Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Gwiezdne wojny: Ben Bailey Smith, aktor, który nakręcił „Gwiezdne wojny” nie wiedząc o tym: „Nigdy wcześniej tak nie pracowałem” | kultura

Ben Billy Smith gra złoczyńcę w AndorNowa Gwiezdne Wojny Seria wydana przez Disney+ 21 września. To najnowsza odsłona Smitha, artysty, który zaczynał jako raper, potem stał się komikiem, napisał kilka książek dla dzieci, a teraz otrzymuje tylko propozycje ról dramatycznych. Andor Jest swobodny i prequel do nieuczciwy! (2016), sam epizodyczny i przedoryginalny Gwiezdne Wojny (1977). Nowy serial skupia się na buntowniczym szpiegu Cassanie Andorze (Diego Luna), który ma za zadanie zdobyć plany Gwiazdy Śmierci, aby pewnego dnia pomóc Luke’owi Skywalkerowi ją zniszczyć. Autorem serii jest Tony Gilroy, scenarzysta w porno saga, który jako reżyser zadebiutował thrillerem Michael Clayton (2007). Disney nie ujawnił żadnych innych szczegółów Andor – Nawet jego bohaterowie.

„Disney jest bardzo tajemniczy. Nic nam nie mówią” – mówi Ben Bailey Smith z Londynu w rozmowie wideo. „Nigdy nie widziałem pełnego scenariusza przez cały czas, kiedy nad nim pracowałem. Pokazywały mi wtedy tylko moje sceny [shooting] Dzień wyjaśnia kontekst. Nigdy wcześniej w życiu nie robiłem czegoś takiego”.

Dwa lata temu Smith dokonał selekcji do sztuki wojskowej zatytułowanej pielgrzym. Powiedziano mu tylko, że jego rola to „starszy sierżant, który przeżuwa kilku żołnierzy”. Kilka dni później mówią mu, że dostał tę pracę – i że projekt był w rzeczywistości Gwiezdnymi Wojnami. „Jeździłem na rowerze, po prostu zatrzymałem się i zacząłem się śmiać. Nie mogłem w to uwierzyć. To byłaby taka wielka robota, bez względu na to, kim jest aktor, ale ja Gwiezdne Wojny idiota. Kocham Gwiezdne Wojny od dziecka. Powrót Jedi To był pierwszy film, jaki widziałem w kinie. Mój związek z Gwiezdnymi Wojnami trwa przez całe życie. Bycie spełnieniem marzeń. Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek będę miał szansę. mam przesłuchanie pojedynczy Aby zagrać w Lando Calrissiana [who was eventually played by Donald Glover]. Ale to jest tak blisko wszystkiego, jak Gwiezdne Wojny” – mówi.

READ  Lily Collins lśni w bikini w zestawie „Emily In Paris” na sezon 2

Filmowanie było ściśle poufne. Szyldy w szatniach miały pseudonimy, a teksty nadal pisane są tytułami pielgrzym. Błędne były również arkusze dziennej produkcji, które wskazują, kto w jakich godzinach i kiedy ma wolne. Aktorzy przeszli z szatni na plan w dużych, ciemnych płaszczach, aby uniemożliwić dronom ich filmowanie. Nawet nie kręcenie ich scen podkreśla fabułę serialu.

Tom Hanks i Ben Bailey Smith robią sobie selfie w hotelu w Beverly Hills w 2016 roku. Fraser Harrison / BAFTA Los Angeles

Aktor wspomina: „Ja też zmagałem się z liniami, bo czasami po prostu mówisz coś, co wydaje się nonsensem, językiem science fiction, nazwami planet i prawem galaktyk, i mówisz po prostu: O czym ja mówię?” „Pewnego dnia podłączałem linię i wszedł kierownik. Zapytał, czy możemy zrobić to ponownie szybciej? Ponieważ ta planeta zaraz wybuchnie. I powiedziałem, prawda? Nie wiedziałem. Teraz wiem, co jest dziać się.”

Wszystko, co może ujawnić o swojej postaci – a raczej wszystko, co wie o swojej postaci – to to, że nazywa się Blevins i jest jednym ze złych facetów. Jest człowiekiem imperium. Jest złym facetem. Jest bardzo miłym, oślizgłym facetem, który próbuje wspinać się po szczeblach kosztem wszystkich i wszystkich innych. Jest typem faceta, który dźgnąłby cię w plecy, gdyby oznaczało to wejście w górę świat. W imperium jest jak w mafii, bo im wyżej jesteś, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniesz trafiony” – wyjaśnia.

