Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Osoby oglądające trumnę królowej Elżbiety II otrzymają numerowane bransoletki, z oczekiwaniem 7-kilometrowego oczekiwania wokół Westminsteru – aktualizacje na żywo

Południowoazjatycka społeczność zachodniego Londynu, znana lokalnie jako Małe Indie, zastanawiała się nad historią Wspólnoty Narodów, gdzie królowa Elżbieta II, najdłużej panująca brytyjska monarchini i symbol stabilności w burzliwej epoce, która była świadkiem upadku Imperium Brytyjskiego, zmarł. .

Associated Press donosi, że śmierć królowej w Southall ponownie otworzyła stare rany złożonej historii.

„Czujesz, że twoje serce idzie do rodziny, ponieważ była matką, była babcią, a potem została królową kraju” – powiedział Dalawar Majeed Chaudhry, właściciel pakistańskiej restauracji w South Hall.

Mężczyzna i kobieta przechodzą przez okno z obrazami królowej Elżbiety
(AP: Król Cheung)

Choudary dodał jednak, że wielu członków społeczności miało „mieszane reakcje” z powodu brytyjskiej historii kolonialnej.

Pierwsi imigranci z South Hall z Azji Południowej opuścili subkontynent indyjski w ciągu dekady podziału w 1947 roku, przybyli do Londynu, aby pracować na liniach montażowych fabryki i jako personel eskortujący na lotnisku Heathrow.

Płace były niskie, a godziny pracy długie.

W szczególności robotnicy z północnych Indii stracili ziemię i oszczędności w wyniku exodusu, który towarzyszył podziałowi Indii.

Ta burzliwa historia, w połączeniu z niedawnym pojawieniem się ruchów społecznych, takich jak Black Lives Matter, doprowadziła do przebudzenia wśród młodych ludzi, którzy chcą analizować spuściznę kolonialną.

READ  Naładuj, ponownie połącz, ponownie aktywuj | Manila Times