Parramatta Ailes pokonał Gold Coast Titans po kontrowersyjnym Ben-Sin do Juniora Paulo, Latrell Mitchell kontuzjowany w zwycięstwie Souths

Parramatta wytrzymał spóźnioną szarżę z Gold Coast i wysłał kontrowersyjnego Juniora Paulo, aby odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w Premier League.

Wcześniej Latrell Mitchell doznał kontuzji w wygranym South Sydney nad St George’s Illawarra, a Melbourne pokonał Raiders na Wagga Wagga.

Sprawdź, jak toczy się cała akcja w ScoreCentre.

Parramatta przeciwstawia się Gold Coast w szalonej grze w Robina

Ryan Matterson biegnie z piłką w obu rękach
Ryan Matterson strzelił czwartą próbę na Węgorzach, gdy Parramatta skoczył na prowadzenie 20-0.(AAP: Jason O’Brien)

Prawy but Mitchella Mosesa z Parramatta zapewnił wygraną 26-20 NRL z Gold Coast na Robina Stadium.

Moussa otrzymał trzy asysty w próbie, gdy węgorze powstrzymały konfrontację w drugiej połowie z Giants, aby zdobyć czwarte zwycięstwo w sezonie.

Po dwóch golach Clinta Guthersona Ailes prowadził 20:0 w drugiej połowie, zanim Gold Coast dwukrotnie celowo spuszczał rzuty karne, aby skutecznie wykorzystać wyzwanie kapitana, aby zdobyć bramkę.

Junior Paulo został kontrowersyjnie wysłany z Serpenta do Ben Sina za szarżę barkową na Titans Eighth Five A.J. Brimson, zanim został przerwany przez solowy atak gospodarzy Davida Vivitę w ciągu czterech punktów.

Paulo był nieco niezobowiązujący, gdy został zapytany po meczu.

„Myślałem, że to było [harsh] Ponadto” Paulo powiedział Fox Sports.

„Myślałem, że uderzyłem go w ramię.

Gutherson, który miał niesamowity bieg na bocznym obronie, powiedział, że było to „bardzo trudne”, mówiąc, że kontakt był ramię w ramię.

Mojżesz był mniej ostrożny w sprawie tego incydentu.

„on jest [Alex Brimson] Upadł z kontuzją ramienia, nawet głowy.

„Kiedy spotykasz Juniora Paulo, czujesz to, czujesz to całe twoje ciało, więc myślę, że tak. Nie wiem o tym wezwaniu”.

– To dobry pojedynek – powiedział trener Elles, Brad Arthur.

Pomimo kontrowersji węgorz uspokoił się, gdy Moses powrócił z trzecią próbą tego wieczoru po kopnięciu Dylana Browna.

Wyciszone wysiłki Grega Marzio były szaleńczymi ostatnimi pięcioma minutami, podczas gdy Węgorze właśnie utrzymali swoje drugie wąskie zwycięstwo w sezonie nad Tytanami.

Ten finisz wydawał się nieosiągalny po tym, jak Węgorze zdołali całkowicie zdominować pierwszą połowę, wykonując trzy próby bez odpowiedzi i ciesząc się dwoma trzecimi posiadania piłki.

Gutherson otworzył wynik w 18. minucie, chwilę po kontrze z drugiej strony Brimsona.

Parramatta następnie zastosował swój drugi styl gry, kilka szybkich rozdań z tylnej linii kończących się Billym Simonsonem wpadającym w róg.

READ  Cristiano Ronaldo zdobywa hat-tricka w zwycięstwie Portugalii nad Luksemburgiem - runda eliminacji do Mistrzostw Świata | wiadomości piłkarskie

Trzecia próba gości nie była pozbawiona kontrowersji, ponieważ gubernator bunkra Jarrod Wallace strzelił kopnięciem Mosesa w pole bramkowe, mimo że napastnik Tytanów twierdził, że został wyrzucony w powietrze.

Gutherson skoczył na wolną piłkę, aby strzelić swojego drugiego czteropunktowego rzutu, a Moses przerobił piłkę, aby zapewnić prowadzenie 14-0 w pierwszej połowie.

Ryan Matterson umocnił prowadzenie Ailes w 46. minucie, ale mecz potoczył się dramatycznie na korzyść gospodarzy.

Węże ubolewają nad „niespójnym” zastosowaniem Kapitańskiego Wyzwania

Sprytne zarządzanie grą przez Toby’ego Sextona z Tytanów w końcu pozwoliło mu wspiąć się na planszę w 57. minucie.

Po nokaucie przeciwko Jarrodowi Wallace’owi Sexton celowo wykonał rzut karny, aby przerwać grę i pozwolić kapitanowi zostać zakwestionowanym w telefonie, a decyzja została zmieniona na korzyść Tytanów.

