Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ofiara molestowania seksualnego AMP uderza Boe Pahari w wysokości 50 milionów dolarów

Ofiara molestowania seksualnego jest oburzona po tym, jak mężczyzna, który rzekomo zrobił niestosowną zaliczkę i wyrzucił ją z firmy, ma otrzymać 50 milionów dolarów odszkodowania „złotego spadochronu”.

Były pracownik AMP Julia Szlakovsky trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym roku Po stwierdzeniu, że była molestowana seksualnie przez swojego szefa Bu Bahari w 2017 roku.

Jednak pomimo jej zarzutów o molestowanie seksualne, które zostały poparte dochodzeniem firmy, AMP zdecydowała się awansować pana Bahari na stanowisko dyrektora generalnego działu zarządzania pieniędzmi AMP.

Po publicznej reakcji, w wyniku której kilku pracowników odeszło, a cena akcji AMP gwałtownie spadła, Bahari ogłosił, że odchodzi z firmy. W ówczesnym oświadczeniu przeprosił panią Szlakowski i wyraził głębokie ubolewanie z powodu wydarzeń, które miały miejsce w 2017 roku.

Jednak w kwiecień tego roku thisUjawniono, że pan Bahari otrzyma 50 milionów dolarów rekompensaty za odejście.

Przemawiając w środę na konferencji finansowej, Szlakowski skrytykował ten ruch i ujawnił, że to nie pierwszy raz, kiedy była molestowana seksualnie w pracy.

Pracowała również w polityce i hotelarstwie i powiedziała, że ​​wszystkie miejsca pracy mają jedną wspólną cechę: seksizm.

„Zwolniono mnie za to, że nie sypiałam z moim szefem”, sensacyjnie stwierdziła o swoim czasie spędzonym w polityce w przemówieniu do Australijskiej Rady Inwestorów Zarządzających (ACSI) za pośrednictwem Zoom.

Związane z: Szokująca liczba kobiet prezesów

Związane z: Mroczna prawda kryjąca się za lotem rakietowym miliardera

Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych pani Szlakowski zwróciła się do swoich byłych szefów podczas przemówienia, nie tylko do pana Pahariego, i powiedziała, że ​​kobiety częściowo tolerowały „toksyczną kulturę” firmy, która ułatwia mężczyznom otrząsanie się z molestowania seksualnego.

Pracowała w wielu branżach – hotelarstwie, polityce i private equity. Wszystko to ułatwiło mężczyznom uniknięcie niewłaściwego zachowania seksualnego.

Pani Szlakovsky, która pracowała jako kelnerka na uniwersytecie, powiedziała, że ​​została zmuszona do noszenia „odsłaniającego munduru” i traktowania klientów tak, jakby zawsze mieli rację, nawet jeśli nie byli sprawni seksualnie.

READ  Influencerzy Aussie TikTok produkują kryptowalutę

„Pijani mężczyźni, którzy regularnie komentują moje tunele o charakterze seksualnym, są traktowani z szacunkiem zarówno przez menedżerów płci męskiej, jak i żeńskiej” – powiedziała na konferencji ACSI.

Ale sytuacja się pogorszyła.

Podczas pracy nad kampanią polityczną w Stanach Zjednoczonych, która wymagała od niej wyjazdu z zespołem na konferencję, jej nienazwany szef nie zarezerwował dla niej pokoju w hotelu – i zaprosił ją z powrotem do domu.

Związane z: Pracownicy Facebooka przyłapani na szpiegowaniu kobiet

Pani Szlakowski powiedziała, że ​​”została zapewniona przez mojego szefa, że ​​będę miała gdzie się zatrzymać”, po tym, jak dowiedziała się, że nie ma rezerwacji w jej imieniu.

Ale jej szef, który był o 30 lat starszy od niej, wskazał ją w hotelowym barze.

„Chwyciłam mój futerał i długopis i ruszyłam wiernie. Zamówił już dwa drinki i zaczął odchodzić od tłumu, dając mi znak, żebym poszła za nim” – wspomina.

W końcu dotarliśmy do jego pokoju hotelowego, w którym było łóżko, krzesło i biurko.

„Postanowiłem usiąść na krześle z kaburą mocno ściśniętą w dłoni, chroniącą mój tors. Moje oczy były utkwione w jedyne wyjście z pokoju. Nagle porzucił formalności, zdjął marynarkę i zaprosił mnie, abym dołączyła do niego na łóżko, aby obejrzeć film.

