Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osiem poczekalni na australijskich lotniskach, do których masz dostęp bez konieczności latania w klasie biznes

Podróże lotnicze to teraz horror. Brak personelu oznacza długie kolejki przy stanowisku odprawy, dostawy bagażu i bezpieczeństwo. Stacje huśtają się w godzinach szczytu, które w poniedziałki mogą być o godzinie 10:00, a opóźnienia i odwołania lotów są na porządku dziennym. Samoloty są spakowane i pod koniec lotu może być konieczne odczekanie 10 lub 15 minut, zanim most powietrzny będzie mógł zostać podłączony do Twojego samolotu.

Jeśli nie podróżujesz w klasie biznes, możesz ulec pokusie, aby przegapić płatny salon. Wewnątrz jest oaza spokoju i komfortu, z jedzeniem i piciem na wynos, a najgłośniejszy hałas to syk ekspresu do kawy. W tych niespokojnych czasach przynoszą miękką przewagę podróżom lotniczym. Jeśli podróżujesz na ostrym końcu, prawdopodobnie masz dostęp, ale istnieją inne sposoby uzyskania dostępu do tych obszarów premium i dotyczą one głównie Twojego portfela.

Zła wiadomość jest taka, że ​​większość poczekalni pay-per-use w Australii znajduje się w naszych terminalach międzynarodowych. Nawet tam, niektóre z nich nie zostały jeszcze otwarte po zamknięciu podczas pandemii. Ustal swoje oczekiwania. Jak każdy inny aspekt operacji na lotniskach, w poczekalniach brakuje doświadczonego personelu. Jeśli oceniasz te salony według rajów klasy biznesowej z epoki przed pandemią, możesz być rozczarowany.

Lotnisko w Melbourne

Międzynarodowy Dom Odlotów

Ten elegancki i cichy salon z miejscami dla 144 osób oferuje przyzwoite dania i napoje z menu à la carte, w którym znajdują się regionalne wiktoriańskie produkty, a projektanci mają doskonały widok z baru. Godziny otwarcia są od południa do 16:00 przez większość dni, od 17:30 do 23:30 w środy, piątki i niedziele, obliczone zgodnie z lotami Etihad. Priority Pass umożliwia wejście lub możesz zarezerwować i zapłacić za opłatą Witryna salonów Executive. Koszt to 34,69 GBP (60,60 USD).

Hello Lounge, wyjazd międzynarodowy

Doradca stylistyczny, Emirates Airlines, Marhaba Lounge, Night Shots @ Melbourne Airport

Znajduje się na trzecim piętrze budynku międzynarodowego, niektóre linie lotnicze wykorzystują to jako swoją salę biznesową, więc prawdopodobnie nie będzie cicho, ale miejsca i personel są oznakowane publicznie. Wśród wyborów żywieniowych pojawiają się ciasta mięsne i bułki z kiełbaskami, ale istnieje menu a la carte z kilkoma opcjami azjatyckimi. Wózek z kawą Hudsons jest często nieczynny, ale jest spory wybór piwa, wina i alkoholi wysokoprocentowych. Członkostwo Priority Pass zabierze Cię przez drzwi lub możesz zapłacić za wejście, 64 USD za cztery godziny.

Port lotniczy Sydney

Rex Lounge, wyjazd krajowy

Znajduje się w T2, trochę poza tym ruchliwym terminalem krajowym, w którym znajdują się linie Virgin Australia i Jetstar oraz Rex Airlines. Wybór wrapów, kanapek, sałatek i wina jest dostępny z piwem dostępnym od połowy popołudnia. Każdy podróżujący Rexem może wejść do Klasy Biznes za darmo, podczas gdy pasażerowie z taryfą oszczędnościową płacą 33 USD, a pasażerowie taryfy Flexible płacą tylko 16,50 USD, ale wejście jest uzależnione od dostępności miejsca i nie jest duże. Salon jest również otwarty dla członków Priority Pass.

Poczekalnia Plaza Premium, wyjazd międzynarodowy

reflektor punktowy;  Tekst Juliety Jameson (zdjęcie w ulotce udostępnione dla podróżnych, nieudostępnione) Aerotel na lotnisku w Sydney: Ã'Â Plaza Premium LoungeÃ'Â

Wiele z tych linii lotniczych znajduje się na poziomie 1 międzynarodowego poczekalni odlotów i korzysta z poczekalni klasy biznes. Trudno mu stanąć na nogi z jedzeniem, atmosferą i ogólnie miejscami siedzącymi, mimo że personel bardzo się stara. rezerwacja na Strona internetowa Plaza Premium Daje ci pięć godzin dostępu za 64 USD.

