Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oleksandr Usyk potwierdza datę walki Daniela Dubois o zjednoczoną obronę tytułu świata wagi ciężkiej w Polsce |  Wiadomości bokserskie

Oleksandr Usyk potwierdza datę walki Daniela Dubois o zjednoczoną obronę tytułu świata wagi ciężkiej w Polsce | Wiadomości bokserskie

Promotor Oleksandra Usyka Alex Krasyuk poinformował, że pod koniec sierpnia Ukrainiec zmierzy się z Brytyjczykiem Danielem Dubois. Usyk wystawi swoje pasy WBA, IBF i WBO w wadze ciężkiej przeciwko obowiązkowemu pretendentowi WBA Dubois


13:08, Wielka Brytania, czwartek 06 lipca 2023 r

Oleksandr Usyk ogłosił, że jego zunifikowana obrona tytułu wagi ciężkiej przeciwko Danielowi Dubois odbędzie się 26 sierpnia w Polsce.

Ukraińska gwiazda w poście w mediach społecznościowych potwierdziła szczegóły dotyczące obowiązkowej obrony tytułu WBA, ujawniając, że we Wrocławiu na Stadionie Tarczyńskiego zmierzy się ze „stałym” mistrzem WBA Dubois.

Usyk miał zmierzyć się z Tysonem Furym w niekwestionowanym starciu na stadionie Wembley w kwietniu, ale negocjacje zostały zerwane.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy możliwość zorganizowania mojej walki w Polsce, gdzie siedem lat temu zdobyłem swój pierwszy tytuł mistrza świata” – powiedział Usyk.

„Chcę podziękować Polakom, którzy szczerze pomagają Ukrainie. Ten wspaniały kraj gościł setki tysięcy moich rodaków.

„Dlatego mam nadzieję, że moja walka stanie się dla Ukraińców i narodu polskiego kolejną szansą na zjednoczenie i wzmocnienie naszej przyjaźni” – dodał.

Dubois dodał: „To świetny zawodnik i szanuję go, ale teraz nadszedł mój czas. Zaszokuję świat i pokażę ludziom, jak dobry jest Daniel Dubois”.

Ustanowił rekord niepokonanych zawodników wynoszący 20-0 (13), odkąd przeszedł na zawodowstwo, a kolejne zwycięstwa nad Brytyjczykiem Anthonym Joshuą potwierdziły jego status zjednoczonego mistrza niebieskiej dywizji boksu.

Tymczasem Dubois stanie do walki po raz pierwszy od udanej obrony swojego „regularnego” pasa WBA po przerwie w trzeciej rundzie z Kevinem Lereną w grudniu zeszłego roku, podczas której doznał kontuzji kolana i musiał wystąpić trzykrotnie w turnieju. pierwsza runda.


zdjęcie:
Daniel Dubois swoją pierwszą walkę o tytuł mistrza świata stoczy z Oleksandrem Usykiem

Po pierwszej porażce zawodowej z innym brytyjskim pretendentem do wagi ciężkiej Joe Joyce’em w listopadzie 2020 roku, 25-letni londyńczyk powrócił do walki po serii czterech zwycięstw z rzędu i obecnie w płatnych rankingach ma bilans 19-1 (18).

READ  AFL 2022: Port Adelaide, Sam Mayes, oskarżenie Stevena Maya, Garry Lyon w Fox Footy

Dubois rozstał się z trenerem Shane'em McGuiganem w maju i obecnie współpracuje z Donem Charlesem, który wcześniej współpracował z brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej Dereckiem Chisorą.