Oficer Blevens ma wroga w domu. Oficer Deidra Miro, grana przez Dennisa Gougha, właśnie przybyła do Imperium. Jest nowym dzieciakiem w bloku i chce pracy Blevinsa. „Walczymy wewnątrz imperium” – mówi. „To naprawdę przypomniało mi o oglądaniu, jak rząd konserwatystów walczy ze sobą przez cały czas, kiedy powinni walczyć o wszechświat”.

Obelgi w trzech językach

Ben Bailey Smith dorastał w Kilburn, robotniczej dzielnicy w północnym Londynie. Jego siostra to słynna powieściopisarka Zadie Smith. W swoim domu miał zawsze dostęp do kultury pomimo ograniczeń ekonomicznych. Kilburn był mieszanką irlandzkiego i karaibskiego. Cechą szczególną dorastania w Londynie jest to, że nie mamy ogromnych gett, jak w niektórych krajach. Nigdy nie czujesz kompletnego cięcia. Region, w którym dorastałem, jest jednym z najbardziej zróżnicowanych w całej Wielkiej Brytanii. Pod tym względem to dość szalone miejsce. Możesz spotkać każdego. Myślę, że w wieku 10 lat mogłem prawdopodobnie przeklinać w trzech językach”.

Ben Billy Smith śpiewa z Rickym Gervaisem na londyńskiej premierze „David Brent: Life On The Road” w 2016 roku.
Ben Billy Smith śpiewa z Rickym Gervaisem na londyńskiej premierze „David Brent: Life On The Road” w 2016 roku. Oglądanie Tristana (Getty Images)

Dorastając w Kilburn, nauczył go wykorzystywać swoją sztuczkę, aby pozbyć się trudnych sytuacji, prezent, który według niego jest kluczem do jego kariery jako rapera i komika. „Bycie mądrym, szybkim i przebiegłym jest formą samoobrony. Połączenie tych rzeczy naprawdę pomogło mi nawigować na mojej drodze” – mówi. To, co najbardziej przyciągnęło go do rapu, to jego nerwowość: żaden z jego winyli, które kupił z drugiej ręki u swojej siostry Zadie za 99 pensów, nie brzmiał tak pilnie jak raperzy w jego sąsiedztwie. „Myślę, że to był przedmiot do majsterkowania, który kochałem. Jeśli grasz na trąbce czy coś, to będzie cię kosztować 300 funtów za trąbkę, podczas gdy z rapem możesz to po prostu zrobić” – mówi.

Smith stworzył ego rapera i nazwał je Doc Brown na cześć naukowca z Powrót do przyszłości (1985) to jeden z jego ulubionych filmów. Zwyciężył w kręgu rapu w Londynie i nagrał kilka płyt w domu. Sprzedał je sam do niezależnych sklepów płytowych. Ale w tym czasie nikt nie mógł zarabiać na rapowanie, a Smith Doc Brown przeszedł na emeryturę. „Straciłem wiarę” – przyznaje. „To nie była decyzja, którą podjąłem. Moja córka urodziła się w 2005 roku. Nie zarabiałem żadnych pieniędzy, a teraz mam dziecko do wykarmienia.” Smith skupił się na swojej „prawdziwej pracy” jako koordynator centrum młodzieżowego w północnym Londynie.

Kilka miesięcy później przyjaciel poprosił go o pomoc w dialogu w serialu BBC o brytyjskim komiku Lennym Henrym. Zadanie polegało na wypolerowaniu linii, aby wyglądały bardziej wiarygodnie i bardziej uliczne. Smith był w dobrych stosunkach z producentem serialu, który zachęcał go do spróbowania stania. „Wszedłem na scenę bez planu. Właśnie opowiedziałem swoją historię i nikt się nie śmiał. Zszedłem ze sceny i nic nie czułem. Pomyślałem: „Nieważne, nie obchodzi mnie to. Nie uważałem się za komika ”. „Znowu rozmawiałem z facetem, a on powiedział:” Musisz napisać kilka dowcipów. Wracam w przyszłym miesiącu. Więc wróciłem i napisałem kilka dowcipów i żartowałem. A ludzie nadal się nie śmieją. ” ” W pewnym momencie musiał zasłużyć sobie na przychylność publiczności, ponieważ pięć lat później współpracował z Rickym Gervais przy jego telenoweli. Derek.

