Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Organy regulacyjne UE nałożyły na Amazon grzywnę w wysokości 1,2 miliarda dolarów za naruszenia ochrony danych

Europejskie organy regulacyjne ukarane grzywną Amazonka 746 milionów euro (1,2 miliarda dolarów) za naruszenia ochrony danych.

Amazon poinformował w piątek we wniosku regulacyjnym, że luksemburska Narodowa Komisja Ochrony Danych wydała orzeczenie przeciwko firmie na początku tego miesiąca, twierdząc, że przetwarzanie przez nią danych osobowych nie było zgodne z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych Unii Europejskiej.

Amazon powiedział, że uważa, że ​​decyzja jest bezpodstawna i że będzie się energicznie bronił.

Logo Amazon pojawia się w Amazon, w Douai w północnej Francji, czwartek, 16 kwietnia 2020 r. (AFP)

Amazon był już wcześniej kontrolowany przez Unię Europejską. W listopadzie regulatorzy wnieśli przeciwko firmie oskarżenia antymonopolowe, zarzucając Amazonowi, że wykorzystuje dostęp do danych firm sprzedających produkty na jego platformie w celu uzyskania nad nią nieuczciwej przewagi.

Podczas gdy Stany Zjednoczone początkowo krytykowały Unię Europejską za atakowanie amerykańskich firm, ostatnio zaczęły zajmować ostrzejsze stanowisko również w sprawie wielkich technologii, pozywając Google w zeszłym roku za nadużywanie swojej dominacji w wyszukiwaniu i reklamie online.

W maju sąd uchylił orzeczenie Komisji Europejskiej, że umowa podatkowa między rządem Amazona i Luksemburga stanowiła nielegalne wsparcie państwa.

Była to ostatnia przeszkoda w wysiłkach UE w walce z uchylaniem się od płacenia podatków przez przedsiębiorstwa.

READ  Nieruchomość miliardera Briana Flannery'ego w Byron Bay jest wystawiona na sprzedaż za 180 milionów dolarów