbekeme w Wisłę Kraków.

Drużyna pokazała w obecnej rundzie zupełnie inną jakość niż jesienią i wraca do wyścigu o awans.

Ciekawe, jak Igbekeme będzie się dalej rozwijał i przyczyniał do sukcesów drużyny, aw nagrodę może zostać na stałe w Krakowie.