Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osoba podszywająca się pod rodzinę Trumpa aresztowana na Twitterze pod zarzutem oszustwa

22-latek, który zebrał tysiące dolarów na fałszywą organizację polityczną, podszywając się pod członków rodziny byłego prezydenta Donalda Trumpa na Twitterze, został aresztowany za oszustwo i kradzież tożsamości.

Joshua Hall został oskarżony we wtorek o oszustwa elektroniczne i kradzież tożsamości, po miesiącach przekonywania setek ludzi do wysłania mu pieniędzy dla pseudopolitycznej grupy, która obiecała zdobyć 74 lata ponownie wybrany. Pan Hall wydał zebrane pieniądze na wydatki osobiste.

Mężczyzna z Pensylwanii podszywał się pod nastoletniego syna Trumpa Barrona i innych członków jego rodziny, twierdząc, że rodzina Trumpa wspierała jego pracę dla grupy, która w rzeczywistości nie istniała.

Rzekome oszustwo pojawiło się pod koniec ubiegłego roku, kiedy sam były przywódca odpowiedział na artykuł na konserwatywnej stronie internetowej, w którym twierdził, że jego siostra Elizabeth Trump Grau dołączyła do Twittera, aby wesprzeć wysiłki na rzecz obalenia wyników wyborów prezydenckich.

Związane z: Rozwiąż tajemnicę spodni Trump Trump

„Dziękuję Elżbieto” – napisał Trump na Twitterze. “miłość!”

Konto, oczywiście, zostało stworzone przez pana Halla – który również założył konta w mediach społecznościowych w połowie zeszłego roku z nazwiskami i zdjęciami brata pana Trumpa, Roberta, który zmarł w sierpniu, oraz 15-letniego Barrona . .

„Pomyślałem: „O mój Boże”. Pan Hall, zagorzały zwolennik Trumpa, powiedział, że naprawdę myślał, że to jego siostra New York Timesw grudniu.

W innym domniemanym podszywaniu się, pan Hall-as-Barron – wtedy 14-letni – wydawał się opisywać dostawcę jedzenia jako swojego „przyjaciela i partnera”, opisując pana Halla jako „niesamowitego patriotę, który robi wspaniałe rzeczy dla naszego wspaniałego kraju. ma moje pełne i kompletne poparcie.” !”

Pan Hall powiedział czasy Za jego zachowaniem nie było „nieczystych intencji”; Zamiast tego twierdził: „Po prostu próbowałem zebrać zwolenników MAGA i dobrze się bawić”.

READ  Duterte na Filipinach to ostatnia ofiara bitwy chińskiej na Morzu Południowochińskim

Zaczął podszywać się pod członków rodziny Trumpa, gdy Twitter zawiesił jego konto osobiste (ponieważ stworzył wiele kont o różnych tożsamościach), opisując swoją postawę jako „coś w rodzaju: „Cholera, będę się teraz dobrze bawić”.

Związane z: Dowody na to, że Trump „całkowicie to zgubił”

Używając ich tożsamości, zwrócił na siebie uwagę, „mieszając niestosowne komentarze polityczne z dzikimi teoriami spiskowymi, w tym jednym, że rząd chciał wszczepić Amerykanom elektroniczne chipy, a innym, że John F. Kennedy Jr., który zginął w katastrofie lotniczej w 1999, był na Alive i miał zastąpić Mike’a Pence’a na stanowisku wiceprezesa.

Obecnie grozi mu do 20 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za oszustwo elektroniczne, oraz obowiązkowy wyrok dwóch lat więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego kradzieży dowodu osobistego. Został zwolniony za kaucją w wysokości 25 000 USD (32 300 USD) po złożeniu odwołania do sądu federalnego.