Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierścień ze stali zostaje wywołany, gdy Byron i Tweed są zamknięci – ponownie – Echo

Tweed i Byron są ponownie zamknięte. W załączeniu zdjęcie.

Radni i posłowie z całego regionu wzywają do większych ograniczeń dotyczących tego, kto może wchodzić do północnych rzek i innych zagrożonych obszarów regionalnych z hotspotów koronawirusa NSW. Rozmowa nie jest nowa, ale nabrała rozpędu od czasu porzucenia Byrona i Tweed Sherrys Powrót do ubezpieczenia agaiŚledzimy kobietę, która pracowała przy filmowaniu dla firmy produkcyjnej Jestem celebrytą… zabierz mnie stąd! Naruszyła swoje zwolnienie z podróży, aby odwiedzić firmy w okolicy i była zarażona wirusem COVID-19.

Burmistrz Tweed Shire Chris Cherry. Załączone zdjęcie

Działania jednej osoby doprowadziły do ​​tego, że około 130 000 osób zostało wtrąconych do więzienia przez Tweed i Byron. Chris Sherry, burmistrz Tweedshire Council, powiedział: Echo.

To bardzo frustrujące, gdy tak się dzieje. Funkcjonowały systemy, które miały zapewnić, że członkowie załogi nie będą mieli kontaktu ze społecznością. Uważam, że jeśli firma uzyska pozwolenie swoim pracownikom na przyjazd do naszego obszaru, to jej obowiązkiem jest upewnienie się, że ich pracownicy przestrzegają tych ograniczeń.

Ludzie nie zdają sobie sprawy z dodatkowych skutków tego na pograniczu. Oznacza to teraz, że nasi nauczyciele i pracownicy budowlani są po raz kolejny pozbawieni pracy w Queensland. Miejmy nadzieję, że trwa to tylko siedem dni, a dłuższy okres będzie oczywiście bardziej niszczycielski.

Członek Rady Tweedu James Owen.

Członek zarządu Tweed, James Owen, skrytykował firmę zajmującą się produkcją telewizyjną i członka załogi programu ITV „Jestem gwiazdą, zabierz mnie stąd” za ich działania, które ponownie zamknęły Tweed Shire i spowodowały zaostrzenie ograniczeń granicznych przez NSW/QLD.

Z zadowoleniem przyjmuję wiadomość, że dana osoba została oskarżona o nieprzestrzeganie dyrektyw zdrowotnych, ale jest już za późno. Samolubne działania tej osoby, brak działania i nadzór pracodawcy rzuciły Tweed Shire. Ludzie są źli i słusznie. Powiedział: jestem zły.

stalowy pierścień?

„The Cross-Border Task Force wzywa do ściślejszej kontroli systemu pozwoleń dla osób przybywających z obszarów dotkniętych COVID do rzek północnych” – powiedział burmistrz Cheri.

READ  Następca teleskopu Hubble'a stoi w obliczu „dwóch tygodni terroru”

To wezwanie do podjęcia zdecydowanych działań w sprawie tego, kto może wchodzić do okręgów, poparli członkowie innych rad lokalnych z hrabstw Byron i Ballina, a także lokalni parlamentarzyści z Ballina, Tamara Smith (Zieloni) i Lismore Janelle Savin (pracownicy).

Członek państwa Lismore Janelle Savin. Zdjęcia drzewa ginu.

Pani Savin napisała 20 września do wicepremiera Nowej Południowej Walii Johna Barillaro o potrzebie opracowania regionalnej mapy drogowej z zabezpieczeniami dla LGA, w tym Tweed i Byron.

„Pan Barillaro odpowiedział w pełni następnego dnia, łącząc delegatów regionalnych i wiejskich i wysłuchując obaw” – powiedziała. Echo.

Pani Smith powiedziała, że ​​poruszyła kwestię zaostrzenia ograniczeń bezpośrednio z sekretarzem zdrowia.

„Potrzebujemy bardziej rygorystycznych ograniczeń dotyczących pozwoleń dla obszarów regionalnych na najbliższe 4 do 6 tygodni, podczas gdy podnosimy wskaźniki szczepień” – powiedziała.

Potrzebujemy również większych kar za nieprzestrzeganie przepisów. Pracownicy, którzy uzyskali zezwolenie, powinni pozostać w domu z wyjątkiem pracy. Uważam, że jeśli ludzie naruszą to, powinni zostać ukarani wysoką grzywną, a pracodawca również powinien wziąć na siebie odpowiedzialność.

Nie warte kosztów

Cate Coorey, niezależna konsultantka Byron Shire, zdobyła aprobatę dla nowego systemu raportowania, który, jak mówi, zapewni wyjaśnienia dotyczące zatwierdzonych mieszkań w Shire. Zdjęcie: Eve Jeffrey.

Radna Byron Shire Kate Corrie podkreśliła, że ​​koszty dla lokalnej społeczności dla osób przynoszących COVID są większe niż korzyści.

Dopóki nie dojdziemy do punktu odporności stada, gdzie choroba ma ograniczone szanse na rozprzestrzenienie się, nie powinni tu przyjeżdżać i robić interesów; „Niebezpieczeństwo jest zbyt wielkie” – powiedziała. Echos.