„Nieśmiało odmówiłem mu niepokojenia i nalegałem, żebym wykonał jakąś pracę. Kazał mi spróbować drinka i zaczął przerzucać kanały.

„Moje serce zaczęło bić, kiedy powiedział mi, że jego pokój powinien wystarczyć na mój pobyt na konferencji”.

Pamięta, że ​​zapytała ją: „Nie jesteś księżniczką, która potrzebuje własnego pokoju, prawda?” Jako sposób na zmuszenie jej do pozostania w pokoju.

W końcu opuściła pokój i skończyła swoją kolej, zanim wróciła do domu.

„Przez jakiś czas odczuwałem złożone uczucia wynikające z jednoznacznego faktu, że zostałem zwolniony za niesypianie z moim szefem”.

READ  Hot hatch Toyota GR Corolla pojawia się w nowym filmie

Postanowiłem porzucić politykę.

„Więc w wieku 30 lat wkroczyłem w świat wysokiego ryzyka private equity”.

Poprzednio rozmawianie z news.com.auPani Szlakowski powiedziała, że ​​w grudniu 2016 r. zdobyła prestiżowe stanowisko dyrektora korporacyjnego w australijskim międzynarodowych gigantach usług finansowych, AMP.

Wkrótce jednak przyciągnął niechcianą uwagę swojego ówczesnego prezydenta Bodesatwy „Boe” Pahari, który był globalnym szefem zasobów infrastruktury.

Pani Bahari podobno wielokrotnie pytała o wiek najstarszego mężczyzny, z jakim kiedykolwiek się umawiała – czasami w obecności swoich kolegów.

Warto dodać, że pan Bahari jest o 20 lat starszy od pani Szlakowski, która ma 41 lat.

Powiedział nawet, że poleciał z panią Szlakovsky z jej domu w Stanach Zjednoczonych do Londynu na spotkanie, a następnie kazał jej towarzyszyć mu samotnie do prywatnego klubu dla członków.

Podczas podróży pani Szlakowski odmówiła użycia karty kredytowej na zakupy po „ładną sukienkę i szpilki” na jej dłuższy pobyt.

Pan Bahari twierdził, że jej działania były „…poniżające, jakbym miał zaburzenia erekcji”.

Po czterech długich latach wydarzeń Bahari opuszcza firmę.

Bahari powiedział wcześniej w oświadczeniu za pośrednictwem AMP: „Bardzo przepraszam za wydarzenia z 2017 roku i przepraszam Julię Szlakovsky.

„Zobowiązuję się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zobaczyć tę pracę, a nasi pracownicy osiągnęli swój pełny potencjał. Najlepszym sposobem, jaki mogę zrobić, jest wykonywanie pracy, którą otrzymałem, najlepiej jak potrafię.”

Pani Szlakowski powiedziała, że ​​jego odejście z firmy zostało złagodzone przez ogromną wypłatę.

Na konferencji stwierdziła: „Mój napastnik… ma w końcu odlecieć w przyszłym miesiącu ze złotym spadochronem wartym 50 milionów dolarów”.

News.com.au skontaktowało się z AMP i firma nie miała dalszych komentarzy.

Pani Szlakowski powiedziała w środę, że decyzja o upublicznieniu jej zarzutów poważnie obniżyła wartość spółki.

„Od 1 lipca 2020 r., kiedy pojawiły się wiadomości o mojej skardze dotyczącej molestowania seksualnego w 2017 r., akcje AMP spadły o około 40 procent, czyli o 2,8 miliarda dolarów wartości rynkowej” – powiedziała.

READ  Toyota Prius wykluczona w Australii po 21 latach

Między lipcem a marcem tego roku inwestorzy wycofali 9 miliardów dolarów z zarządzanych aktywów z AMP Capital – prawie 2 miliardy w korporacyjnych aktywach emerytalnych i prawie 8 miliardów w produktach do zarządzania majątkiem ogółem.

„Wiele funduszy emerytalnych wycofało setki milionów etycznych opcji inwestycyjnych AMP, a własność funduszu nieruchomości o wartości 5 miliardów dolarów przeszła niedawno z rąk do rąk.

„Teraz ta 172-letnia firma nie znajduje się już w pierwszej dwudziestce ani w pierwszej pięćdziesiątce w ASX – a jej wartość rynkowa nadal się kurczy”.

Kontynuuj rozmowę | [email protected] | Umieść tweeta