Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stary samochód księcia Filipa, 1935 Standard Nine, stał się królewskim zabytkiem Sri Lanki

86-letni samochód, który niegdyś był właścicielem księcia Filipa, księcia Edynburga, jest teraz centralnym punktem nadmorskiego muzeum na Sri Lance.

Książę, którego pogrzeb odbędzie się w sobotę, Był entuzjastą samochodów Który kupił 1935 Standard Nine za 12 funtów podczas pracy w Kolombo w brytyjskiej marynarce wojennej w 1940 roku.

„Kiedy wrócił na początku lat pięćdziesiątych, przyszedł i zobaczył samochód” – powiedział Sanjeev Gardiner, który trzymał samochód w hotelu Galle Face w Kolombo.

Według pana Gardinera, książę przyznał, że Standard był pierwszym samochodem, jaki kupił.

Został także sponsorem Standard Motor Car Club.

Jeden z najstarszych hoteli w byłej kolonii brytyjskiej, pan Gardiner, zbudował muzeum wokół srebrnych i czarnych sedanów, aby zachować je dla przyjemności gości i turystów.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.
Niestandardowy Land Rover przetransportuje ciało księcia Filipa na pogrzeb zamku Windsor.

Kiedy go kupował, książę podobno nie udało się pobić ceny wywoławczej za używany samochód, mimo że udało mu się uzyskać plan płatności dwóch równych rat w ciągu miesiąca.

Według zapisów muzealnych najpierw pojechał samochodem z Kolombo do bazy marynarki wojennej w Trincomalee, 260 kilometrów dalej.

Samochód, który ma długość 93 040 kilometrów, był wielokrotnie odnawiany i nadal można nim jeździć.

Ale pan Gardiner powiedział, że wygórowane koszty ubezpieczenia oznaczały, że nie będzie ono już opłacane.

Samochód został kupiony przez ojca Gardinera Cyrila na początku lat pięćdziesiątych.

Gardiner powiedział, że jego ojciec pożyczył rodzinę królewską Cadillacowi, którego królowa Elżbieta i książę Filip używali podczas ich pierwszej oficjalnej wizyty na Sri Lance w 1954 roku.

Książę Filip, który zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 99 lat, był znany z tego, że kochał samochody i często decydował się na prowadzenie samochodu.

Ale w 2019 roku zrezygnował z prawa jazdy w wieku 97 lat po zderzeniu z samochodem, który przewrócił się i zranił dwie inne osoby.

Podczas procesji pogrzebowej księcia Edynburga w sobotę, Specjalnie zaprojektowany Land Rover Defender, którego pomógł zaprojektować, zaniósł jego trumnę do kaplicy św. Jerzego.

Agencja prasowa France

READ  Wystawa Lockwood & Co. Joe Cornish sprowadza zabójcze duchy do Netflixa [Exclusive Interview]