Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Olimpiada Sportowców-Polska Top 4×400 sztafeta mieszana zdyskwalifikowana USA

TOKIO: Mieszana sztafeta 4×400 m zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio wśród kontrowersji związanych z piątkowym dniem otwarcia programu lekkoatletycznego, gdy polsko-amerykańska drużyna znalazła się na szczycie harmonogramu po dyskwalifikacji.

Ta dyscyplina, w której zespoły składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, byłaby ulubieńcem tłumów w swojej wyjątkowej i nieprzewidywalnej formie.

Ale pod nieobecność kibiców z powodu epidemii Covit-19 pozostawiono członkom zespołu kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim.

Drużyna USA, w skład której wchodzili Elijah Godwin, Linna Irby, Taylor Manson i Price Deadmon, szybko skończyła grę w pierwszym kolorze, ale została zdyskwalifikowana za kopanie poza strefą alternatywną.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć odpadła z kwalifikacji do sobotniego finału.

Holandia zajęła drugie miejsce za polską drużyną Dariusem Kovalukiem, Igą Palmcord-Witten, Malkorsadą Holeb-Kovalik i Kazetanem Dusińskim w 3:10.44. Jamajka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolną kolejność dla swoich sportowców, większość wybrała mężczyznę, który prowadzi w pierwszej rundzie, dwie kobiety w kolejnych dwóch rundach i mężczyznę biegnącego zakotwiczoną stopą w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która wstrzymała sprawy z męskim biegaczem na trzecim etapie podczas pierwszego biegu.

Samson Nathaniel cierpliwie dał Okanowi George’owi około 30 metrów przewagi, ale w ostatnim etapie nigeryjskiej sztafety żeńskiej wszyscy mężczyźni przeszli wygodnie.

(Raport Sudipto Ganguly; Redakcja Eda Osmonda)

READ  W Polsce liczy się całe życie!