Komedia dała Smithowi muzyczny sukces, któremu zaprzeczał rap. Wraz z Gervais nagrał piosenkę „Equality Street” dla charytatywnego programu komediowego, który stał się popularny w mediach społecznościowych w 2012 roku i osiągnął pierwsze miejsce na iTunes w Wielkiej Brytanii.

W ostatnich latach Smith wydał cztery książki dla dzieci i stworzył program dla dzieci dla BBC, Klub czterogodzinnyKtóry zdobył nagrodę BAFTA od Brytyjskiej Akademii Telewizji. Ale w swojej ostatniej transformacji, dramatycznej transformacji aktora, Ben Billy Smith zwrócił na siebie więcej uwagi niż kiedykolwiek.

Tego lata film Namówić Po raz pierwszy został pokazany w serwisie Netflix. Adaptacja Jane Austen z Dakotą Johnson rozzłościła najzagorzalszych fanów Austen: łączy twórczość autorki w stylu Bridget Jones, Worek pchli A Bridgeton. Johnson mówi do kamery, wykrzykując rzeczy takie jak „On ma 10 lat”, „Jesteśmy ex” i „Moja siostra jest totalnym narcyzem”. „Wielu ludzi jest złych, ponieważ uważają, że jeśli coś jest stare, jeśli nie traktujesz tego poważnie, jest to brak szacunku. Chcieliśmy zrobić coś innego i pozbawionego szacunku”, mówi Smith, który gra spadkobiercę Charlesa Musgrove, jeśli chcesz. drugi Przejdź do drugiej wersji.

Nie podobało się to profesjonalnym krytykom, austriackim czy nie Namówić zbyt wiele. Smith woli nie przywiązywać do tego wagi i świętować, że film był najczęściej oglądany na Netflix w Wielkiej Brytanii w weekend premiery. „To była pierwsza rzecz, którą powszechnie krytykowali mnie krytycy. Ale ten film to film, człowieku. I ludzie nigdy nie będą wiedzieć, jak trudno jest zrobić straszny film, nie mówiąc już o dobrym”.

Kilka lat temu Smith nie mógł zagrać w takim filmie, dobry czy zły. Ale Bridgeton, dramat z epoki, rozgrywający się w XIX wieku z różnorodną etnicznie obsadą, zmienił wiele rzeczy. Teraz role nie odnoszą się już do konkretnej rasy. Aktor zauważył wzrost liczby występów. Smith używał obu Namówić A Andor Uwolnić swój „luksusowy akcent” tak bardzo, że reżyser filmu poprosił go o stonowanie. „Skąd pochodzę, nie możesz grać wymyślnych ról. Jestem zbyt luksusowa w Gwiezdne Wojny tak. Postrzegałem siebie jako jednego z tych oficerów, którzy nigdy nie walczyli. Sprawia, że ​​inni walczą i umierają. A ci faceci są zawsze luksusowi”.

To były wszystkie pokoje, w których musiał zbudować swoją postać, ponieważ Andor Nie było to miejsce na pokazanie swoich talentów improwizacyjnych. „Żałuję, że nie mogłem trochę więcej zadzierać. Ale po prostu tatuś Disney nie pozwoli ci na to” – żartuje. Może jednak bawić się urządzeniami w zestawie. Akcja serialu rozgrywa się przed pierwotną trylogią, więc musiała pasować do estetyki oryginalnej trylogii z lat 70. Oznacza to nie tylko, że Captain Blevins nosi „trochę afro”, ale także, że 80% strojów było fizycznych, a nie cyfrowych. „Wchodzenie na plan było czasami przytłaczające. Zbudowali cały dziwny świat z domami, takimi jak ulice, domy, hotele, więzienia, biura. Czułem się trochę jak w Disneylandzie lub czymś, gdzie wszystko, co widzisz i ty można dotknąć” .

Po tym wszystkim, przez co przeszedł, Ben Billy Smith nie może się doczekać Andor Do uwolnienia – dopóki w końcu nie zrozumiemy, co robił. „Kiedy to nagrywasz, nie wiesz, co się dzieje. Teraz mogę wyrobić sobie opinię. Nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć” – mówi. „Zdaję sobie sprawę, że to nie zdarza się każdemu” – mówi. „Więc będę to robić dalej, będę robić siano, gdy wzejdzie słońce. Jeśli jutro mnie zabiorą i wyplują, wrócę do komputera z długopisem i notesem i będę pisał dowcipy. Za rok znów będę na scenie, żeby wstać”.