Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Olimpiada, Lekkoatletyka, Polska Top 4×400 sztafety mieszanej w USA nieuprawnione

Mieszana sztafeta 4x400m zadebiutowała na olimpijskim debiucie w Tokio w dniu otwarcia programu lekkoatletycznego w piątek, kiedy to Polska znalazła się na szczycie harmonogramu kwalifikacji po dyskwalifikacji reprezentacji USA.

Dyscyplina, w której rywalizują ze sobą zespoły dwóch mężczyzn i dwóch kobiet w dowolnej kolejności, miała stać się ulubieńcem tłumów dzięki unikalnej i nieoczekiwanej formule. Ale członkom zespołu pozostawiono kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim pod nieobecność fanów z powodu pandemii COVID-19.

Amerykańska drużyna, składająca się z Elijah Goodwin, Leny Irby, Taylor Manson i Bryce Dedmon, finiszowała najszybciej w pierwszej rundzie, ale została później zdyskwalifikowana za przekazanie pałeczki z przebieralni. Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć finiszowała poza miejscami, aby zakwalifikować się do sobotniego finału.

Holandia zajęła drugie miejsce za polską drużyną Dariuszem Kowalkiem, Eją Baumgart-Witan, Małgorzatą Holub Koalek i Kajetanem Doszyńskim, którzy uzyskali wynik 3:10,44. Jamajka zakwalifikowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Podczas gdy zespoły mogły wybrać dowolną kolejność zawodników, większość wybrała mężczyznę prowadzącego biegacza, a następnie dwie kobiety przez następne dwa okrążenia i mężczyznę biegnącego w punkcie podparcia w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która pomieszała rzeczy, umieszczając męskiego biegacza w drugim meczu w pierwszej połowie. Samson Nathaniel Patience Okon George dał przewagę około 30 metrów, ale Nigeryjka spokojnie minęła wszystkich mężczyzn w ostatnim etapie sztafety.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Kiedy porażka w ringu oznacza śmierć w komorze gazowej | filmy | zabawa