Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zwycięzcy Eurowizji Kałusz Orkiestra wraca do domu na Ukrainę

Zwycięzcy Eurowizji Kaloosh Orchestra wykonali zaimprowizowany utwór zwycięskiej piosenki Stefania na granicy z Polską, w drodze do domu na rozdartą wojną Ukrainę w poniedziałek.

Grupa rapowa, która otrzymała specjalne pozwolenie na opuszczenie kraju, aby wziąć udział w finale Eurowizji w Turynie, wygrała konkurs piosenki w ostatnią sobotę.

Gdy zwycięska drużyna przekroczyła granicę z Polski, została obdarowana niebiesko-żółtymi kwiatami na powitanie żołnierzy i kobiet.

Frontman Oleh Psiuk ponownie spotkał się ze swoją dziewczyną, zanim on i jego grupa wydali zaimprowizowaną wersję piosenki Stefania, która wygrała Eurowizję.

Frontman Oleh Psiuk ponownie spotkał się ze swoją dziewczyną, zanim on i jego grupa wydali zaimprowizowaną wersję piosenki Stefania, która wygrała Eurowizję. Zdjęcie: Getty Images

Zgodnie z ukraińskim prawem wszystkim mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat zabrania się opuszczania kraju i nakłaniania ich do wstąpienia do wojska lub wspierania działań wojennych.

Basyok powiedział Rolling Stone How został powołany do walki w wojnie z Rosją, zaledwie dwa dni po tym, jak jego oddział został wybrany do reprezentowania Ukrainy.

Wyjaśnił, jak żołnierz na niego szczekał: „No, najpierw musisz podpisać ten formularz, że ukraińskie siły zbrojne nie ponoszą odpowiedzialności, jeśli cię tu zabito.

Następnie musisz iść na górę, ponieważ nasi uczestnicy Eurowizji przygotowują się do konferencji prasowej. Powinno być zabawnie – to naprawdę dobra piosenka! „

Basyok powiedział Rolling Stone How został powołany do walki w wojnie z Rosją, zaledwie dwa dni po tym, jak jego oddział został wybrany do reprezentowania Ukrainy. Zdjęcie: Getty Images

Psiuk napisał swoją nagrodzoną na Eurowizji piosenkę „Stefania” na cześć swojej matki, która od wybuchu wojny stała się hymnem jego ojczyzny.

Przysięga słowa: „Zawsze znajdę drogę do domu, nawet jeśli zniszczę wszystkie drogi”

Odbierając prestiżowe trofeum Orkiestra Kałusza powiedziała: „Dziękuję za wsparcie Ukrainy. To zwycięstwo każdego Ukraińca. Ukraiński Sława.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w poście na Facebooku: „Nasza odwaga olśniewa świat naszą muzyką podbija Europę!”

READ  To jest szminka, którą Jennifer Lopez nosiła jako Selena Quintanilla w Selena

W przyszłym roku Ukraina będzie gospodarzem Eurowizji!

Po raz trzeci w swojej historii. I myślę – nie po raz ostatni.