Międzynarodowy Dom Odlotów

Dom jest ogólnie uważany za lepszy z dwóch płatnych poczekalni w terminalu międzynarodowym w Sydney i jest dość przestronny. Wybór jedzenia w bufecie jest ograniczony, ale ogólna jakość jest dobra, a wybór napojów ma znak. Godziny otwarcia to 7 rano do 21:30 z wyjątkiem wtorków i czwartków, kiedy salon otwiera się o 11:45. Priority Pass, ale możesz także zarezerwować i zapłacić, daje 34,69 GBP (60,60 USD) w Witryna salonów Executive.

Lotnisko w Perth

Aspire Lounge Terminal 2 – odlot krajowy

To kolejna niegrzeczna oferta Aspire, działu salonów obsługi linii lotniczych Swissport. Dawniej Virgin Australia Lounge jest jasny i wygodny z otwartym planem, ale wąska przestrzeń oznacza brak łazienek. Wi-Fi jest szybkie, a gniazdek jest mnóstwo, ale nie ma portów USB, więc wtyczka BYO. Pracownicy FIFO stanowią duży odsetek klientów, a wybór bufetów jest dostosowany do apetytów, które są szlifowane na terenie kopalni. A także godziny otwarcia – w dni powszednie od 4:00 do 16:00. Otrzymasz kartę Platinum Pass lub Amex Platinum Card, a także 11 USD, ale tylko przez ograniczony czas.

Aspire Lounge Terminal 1 – odlot międzynarodowy

Gdyby tylko wszystkie salony płatne za użytkowanie były tak świetne. Odtworzony z dawnego centrum kontroli lotniska, ten elegancki i nowo otwarty poczekalnia w Międzynarodowym Terminalu w Perth jest dużo wokół poczekalni klasy biznesowej Singapore Airlines i Qantas. Spokojna niebiesko-ziemna kolorystyka jest relaksująca, a projekt jest gustowny. Jest nawet okrągły obszar obserwacyjny z wysuwanymi oknami. Godziny otwarcia pokrywają się z odlotami międzynarodowymi, od 18:30 do 22:30 w poniedziałki i środy, od 12:30 do 22:30 we wtorki, czwartki, piątki i niedziele, od 12:30 do północy w dni Sobota. Platinum Pass otwiera drzwi, podobnie jak karta Amex Platinum, ale dla innych jest warta wpisowego 66 USD.

Lotnisko Brisbane

Poczekalnia Plaza Premium, wyjazd międzynarodowy

Jest bardzo przestronny, są prywatne prysznice i stanowiska pracy, personel jest miły i pomocny, a wifi jest przyzwoite, ale czuje się zmęczone i wymaga remontu. Wystrój jest niechlujny, a jedzenie bardzo stara się pokryć wiele zasad. Ogólne wrażenie jest takie, że salon wciąż stoi na nogach po długim okresie leżenia, a obecny harmonogram nie sprawia, że ​​proces przebiega gładko. Godziny otwarcia są tylko od 8 do 23 codziennie. Wstęp kosztował 56,92 USD.

Karnety, które do ciebie wchodzą

Z ponad 1300 poczekalniami na całym świecie, Przewaga wejścia To wielki biały wieloryb w poczekalniach lotniskowych. Członkostwo PP z reguły umożliwia wejście do poczekalni pod takimi markami jak Plaza Premium, Marhaba oraz w kilku przypadkach do poczekalni obsługiwanych przez linie lotnicze pierwszej klasy z korzyścią dla elity biznesowej.

Członkostwo standardowe jest obecnie obniżone do 49 USD rocznie (70 USD), do tego zapłacisz 32 USD (46 USD) za wizytę w salonie. Standard Plus kosztuje 254 USD (365 USD) rocznie i zapewnia 10 bezpłatnych wizyt za opłatą 32 USD za każdą kolejną wizytę. Członkostwo Prestige kosztuje 429 USD (616 USD) za nieograniczony dostęp. Członkowie Priority Pass mogą przyprowadzić gościa za opłatą 32 USD.

Karta American Express Platinum Card zapewnia bezpłatny wstęp do grupy Global Lounge. Istnieje ponad 1500 poczekalni pod markami, takimi jak Centurion Lounges, International American Express Lounge, Escape Lounge, Delta Sky Lounge, Plaza Premium i Air Space, a także każdy z poczekalni dostępnych dla członków Priority Pass. Większość z tych poczekalni umożliwia posiadaczom kart Amex Platinum przywiezienie dwóch towarzyszy podróży bezpłatnie. Roczna opłata za kartę wynosi 1450 USD, ale obejmuje ona roczny kredyt na podróż w wysokości 450 USD i wiele innych korzyści.

Zobacz też: Zajrzyj do ekskluzywnego i sponsorowanego tylko nowego Virgin Lounge

Zobacz też: Recenzja lotniska: To jedno lotnisko, na które chętnie poczekasz

READ  Prawne oderwanie od Unii Europejskiej drogo będzie kosztować Polskę