„To po prostu nie zadziałało dla nas, więc nie jestem z tego zadowolony” – powiedział Arthur w wywiadzie po meczu.

Zwolennik węgorzy, Clint Gutherson, powiedział, że zasada wydawała się niespójna.

„Pamiętam, jak oglądałem mecz w zeszłym tygodniu, a sędzia powiedział kapitanowi, że możesz rzucić wyzwanie tylko w ostatnim meczu o karę, a nie wcześniejszą grę” – powiedział Gutherson.

„Po prostu zadawałem to pytanie podczas oglądania meczu w zeszłym tygodniu, po prostu wydaje się to trochę niespójne.

Z uzyskanego seta Philip Sammy wygrał wyścig z Brimsonem, zdobywając pierwsze punkty dla gospodarzy.

Po tym, jak trik zadziałał raz, Tytani zrobili to ponownie z takim samym wynikiem w 59. minucie.

Po tym, jak Patrick Herbert został wycofany, by wesprzeć Jamayne Isaako, centrum Tytanów celowo ingerowało w kopnięcie, aby dać karę i wezwać kapitana wyzwania, aby interweniował.

Wyzwanie zakończyło się sukcesem, a z innego wyborcy Brimsona Erin Clark była dobroczyńcą, ponieważ Tytani zmniejszyli deficyt do 10 punktów.

Mecz wybuchł w 63. minucie, kiedy Paulo Brimson zderzył się z bunkrem, uznając kontakt za szarżę barkową, co spowodowało zgłoszenie dużego węgorza i zesłanie go do skrzyni na 10 minut.

Vivita wzięła na siebie próbę wypróbowania Tytanów, kiedy uciekł z pół żartu, przebił się przez Bryce’a Cartwrighta, a następnie przeniósł Guthersona przez linię, aby zdobyć punkty.

Pobierać

Zmiana z linii bocznej Sextona zabrała gospodarzom cztery punkty, ale czteropunktowa bramka Browna po tym, jak Herbert nie zdołał wybić rzutu Mosesa, oznaczała, że ​​spóźniona oferta Marzio poszła na marne.

ABC / AAP

Latrell Mitchell kontuzjowany w zwycięstwie Rabbitoh nad Smokiem

Latrell Mitchell krzywi się i chodzi z rękami na biodrach
Latrell Mitchell strzelił próbę, ale potem uszkodził ścięgno podkolanowe i opuścił boisko.(Getty Images: Mark Metcalfe)

Latrell Mitchell strzelił próbę po sześciu minutach, ale opuścił boisko po kwadransie, aby pokonać South Sydney St George Illawarra 24-12 na Homebush Stadium.

READ  Polska pokonała Argentynę i zapewniła sobie miejsce w półfinale Pucharu ATP | Sporty

Mitchell, który już zmagał się z kontuzją kolana, przetrwał tylko 14 minut, zanim zszedł z boiska z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego i nie wrócił, a Nob Blake głaskał na bocznym obronie.

Kontuzja już wzbudziła obawy związane ze stadionem Homebush, a Fox Sports donosi, że Rabbitohs byli niezadowoleni na murawie.

Sekcje musiały zostać przebudowane po festiwalu muzyki dla nastolatków w zeszłym tygodniu, podczas gdy przez ostatnie dziewięć dni na tereny padały 150 mm deszczu.

Souths miał czas bez Mitchella w ciągu ostatnich dwóch lat, z kolejną kontuzją ścięgna podkolanowego, która zakończyła sezon 2020 wcześniej, zanim dotarła do Wielkiego Finału w zeszłym roku, kiedy został zawieszony.

Przegrali również z Brisbane w rundzie otwierającej, gdy jeszcze odsiadywał zawieszenie.

Rabbitohowie mają Canterbury i Western Tigers w rankingu przez następne dwa tygodnie, ale każda przegrana z Mitchellem i tak wpłynie na ich atak.

Mitchell zapewnił zakończenie najlepszej ofensywnej gry w sobotę wieczorem przed odejściem i otworzył wynik po pewnym ryzykownym ruchu piłki.

Jay Arrow i Campbell Graham spadli z mety, zapewniając obu z góry, podczas gdy Damien Cook również pokonał boisko, zanim Mitchell strzelił.

Cook był blisko MVP Rabbitohs, siedem razy prowadził piłkę i mierzył ponad 110 metrów.

Wziął udział w ich drugiej próbie, gdy oderwał się od udawanej połowy i pomógł Lachlanowi Eliasowi na jego drodze, zanim szybka gra piłki pozwoliła Keaonowi Koloamatangiemu upaść.

Koloamatangi odegrał również rolę w innej próbie, w której dostał zrzut, aby pomóc Taaffe przejść przez Grahama, podczas gdy Ilias wrzucił piłkę, aby Taane Milne trafił do dołka i strzelił gola późno.

