Padusa oszałamia czołową Sabalenkę, pokonuje Sakari Swatik w WTA Finals

11 listopada (Reuters) – Paula Padusa rozpoczęła się powoli, wygrywając z czołową rozstawioną Ariną Sabalenka po tym, jak Maria Sakkari nadal dominowała nad Igą Swatic w ćwierćfinale finałów WTA w Guadalajara w Meksyku w czwartek.

Drugi światowy Padusa zaskoczył Sabalenki 6:4 6:0 po wygraniu ostatnich 10 meczów, a Sakkari odniósł komfortowe zwycięstwo 6:2 6:4 nad Polakką Świątkiem.

Padusa przegrała 2-4 w pierwszym secie, ale Hiszpan oparł się wczesnej sile Sabalenki i wygrał pierwszego seta.

23-latka, która zdobyła tytuł Indian Wells w zeszłym miesiącu, zakończyła mecz ciastem w drugim secie, świętując zwycięstwo pod światłami w swoim pierwszym występie w WTA Finals.

Zapytana, jak wróciła do siebie po niepewnym początku, Padusa powiedziała: „Powiedziałam sobie: OK, teraz musisz być na jej poziomie, agresywna, ponieważ była tak agresywna… Powiedziałem: „Teraz musisz się zmienić, przestań czekać na jej panienkę i idź od zamówienia. To jest to co zrobiłem.”

Wcześniej grecki Skari zaliczył wczesną przerwę, prowadząc 2:1 i zdobył pierwszego seta, gdy Świątek po drugim serwu posłał forhend w siatkę.

Swatik poprawił się w drugim secie, ale Scari wykorzystała swój trzeci breakpoint i awansowała 4-3, co wyglądało na decydujące, biorąc pod uwagę dominujący serwis Sakkariego.

Grek zdobył 26 z 27 nieprzerwanych punktów serwowania w meczu rozegranym na Purple Stadium w meksykańskim mieście położonym na dużej wysokości.

Przed meczem Świątek wydawał się płakać i po przypieczętowaniu wygranej Scary pocieszył ją do siatki uściskiem.

„Widziałem, że walczy. Nie było dobrze widzieć ją z drugiej strony siatki” – powiedział Scary o 20-latce, która w zeszłym roku wygrała French Open.

O uściskach powiedziała: „To bardzo miła dziewczyna. Zawsze mamy świetne praktyki i świetne pogawędki. To była po prostu naturalna rzecz”.

Team Scary poprawił się do 3-0 przeciwko Swatkowi, a wszystkie te zwycięstwa nadejdą w tym roku.

READ  Park publiczny SLAS architekci to kolekcja zabawnych kształtów

Silny Scary miał niesamowity rok, dotarł do półfinału French Open i US Open, zapewniając sobie szóste miejsce na świecie.

Finały WTA dzielą graczy na dwie grupy po czterech graczy, którzy grają w formacie turniejowym, przy czym każdy gracz rywalizuje w trzech meczach.

Dwóch najlepszych z każdej grupy zakwalifikuje się do półfinałów.

Zeszłoroczne finały WTA nie odbyły się z powodu pandemii COVID-19 i pierwotnie miały odbyć się w Shenzhen, zanim zostaną przeniesione z powodu ograniczeń dotyczących podróży związanych z epidemią w Chinach.

Dodatkowe reportaże Rory Carroll w Los Angeles i Manasi Patak w Bengaluru, Montaż Eda Osmonda i Lincoln Fest.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.