Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Oświetlenie gazowe i punktacja to najbardziej toksyczne cechy

Na wysokości Największy przegranySukces , Pojawiło się zaskakujące badanie. Naukowcy z University of Colorado odkryli, że widzowie częściej przejadali się podczas oglądania otyłych ludzi na swoich ekranach, a nie mniej.

Rezultaty wywołały protesty producentów, że w programie chodziło o pomoc ludziom i edukację widzów w zakresie zdrowych nawyków, ale każdy, kto śledził serial nawet w jednym odcinku, mógł go już zobaczyć.

Jak większość programów typu reality show, Największy przegrany Chodziło o ciągłe radowanie się (czerpanie przyjemności z czyjegoś nieszczęścia). Jaki inny program telewizyjny sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej sytuacji życiowej niż oglądanie otyłych ludzi biegających bardziej w błocie i upadających?

Jak się okazuje, jest jedno demo misji – Żonaty od pierwszego wejrzenia. Zamiast ludzi z nadwagą próbujących wyzdrowieć, łańcuch umieszcza osoby wrażliwe i niepewne siebie w tyglu alkoholu i botoksu pod pozorem pomocy im w znalezieniu miłości i skontaktowaniu się ze wskazówkami ich „ekspertów”.

Związane z: Zaskakująca decyzja „toksycznych” par MAFS

dokładnie jak Największy przegrany, Który ma niesamowicie niski wskaźnik sukcesu, jeśli chodzi o utrzymywanie wagi przez biegaczy, Mavs Nie udało mu się również osiągnąć czegoś więcej niż tylko odrobinę udanych relacji w ciągu ośmiu australijskich sezonów.

I po prostu jak oglądanie Największy przegrany To może sprawić, że będziesz grubszy, patrz Mavs Może to zaszkodzić Twojemu związkowi.

Podczas gdy każdy kolejny sezon działał jak „szklarnia” dla eskalacji toksycznych zachowań w porównaniu z poprzednim sezonem, bieżący sezon, który na szczęście zostanie zatrzymany w niedzielną noc, został zatrzymany.

Leczenie Melissy było niezwykle problematyczne z rąk złoczyńcy Bryce’a, Petycja Change.org z prośbą o przeprosiny od Channel 9 Zebrał już blisko 15 000 podpisów.

„[Melissa] Został poddany oświetleniu gazowemu, manipulacji emocjonalnej, izolacji i wielu innym oznakom w TEXTBOOK-owym związku kontrolującym i / lub opartym na nadużyciach ”- napisali składający petycję.„ Sieć również zawiodła. [in its] Obowiązek dbania o widzów, którzy dokonują ostatniej poprawki, która ujawnia te znaki, wspiera związek i całkowicie ignoruje oczywiste oznaki kontroli i nadużyć, którym podlega Melissa. ”

READ  Najlepsze filmy SXSW 2023 — SheKnows

Związane z: Ujawniono transkrypcje sprawy „toksycznych” stajennych.

Oczywiście ekstremalny przykład Bryce’a, faceta, który sprawił, że Dean Wells i Mike Gunner z poprzednich sezonów wyglądali jak bohaterowie feminizmu, zawsze będzie najbardziej wpływowy. Jednak bardziej subtelne zachowanie w tym sezonie może naprawdę zaszkodzić naszym związkom.

Atrybut toksyczny nr 1: oświetlenie gazem

Jednym z przykładów jest oświetlenie gazowe, o którym wiele mówiło się wśród par.

Podczas gdy komentatorzy wzywają ją od lat („Przez prawie 20 lat mojej pisarki nigdy nie użyłem słowa„ gaslighting ”tak często, odkąd zacząłem pisać o #MAFS na Twitterze Alexandra Carleton w 2019 roku. To facet Fawkes Night Gaslighting ”). Wygląda na to, że w tym sezonie eksperci przeprowadzili własne wyszukiwanie w Google i usłyszeli, że rzucono go na sofę.