Banes był daleki od pełnego pakietu dopiero w swoim drugim zwycięstwie w sezonie, z Cody Walkerem tylko dwa razy, a Souths zdobyli 58 procent po przerwie.

Smoki często były swoim największym wrogiem.

Mieli więcej interwencji w czerwonej strefie ofensywnej niż Rabbitwhiz w pierwszej godzinie, ale częściej napotykali błędy przy linii.

Moussa Mbe był punktem kulminacyjnym, kiedy zaatakował z Kollamatanje i zdobył gola na początku drugiej połowy, a Jayden Sawa dośrodkował w ostatniej minucie.

Ale ostatecznie dziewięć błędów w 19 setach w drugiej połowie opowiadało historię ich nocy, gdy Zach Lomax opuścił boisko późno, aby ocenić wpływ na zdrowie.

AAP / ABC

„Nie możemy dalej przegrywać”: fatalna burza w Melbourne pokonuje najeźdźców z Canberry w Wagga Wagga

Harry Grant podaje piłkę do rugby po swojej lewej stronie
Harry Grant strzelił swoją pierwszą próbę Storm w meczu.(Getty Images: Mark Nolan)

Melbourne spokojnie pokonał Canberrę w wieku 30-16 lat w Wagga Wagga, dzięki klasycznemu występowi Harry’ego Granta.

READ  Red Mahoney, Parramatta Ayles, Brisbane Broncos, Dunamis Lowe, Tex Hoy, Rycerze Newcastle

Jahrome Hughes strzelił dwa gole, gdy Burza zaoferowała tak wiele Canberze, która mogła obwiniać tylko siebie, z wczesnymi karami i głośnymi faulami, a także zmaganiem się z faulami, które prześladowały ich, gdy ponieśli trzecią porażkę w 2022 roku.

Storm (4-1) wyglądał lepiej pod każdym względem, ale elegancki kręgosłup prowadził, gdy gwiazdy Grant, Hughes i Ryan Babenhausen strzelili pierwsze trzy próby sobotniego meczu.

„[It’s been a] Naprawdę pozytywny początek [to the season]”, powiedział Grant Fox Sports po meczu.

„Zawsze chcesz dobrze zacząć, a my to robimy.

Canberra wydawała się tak zainteresowana mocnym startem, że objęła wcześnie prowadzenie 2:0 po rzucie karnym Brada Schneidera, ale problemy z bezpieczeństwem piłki i dyscypliną wkrótce nękały ich, gdy Storm przejął kontrolę.

„Nie możemy dalej przegrywać”, powiedział Elliot Whitehead w ABC Grandstand.

– To Gunna zbiera się razem, ale miejmy nadzieję, że raczej prędzej niż później.

Grant kontynuował swoją gorącą formę, schodząc z pół-podróbki i miażdżąc Charns Nicole-Kluckstad, zdobywając wynik 6-2 w 15 minucie.

Burza zaczęła terroryzować passę Raiders i wykorzystała powtarzające się sety, gdy Hughes zamachnął się w próbie, zanim przerwa w Munster pozwoliła Pappenhausenowi strzelić jego siódmą próbę w sezonie, prowadząc po swojej stronie 18-2.

Semi Valemei w końcu dostał pierwszą próbę najeźdźców, przejeżdżając ciężarówką przez Papenhuyzen i rzucając się na linię, pozostawiając swój zespół 18-8 w tyle w pierwszej połowie.

Ta walka doprowadziła do typowego ataku Craiga Bellamy’ego w przerwie, co spowodowało powrót Storma do gry, gdy rozgrywający Justin Olam przedarł się przez passę Canberry na początku drugiej połowy, aby zdobyć bramkę.

Żadna z drużyn nie zdobyła ponownie bramki aż do 72. minuty, kiedy to ostre podanie Nicole Klokstad znalazło Nicka Kotricha wbiegającego w róg.

Ale rozgrywający Hughes zaprzeczył wszelkiej nadziei na powrót dzięki niesławnej próbie z 30 metrów, tańcząc wokół obrońców i łamiąc wiele ataków, aby zdobyć bramkę pod kijami.

Będąc pod wrażeniem próby, Grant spróbował asysty, siedmiu przerwań wślizgu i 75 metrów pół biegu placebo, a Cameron Monster również spłonął dwoma próbami i ponad 150 metrami do biegu.

Raiders otrzymali trzy rzuty karne w pierwszych ośmiu minutach gry, podczas gdy faule nadal ich prześladowały, z 14 w meczu.

Są teraz na szczycie ligi pod względem największej liczby błędów popełnionych w pierwszych pięciu meczach.

Matt Temoko, serce Canberry, opuścił mecz wcześniej z powodu kontuzji nogi.