Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Piątkowy plik: komputery Microsoft AI, AW…

Piątkowy plik: komputery Microsoft AI, AW…

Mobilny świat na żywo (MWL) przedstawia trzy najlepsze oferty tego tygodnia, które Amazon Web Service (AWS) wpompował prawie 16 miliardów euro na rozbudowę swojej hiszpańskiej infrastruktury, Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad sztuczną inteligencją dzięki komputerom Copilot+, a organy regulacyjne skupiają się na współdzieleniu widma 6G.

Microsoft kpi z Apple, prezentując komputery Copilot+ napędzane sztuczną inteligencją

Co się stało: Podczas konferencji Microsoft Build firma Microsoft zaprezentowała gamę urządzeń wyposażonych w sztuczną inteligencję, obejmujących komputery stacjonarne i tablety, podczas której ogłosiła również dostępność produktów Copilot dla programistów.

dlaczego to ma znaczenie: Microsoft stwierdził, że posunięcie to „całkowicie zmieniło oblicze komputera PC”, stawiając sztuczną inteligencję na pierwszym planie. Jeff Blaber, dyrektor generalny CSS Insight, zauważył, że firma „dostrzegła szansę na ożywienie rynku komputerów osobistych, zmianę doświadczeń użytkowników i pobudzenie ekosystemu komputerów PC, aby wspierał swoją wizję”. Co więcej, wykorzystując Qualcomm do opracowywania urządzeń wykorzystujących sztuczną inteligencję, Microsoft zwiększył także swoją konkurencję w stosunku do Apple, które na początku tego roku zadebiutowało MacBookiem zaprojektowanym z własnym, wewnętrznym procesorem.

AWS wydaje 15,7 miliarda euro na hiszpańskie obiekty

Co się stało: Gigant chmurowy zobowiązał się wydać 15,7 miliarda euro do 2033 roku na swoje obiekty w Hiszpanii i planuje rozbudowę lokalnych centrów danych, aby zachęcać do tworzenia miejsc pracy, wspierać lokalne przedsiębiorstwa i pobudzić gospodarkę kraju.

dlaczego to ma znaczenie: Hiszpańska inwestycja AWS stanowi najnowszy krok firmy w rozbudowie europejskich centrów danych, ponieważ niedawno przeznaczyła ona ponad 1,2 miliarda euro na swoje francuskie oddziały i 8 miliardów euro na utworzenie regionu chmurowego w Niemczech, który będzie służyć jako baza dla europejskiej suwerennej chmury . Projekt ogłoszono w 2023 r. AWS stwierdziło, że jego hiszpańska inwestycja będzie ukierunkowana na produktywność i wzrost gospodarczy kraju, podczas gdy projekt suwerennej chmury ma na celu rozwój „lokalnych talentów i infrastruktury” w UE, aby zapewnić klientom większą autonomię i prywatność. na swoich danych, wspierając jednocześnie szersze cele transformacji cyfrowej bloku.

READ  Pirelli wprowadza na rynek lekkie dętki SmarTUBE za 37 USD

Organy regulacyjne mają klucz do współdzielenia widma dla 6G

Co się stało: Podczas Światowego Szczytu 6G w Londynie, który odbył się w tym tygodniu, organy regulacyjne z całego świata podzieliły się swoimi poglądami na temat potencjalnych korzyści płynących z technologii 6G oraz wyzwań, jakich można się spodziewać w związku z przyszłymi wdrożeniami, a władze zgodziły się co do znaczenia współdzielenia widma z istniejącymi usługami.

dlaczego to ma znaczenie: Dyskusje na temat 6G podczas wydarzenia nadały pozytywny ton w odniesieniu do przyszłego potencjału sieci w zakresie wspierania usług niekonsumenckich, jednak prawodawcy uważają dzielenie widma z istniejącymi sieciami za kluczowy wymóg. Na przykład David Willis, dyrektor grupy Ofcom, wspierał mechanizm „partycypacji od samego początku”. Aby to osiągnąć, należy popracować nad opracowaniem „definiowanej programowo technologii wykrywania widma radiowego, która chroni istniejących użytkowników, np. operacje rządowe, przy jednoczesnym promowaniu bezpiecznego i wydajnego wykorzystania współdzielonego widma” – powiedział Charles Cooper, zastępca administratora w biurze NTIA. Zarządzanie widmem.