Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pensja australijskiego menedżera McDonald’s wynosi 200 000 dolarów

Pensja australijskiego menedżera McDonald’s wynosi 200 000 dolarów

Ujawniono, że zaskakująca pensja dyrektora generalnego McDonald’s w sprawie o niesłuszne zwolnienie jest znacznie wyższa niż przeciętnego Australijczyka.

Były dyrektor Matthew Lawrence zeznał przed Komisją ds. Fair Works, że 20 lutego tego roku został niesłusznie zwolniony z pracy w NGI Holdings.

Firma jest właścicielem i operatorem dziewięciu restauracji McDonald’s w południowej Nowej Południowej Walii i regionie Wiktorii. Jednak w decyzji opublikowanej 20 września ujawniono, że wniosek pana Lawrence’a został odrzucony, ponieważ jego wynagrodzenie przekraczało górny próg dochodów.

W momencie zwolnienia Lawrence’a górny próg dochodów wynosił 162 000 dolarów.

W swojej pracy w NGI Holdings pan Lawrence zarabiał rocznie 144 043,95 dolarów.

Jednak dyrektor NGI, Edward Aldridge, skutecznie argumentował, że dodatkowe korzyści wynikające z pracy, w tym samochód służbowy i cotygodniowe loty, spowodowały, że pensja Lawrence’a przekroczyła próg wysokich dochodów.

W czasie swojej pracy pan Lawrence otrzymywał do pełnego użytku osobistego VX Touarega o łącznej wartości 31 112 900 dolarów, około 2000 dolarów za miejsce parkingowe, miesięczny dodatek osobisty w wysokości 2400 dolarów oraz dodatek na odzież w wysokości 2321,88 dolarów.

Były pracownik przeprowadził się z rodziną do Gold Coast w czerwcu 2022 r. i trzy dni w tygodniu latał do pracy międzystanowymi, a przez resztę czasu pracował z domu.

Sąd usłyszał, że Lawrence powiedział Aldridge’owi, że posunięcie „nie podlega negocjacjom”.

Chociaż Lawrence otrzymał wcześniej premię w wysokości 20 000 dolarów, po przeprowadzce zamiast tego pokryto jego podróże do i z Queensland na łączną kwotę 27 426,92 dolarów.

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, roczny dochód pana Lawrence’a z firmy osiągnął 206 592 dolarów. Dla porównania, przeciętny Australijczyk pracujący w pełnym wymiarze godzin zarabia około 95 600 dolarów rocznie Forbesa.

Komisarz Chris Simpson stwierdził, że świadczenia za nadgodziny wliczają się do wynagrodzenia Lawrence’a, co oznacza, że ​​jego dochody „znacznie przekraczają górny próg dochodów”.

READ  Unijni ministrowie opowiadają się za większą pomocą dla Ukrainy, ale nie zgadzają się co do innych wydatków