Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oglądaj SpaceX Live Stream Inspiration 4 Splashdown: Crew Dragon powraca

[The webcast is slated to begin at 6:00 p.m. ET. Please refresh the page if you do not see the video player above.]

SpaceX zwróci statek kosmiczny Crew Dragon z orbity w sobotę. Kapsuła przeniesie czterech członków misji Inspiration 4 z powrotem na Ziemię po trzech dniach w kosmosie.

Oczekuje się, że kapsuła Crew Dragon Capsule rozejdzie się o 19:06 EDT na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Cape Canaveral na Florydzie.

Specjalna Misja Historyczna – – W jej skład wchodzą komandor Jared Isakman, pilot Sian Proctor, główny oficer medyczny Hayley Arsenault i specjalista ds. misji Chris Sembrowski. – – Ludzie krążą wokół Ziemi na wysokości 590 kilometrów nad Międzynarodową Stacją Kosmiczną, co sprawia, że ​​podróżują na Ziemię latami. Bezpłatna kapsuła do lotów kosmicznych nie zadokowała na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale zamiast tego okrążała Ziemię niezależnie z prędkością 15 orbit dziennie.

Inspiration4 udostępniło zdjęcie z czasu przebywania załogi na orbicie i cieszyło się szerokim widokiem z okna „kopuły” statku kosmicznego.

To już trzeci raz, kiedy SpaceX sprowadził astronautów z kosmosu, a to już druga kapsuła. To jest lot z misji NASA Crew 1 podczas lotu powrotnego w maju. W przypadku powrotu Inspiration 4 oczekuje się, że gumka zamknie stożek nosa o 6:35 czasu wschodniego przed gwałtownym powrotem z atmosfery i wyrzuci spadochron wkrótce po 19:00 czasu wschodniego.

Obie poprzednie misje kosmiczne rozprzestrzeniły się na Zatokę Meksykańską, co czyni je pierwszymi misjami, które powróciły na Ocean Atlantycki.

Sonda SpaceX Crew Dragon Endeavour poleci do Zatoki Meksykańskiej 2 sierpnia 2020 roku, przewożąc astronautów NASA Boba Behnkena i Douga Harleya.

NASA TV

Misja ma wiele innych kamieni milowych dla Elona Muska. Obejmuje to pierwszy prywatny lot kosmiczny SpaceX, pierwszą całkowicie nieprofesjonalną załogę, która została astronautą, pierwszy pilot czarnego statku kosmicznego, najmłodszą amerykańską kobietę-astronautę w historii oraz pierwszy lot. obejmuje. Z protezą w kosmosie.

READ  Tajemniczy obiekt w pobliżu centrum galaktyki wysyła sygnały radiowe

Inspiration 4 zostało zapłacone przez Isaacmana specjalną sumą, której głównym celem było zebranie 200 milionów dolarów dla Szpitala Dziecięcego St. Jude Children’s Research Hospital. Według strony internetowej Mission, miliarder przedsiębiorca Isaacman osobiście przekazał 100 milionów dolarów, a Mission zebrało dodatkowe 53,8 miliona dolarów od sobotniej nocy.

Zostań mądrzejszym inwestorem CNBC Pro
Uzyskaj wybór akcji, rozmowy telefoniczne z analitykami, ekskluzywne wywiady i dostęp do CNBCTV.
Zarejestruj się i rozpocznij Bezpłatny okres próbny dzisiaj

link źródłowy Oglądaj SpaceX Live Stream Inspiration 4 Splashdown: Crew Dragon powraca