Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Paragwaj może zatwierdzić rejestracje kryptowalut w 2022 r.

Kryptowaluta w południowoamerykańskim kraju Paragwaju może w nowym roku spotkać się z nowymi przepisami.

Środek ten został zatwierdzony przez Senat Paragwaju zeszłego lata. Zgodnie z przepisami zdefiniowano aktywa wirtualne i wymagana jest licencja na wydobywanie kryptowaluty. Teraz zostanie on rozpatrzony przez wiceizbę kraju.

Ustawę popiera senator Fernando Silva Fassetti. Powiedział, że prawo ma na celu uznanie wydobycia wirtualnych aktywów za branżę; Stworzenie fundamentów pod zapewnienie dostępu do energii i wymagań, które obiecują sformalizowanie rozwijającego się sektora.

Prawodawcy powiedzieli, że prawo definiuje tokeny, kryptowaluty i dostawców usług wirtualnych aktywów. Jeśli zostanie przyjęty, zapewni dodatkowe uprawnienia do regulowania przemysłu Ministerstwu Przemysłu i Handlu, agencji rządzącej, która byłaby finansowana przez inne organizacje w kraju w celu wdrożenia prawa.

Ustawa zalegalizowałaby i uznawała kopanie kryptowalut

Wydobycie wirtualnych aktywów jako „cyfrowa i innowacyjna branża”. Środek powiedział, że branża „korzysta ze wszystkich mechanizmów motywacyjnych przewidzianych w ustawodawstwie krajowym”.

Nic dziwnego, że Paragwaj dąży do ustalenia zasad kryptograficznych. Kraj produkuje ponad pięć razy więcej energii niż zużywa. W rezultacie firmy rozważają możliwość rozpoczęcia tam operacji kopania kryptowalut. Zwolennicy twierdzą, że projekt ustawy nie tylko wyjaśniałby ten nowy sektor, ale wymagałby również koncesji na wykorzystanie energii elektrycznej przez Krajową Administrację Energii Elektrycznej, a koncesję powinno wydać Ministerstwo Przemysłu i Handlu.

W przypadku inwestorów i handlowców prawo stanowi, że firmy i osoby fizyczne muszą mieć licencję na handel lub przechowywanie kryptowalut osobom trzecim.

Fassetti powiedział, że oczekuje, że ustawa zostanie rozpatrzona przez zastępcę izby w przyszłym roku, kiedy ma nadzieję, że zostanie omówiona z firmami publicznymi i prywatnymi.

————————————

Nowe dane PYMNTS: Dokumentowanie tożsamości w gospodarce cyfrowej – grudzień 2021 r.

na:Ponad połowa amerykańskich konsumentów uważa, że ​​metody uwierzytelniania biometrycznego są szybsze, wygodniejsze i godne zaufania niż hasła lub kody PIN – dlaczego więc używa ich mniej niż 10%? PYMNTS, we współpracy z Mitek, przeprowadził ankietę wśród ponad 2200 konsumentów, aby lepiej zdefiniować to postrzeganie w porównaniu z różnicą w korzystaniu i zidentyfikować sposoby, w jakie firmy mogą zwiększyć wykorzystanie.

READ  Jak Europejski Bank Inwestycyjny podejmuje ryzyko związane z finansowaniem morskiej energetyki wiatrowej