Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Organizatorzy wydarzenia polskiego dziedzictwa w Blackpool w najbliższą sobotę witają wszystkich

Główne wydarzenie Dni Polskiego Dziedzictwa odbędzie się w St John’s Vianney Parish Centre, Glastonbury Avenue, w sobotę (14 maja) w godzinach 12:00-18:00.

Będzie obejmować wiele aspektów polskiej kultury, takich jak rozrywka i poczęstunek, a także ogromne przyciąganie pomocy ukraińskim uchodźcom.

Wcześniej o godzinie 11:00 na cmentarzu w Leighton odbędzie się uroczystość ku czci poległych bohaterów Polski, członków słynnej 303. Eskadry, która odegrała tak kluczową rolę w Bitwie o Anglię.

Udział W naszym codziennym biuletynie

Dariusz Bejaj (z lewej), Daniela Telisczak i Marcin Kopasiński z Polonii Blackpool

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Restauracja Blackpool planuje ruszyć dalej na Central Drive i Prom

Wśród przybyłych byli przedstawiciele polskiego konsulatu w Manchesterze oraz przychodzący burmistrz Blackpool Con Kat Benson.

Blackpool po raz pierwszy przyjęło dużą liczbę Polaków po II wojnie światowej Niedawno nastąpił większy napływ ludności, w której mieszka i pracuje kilka tysięcy Polaków.

Organizatorem wydarzenia dziedzictwa jest Blackpool Polish Community, organizacja non-profit udzielająca pomocy uchodźcom uwięzionym na Ukrainie po inwazji na ich kraj przez siły rosyjskie, wysłano wiele ciężarówek załadowanych pomocą.

Daniela Telczak, 24 lata, z Grange Park. „Chcemy poszerzyć nasze horyzonty i rozpocząć pracę na większą skalę w tym roku, a nasze Dni Dziedzictwa jeszcze bardziej poświęcimy pomocy ukraińskim uchodźcom.

„Wiem z pierwszej ręki, jak wspaniały jest duch społeczności w Blackpool i chcemy stworzyć lepsze relacje między nami a szerszą społecznością”.

Aby uzyskać informacje lub przekazać nagrody w loterii, odwiedź stronę polskiej społeczności Blackpool na Facebooku.

READ  Co łączy Batmana z wysoką szczerością i satanistycznymi wierszami? | Ordynans