Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pantera śnieżna w zoo w San Diego zarażona koronawirusem | zwierzęta

Nieszczepiona pantera śnieżna w zoo w San Diego zaraziła się COVID-19.

Opiekunowie zauważyli, że Ramel, dziewięcioletni lampart śnieżny, miał w czwartek kaszel i katar. Zoo podało w oświadczeniu w piątek, że dwa oddzielne testy kału potwierdziły później obecność koronawirusa.

Zoo powiedziało, że Rammel nie wykazuje dodatkowych objawów, ale ponieważ dzieli klatkę z samicą lamparta śnieżnego i tygrysa amurskiego, pracownicy zakładają, że mogli zostać narażeni. W rezultacie zwierzęta odizolowano, a ich galerię zamknięto.

Nie jest jasne, w jaki sposób Ramil został ranny.

W styczniu grupa ośmiu goryli w siostrzanym obiekcie zoo, Safari Park Zoo w San Diego, Zamówiłem Covid-19 od strażnika Ci, którzy zarazili się wirusem, ale nie wykazywali objawów.

Goryle, które od tego czasu wyzdrowiały, stały się pierwszym znanym przykładem wirusa, który zarażał małpy.

Sprawa skłoniła zoo do zamówienia eksperymentalnej szczepionki przeciw Covid-19 dla zwierząt do użytku w nagłych wypadkach. Szczepionka Zoetis, firmy zajmującej się zdrowiem zwierząt, która była częścią Pfizer, została podana gatunkom najbardziej podatnym na wirusa, w tym wielu naczelnym i dużym kotom.

Jednak Ramel nie został zaszczepiony, zanim się zaraził.

Zoo powiedziało, że nie ma nakazu szczepień dla pracowników, ale niezaszczepieni pracownicy są zobowiązani do noszenia masek przez cały czas.

READ  Identyfikacja nowego gatunku skamieniałego pingwina długonogiego | Paleontologia