Związane z: Wszyscy mężczyźni powinni przestać krzywdzić zachowanie

Niestety, wiedza ekspertów na temat tego, co właściwie oznacza luminancja gazu, jest równie wątpliwa, jak ich zbiorowe rady. Zbyt często widzieliśmy, jak nie tylko błędnie identyfikowali zachowanie, ale pozwalamy, aby jego najbardziej skandaliczne przykłady przechodziły bez kontroli.

Na przykład James, który spędził całą noc poza domem i nigdy nie wrócił do mieszkania, w którym mieszkał ze swoją żoną Joan, rażąco zaprzecza jej oskarżeniom, mówiąc Joe: „Już wróciłem do domu. Mam dowody”.

Następnie, potrząsając mokrym zarostem następnej nocy, ujawnił ekspertom, że „potrzebuje trochę przestrzeni” i dlatego faktycznie spędzał noc poza domem.

Podczas gdy James został w końcu wezwany za swoje zachowanie, eksperci wykorzystali go, aby opisać Belindę jako „zamrożoną”, a następnie wycofał się jako przykład – pozostawiając jego rażące kłamstwo na temat tej nocy często niezauważone.

Tak jak poprzednio, Jason ponownie wyobraził sobie tchórzostwo w problemach między nim a jego żoną Alaną, gdzie jakimś cudem udało mu się obronić Melissę, ale po raz kolejny niedoceniany i zdradzony przez Price’a, oskarżenie przeciwko charakterowi Alany i niepowodzenie w „wspieraniu jego pleców”.

READ  Festiwal Filmowy w Stony Brook powraca po raz 28

Eksperci zdecydowali się skupić na „samosabotażu” Alany w związkach, a nie na fakcie, że Jason woli wrzucić Alanę i Melissę pod autobus, aby chronić szybkie kłamstwa swojego pana Price’a.

Julie Sweet, psychoterapeutka kliniczna z Seaway Counselling and Psychotherapy, mówi, że normalizacja tego typu zachowań może zdecydowanie wpłynąć na relacje par w świecie rzeczywistym.

„Może to zmniejszyć złe zachowanie w domu i nieumyślnie dać niektórym osobom pozwolenie na kontynuowanie pracy w takim stanie, w jakim są, ponieważ 'ludzie w telewizji zachowują się w ten sam sposób, zauważ, że nie ma ze mną nic złego, jeśli wszyscy to robią’ ”. ona tłumaczy. Może wywołać niepokojące zachowanie i wzmocnić cykl nadużyć ”.

Toksyczna cecha nr 2: Punktacja

Następnie jest punktacja.

Chociaż rzekomo sprzeciwia się tej strategii zarządzania konfliktem w związku, całość Mavs Maszyna jest skonfigurowana jako toksyczna gra w ping ponga do emocjonalnej punktacji.

Mocno zmontowane momenty „złapali cię”, w których czyjeś kłamstwa są ujawniane bezpośrednio, prowadzą do obwiniania Insta-rantów, którzy czują się zmuszeni do udziału, ponieważ czują się niesłyszalni podczas filmowania.

„Punktacja jest ogólnie uważana za jawny objaw większego, istotnego problemu, a jest to zwykle unikanie i brak granic” – wyjaśnia Sweet.

„Nie tylko pozbawia małżonków ich egzystencji, ale zdobywanie punktów prowadzi do urazy, pogardy, aw niektórych przypadkach pogardy”.

Ale czy ryzyko zniszczenia naszych relacji powinno powstrzymać nas przed tego rodzaju wypadkami samochodowymi w telewizji na następny sezon? nie jest konieczne.

O ile pamiętamy o jednym istotnym fakcie: poza okazjonalnymi chemiami Unicorn Cam i Jules, Mavs Producenci nie karmią latającego czerwonego wina o zdrowiu relacji na ekranie.

I na pewno nie dba o ciebie.

Bek Day jest niezależnym pisarzem.

Kanał 9 został poproszony o skomentowanie zarzutów w tym artykule, ale nie odpowiedział.

READ  Joanna Kahlo, reżyserka Niedźwiedzia, pisze polski scenariusz do Thunderbolts dla Marvel Studios