Tak, firmy przynoszą pieniądze i miejsca pracy w regionie, ale jeśli ludzie zachorują (i mogą umrzeć), a my nadal cierpimy z powodu blokady, żadne korzyści ekonomiczne nie będą miały znaczenia, ponieważ nie mogą przeważyć tego rodzaju szkód. Trzydzieści czy czterdzieści osób, które dostają pracę przy kręceniu filmu, nie przewyższają setek ludzi, którzy nie pracują, ponieważ firmy są zamknięte, nie wspominając o cierpiących ludziach, którzy cierpią z powodu utraty dochodów i zamknięcia.

READ  Oto wszystko, co musisz wiedzieć - Wiadomości technologiczne, Firstpost

CR Jeff Johnson. Zdjęcie: David Lowe.

Ballina Councilman Jeff Johnson powiedział: „Myślę, że to wstyd, że ktoś, kto nie jest „kluczowym czynnikiem”, może teraz podróżować do naszego obszaru z Sydney, które jest obecnie zamknięte i ma ponad 1000 przypadków dziennie. Ogromny koszt ekonomiczny i osobisty, jaki nakładają na ludzi blokady, jest nie do opisania. Narażanie tego wszystkiego na niebezpieczeństwo w tym momencie, biorąc pod uwagę, jak zaraźliwa jest rasa Delta, a fakt, że wskaźniki szczepień w północnych rzekach są niższe niż średnia stanowa, jest oburzające.

Członek Rady Ballina Keith Williams jest obecnie w izolacji, a jego firma została zamknięta, ponieważ jest drugim kontaktem tak bliskim, jak drugi kontakt od pracownika na lotnisku Ballina.

„Chociaż jestem chwilowo zdenerwowany, nadal doceniam personel lotniska za utrzymanie tak bezpiecznej lokalizacji” – powiedział. Echo.

Nie mam wątpliwości, że powodem, dla którego Ballina nie została zablokowana, są kroki, które podjęli na lotnisku, oraz wiara NSW Health w te środki.

Członek Rady Ballina Keith Williams. Załączone zdjęcie

Nie rozumiem, w jaki sposób ta osoba była niezbędna do produkcji? Czy ktoś zadał sobie to pytanie przed przyznaniem pozwolenia na podróż? – powiedział kanclerz Williams.

Szersze pytanie, czy ten rodzaj produkcji telewizyjnej powinien być dozwolony, jest trudniejsze. Musimy utrzymać pewien poziom aktywności gospodarczej. Jeśli istnieje izolacja i testowanie, możliwe jest ich bezpieczne wykonanie. Oczywiście nie w tym przypadku.

Wolałbym skupić się na tym, aby więcej miejscowych zainteresowało się tymi produktami. Dlaczego lokalna osoba nie może wykonać tej pracy? Dlaczego musisz go importować z Sydney?

Zdecydowanie potrzebujemy surowszych ograniczeń dotyczących osób, które mogą tu podróżować. Potrzebujemy naszego „stalowego pierścienia” dla rzek północnych, aby umożliwić działanie bańki z południowo-wschodnim Qld. To najważniejsze połączenie gospodarcze, jakie mamy w tej chwili.

Byron Shire Burmistrz Michael Lyon

Burmistrz Byron Shire Michael Lyon powiedział: Echo Że rząd stanowy musi zaostrzyć testy na ludziach przybywających na obszary, na których panuje niewielka liczba COVID-19 lub wcale.

READ  Galaktyki wypompowują zanieczyszczone opary

’że oni [TV workers] Nie są to usługi niezbędne i, co oczywiste, nie muszą uzyskiwać zezwoleń dla swoich pracowników. Muszą tylko udowodnić, że pracy nie można wykonywać z domu.

Powinny być surowsze ograniczenia, o które apelujemy od tygodni. Musi istnieć wymóg zdania negatywnego testu przed przyjazdem. Ta dama została wybrana tylko dlatego, że przemysł filmowy ma surowe reżimy testowe. Pani nie była chora. Rząd stanowy nie wymaga takich badań od innych osób pochodzących z zamkniętych obszarów naszego obszaru z różnych powodów, dla których możesz tu podróżować.

Zastępca burmistrza Balliny Sharon Cadwallader. Zdjęcie: David Lowe.

Społeczeństwo jest zły, że jest zagrożone

„Z pewnością rozczarowujące jest obserwowanie luk w przepisach, które pozwalają na nieuzasadnione zagrożenie bezpieczeństwa naszej społeczności” – powiedziała zastępca burmistrza Ballina Shire, Sharon Cadwallader.

Kiedy widzimy, że odwołanie wielu naszych wydarzeń społecznych powoduje utratę możliwości zbierania funduszy na cele charytatywne i rodziny, ledwie wspiera ciężko pracujących wolontariuszy i na pewno, moim zdaniem, nie jest zgodne z wartością, jaką przywiązuje się do tworzenia telewizji seria.

„Zrozumiałe, że wielu z nas jest złych, że nie wzięto pod uwagę ryzyka, że ​​ludzie ze znanych hot spotów bez uzasadnionego powodu wejdą do naszej społeczności” – powiedziała.

Przy tak wielu firmach niezdolnych do handlu, uczniach, którzy nie mogą chodzić do szkoły, a bliscy nie mogą odwiedzać swoich rodzin w ośrodkach opieki nad osobami starszymi, nasuwa się pytanie, dlaczego jest to dozwolone?

„Należy wprowadzić surowsze, pilne ograniczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom na północnych rzekach, szczególnie w tym krytycznym czasie, zanim zostaną osiągnięte dopuszczalne wskaźniki szczepień”.