Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odzież 2022 to moda jako antidotum

W pewnym sensie jest rok 2022. Chociaż nie jestem do końca pewien, kiedy to się stało, myślę, że można śmiało powiedzieć, że ostatnio wiele się zmieniło. Pod wieloma względami myślę o ostatnich kilku latach, są one jak jeden z tych filmowych montaży, w których postać przechodzi poważną transformację w krótkim czasie, z dużymi zmianami garderoby. Były tygodnie, w których widziałem tylko spodnie do jogi. Dni, kiedy koszula nocna odnajdywała nowe życie w przebraniu sukienki. Moda, która przesuwa granice, którą z dumą noszę publicznie, z misternie wytłoczoną maską na twarz.

Największą lekcją, jakiej nauczyłem się w życiu, jest ta sama, jakiej nauczyłem się o modzie: wszystkie zakłady są wykluczone. Kiedy zbliżamy się do 2022 roku, jest wiele rzeczy, o których nie wiemy, jak potoczy się ten rok. Ale jeśli chodzi o ubieranie, wiem jedno. Będzie dla mnie.

W ostatnich dniach zaczęłam praktykować emocjonalnie obowiązkowy ubiór – moda jako terapia. Każdego ranka podsumowuję, jak się czuję, jak jeden z kwestionariuszy nastroju, na który składają się różne uśmiechnięte twarze. Następnie wybieram elementy, które nie tylko odzwierciedlają mój obecny stan umysłu, ale także mogą pomóc ukształtować mój osobisty pogląd.

Czy potrzebuję przytulenia? Potem doszłam do czegoś, co miało sens – znoszona koszulka studencka, zegarek mojej mamy, naszyjnik, który dostałam od koleżanki. Osobiste zaklęcia są ważniejsze niż kiedykolwiek, pomagają mi czuć się blisko ludzi, miejsc i doświadczeń, z którymi być może nie jestem fizycznie blisko.

Czy bardzo potrzebuję uśmiechu? (Albo wakacje? Albo, powiedzmy, możliwość teleportacji?) W takim razie czas na optymizm w ubraniu. żywe kolory. Dziwne skarpetki. Haftowana koszula ma bezsensowną tajemniczą figurę.

W te dni, kiedy nie mogę, opieram się na dwóch faktach: piżamach, które są szyte na doskonałe topy. A każdy dzień to wyjątkowa okazja, jeśli się na to zdecydujesz.

READ  Grimes żartuje o stworzeniu „Lesbian Space Society” po rozstaniu Elona Muska

Kiedy to piszę, mam na sobie pierścionek koktajlowy, który jest całkowicie niepraktyczny, ponieważ sprawia, że ​​pisanie jest o wiele przyjemniejsze. Nieważne, że nie postawiłam dzisiaj stopy na zewnątrz, albo że nikt tego nie zobaczy. Po raz kolejny wracam do mojej mantry roku: Ubierz się tylko dla mnie.

Tam, gdzie podążanie za trendami kiedyś wydawało się obciążone presją, teraz czują mile widziane inspiracje, patrząc przez pryzmat otrzymywania lub wychodzenia. Chociaż może nie mam wzrostu na niektóre sylwetki lub budżetu na odtworzenie Gucci Love Parade Alessandro Michele (można marzyć!), z radością dostosowuję to, co dla mnie działa. Ostatnio oznaczało to zakupy z własnej garderoby, wyciągnięcie cukierkowych futer, workowatych marynarek i torebki na pasku, którą trzymałam przez lata, i nagle dostałam nowe życie. Nawet jeśli pójdę tylko dalej, te kawałki dodają odrobinę kinowej energii i przypominają, że jak zawsze jesteśmy głównymi graczami w naszej rozwijającej się historii życia.

Dla pełnego ujawnienia, spodnie do jogi nadal są regularnym wyskakującym okienkiem, mimo że moje relacje z nimi uległy zmianie. Tam, gdzie kiedyś czuli, że „rezygnują” ze spodni, teraz są bardziej jak przyjaciele, którzy zainwestowali w moje dobre samopoczucie. Polegam na nich, aby dać mi miły impuls, który zawsze pomaga poruszać się, rozciągać lub chodzić, kiedy tylko mogę.

Annie Dillard napisała: „To, jak spędzasz dni, to oczywiście sposób, w jaki spędzasz swoje życie”. I zamierzam to rozszerzyć również na to, jak się ubieramy. Czy jest nam wygodnie? Czy jesteśmy autentyczni? Czy jesteśmy wobec siebie szczerzy? Tylko to się liczy.

Kolejną ważną lekcją, którą przyniosę w tym roku, jest to, jak ważne są małe rzeczy. Rok 2020 był napędzany ulubionymi programami telewizyjnymi, wygodnymi potrawami i rozmowami z bliskimi, podczas gdy 2021 był pełen spacerów, przytulania się i odczuwania słońca na twarzy. Jak się okazuje, małe żarówki ciepła mogą być bardzo skuteczne. To samo dotyczy naszych szaf. Odkryłam, że drobiazgi – akcesoria, lakier do paznokci i bielizna, których nikt poza tobą nie zna – przynoszą nie tylko małe przebłyski radości moim ubraniom, ale także moim dniom. Doszedłem do przekonania, że ​​naszym obowiązkiem jest chwytanie radości, gdziekolwiek ją znajdziemy, w najlepszych czasach, a także (zwłaszcza) w trudnych czasach.

READ  365 Days 2 nie pojawi się na Netflix w styczniu 2022 r.

Często wracam do tej kultowej sceny w Śniadanie u Tiffany’ego Tam, gdzie Holly Golightly śpi w swoim łóżku, na niej siedzi kot. Ma na sobie niebieską jak jajko maskę do spania Robina, ozdobioną złotymi rzęsami i zatyczkami do uszu z lawendowymi frędzlami, które kołyszą się w przód iw tył. Jest uroczy, głupi i niesamowity. Krótko mówiąc, jest to rodzaj energii, o której mówię.

Jeśli chodzi o ubieranie się w tym roku, zapewniam, że moda to wszystko, czego potrzebujemy. Miejsce lekkości i eksperymentu, komfortu i wielkości, czasem wszystko na raz. Styl może być również wehikułem zmian. Przyjaciel niedawno podzielił się tym, jak to było widzieć dyrektora generalnego w swojej pracy, który wymienia swoje pokryte skrobią guziki na bluzy z kapturem (tym samym rozluźniając jego styl zarządzania). Inna przyjaciółka, wciąż pracująca w domu, zaczęła nosić swoją najlepszą sukienkę na telefony Zoom. Nie obowiązują stare zasady. Liczy się tylko to, jak się czujesz.

Kiedy Emerson napisał „Zaufaj sobie: każde serce trzęsie się na tej żelaznej nitce”, w żadnym wypadku nie mówił o wyborze mody podczas trwającej pandemii. Ale uczucia są ważne. W szybko zmieniającym się i wysoce nieoczekiwanym krajobrazie jedyną stałą jesteś ty. Więc mówię, ubierz się dla tej osoby. Nie możesz się pomylić.