Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwotne zeznania Donalda Trumpa Jr. mogą przynieść odwrotny skutek, gdy odzyska on swoje stanowisko

Pierwotne zeznania Donalda Trumpa Jr. mogą przynieść odwrotny skutek, gdy odzyska on swoje stanowisko

Zdaniem eksperta prawnego, wcześniejsze zeznania Donalda Trumpa Jr. w procesie jego ojca w sprawie o oszustwo cywilne mogą zostać utrudnione, gdy w Nowym Jorku zeznania zajmie najstarszy syn byłego prezydenta.

Trump Jr. odpowiedział już na pytania pod przysięgą w ramach pozwu prokurator generalnej Nowego Jorku Letitii James o wartości 250 milionów dolarów, który oskarża go, jego brata Erica i ojca Donalda, a także kierownictwo Trump Organisation o składanie fałszywych oświadczeń, które zawyżały… wartość. Nieruchomości i aktywa na lata w celu uzyskania korzystnych kredytów bankowych i ulg podatkowych. Rodzina Trumpów zaprzecza jakimkolwiek nieprawidłowościom w związku z procesem cywilnym.

W poniedziałek Trump Jr. ma ponownie zeznawać w ramach obrony, podczas gdy zespół prawny byłego prezydenta będzie przedstawiał swoją sprawę. Podczas swoich zeznań złożonych 1 listopada Trump Jr. oświadczył, że nie był bezpośrednio zaangażowany w pracę nad sprawozdaniami finansowymi, które według sędziego Arthura Engorona zostały złożone w sposób oszukańczy ze względu na niedokładne i wprowadzające w błąd wyceny.

Trump Jr. dodał, że chociaż podpisał się pod sprawozdaniami finansowymi cytowanymi w pozwie Jamesa, wyceny zostały ustalone przez księgowych Organizacji Trumpa, którzy „bardziej dogłębnie rozumieli szczegóły tych kwestii” niż on.

Donald Trump Jr. stanie przed Sądem Najwyższym stanu Nowy Jork 2 listopada 2023 r. Trump Jr. ma składać zeznania w obronie w ramach procesu wytoczonego przez prokurator generalną Nowego Jorku Letitię James pozew wart 250 milionów dolarów.
Michaela M. Santiago/Getty Images

W rozmowie z MSNBC Barbara McQuaid, była prokurator USA dla Wschodniego Okręgu Michigan, zauważyła, że ​​obrona będzie teraz chciała „popierać narrację”, zadając pytania skierowane do Trumpa Jr., ale najstarszy syn byłego prezydenta może ryzykować utratę wiarygodności, jeśli najnowsze zeznania zbytnio odbiegają od tego, co powiedział, już pod przysięgą, odpowiadając na pytania.

READ  Zgodnie z nowym prawem Australijczycy podróżujący do Wielkiej Brytanii będą wymagać zwolnienia

„Donaldowi Trumpowi Jr. będzie bardzo trudno uzyskać tutaj dużą wiarygodność” – powiedział McQuaid. „Kiedy składał wcześniejsze zeznania, cała jego strategia polegała na zdystansowaniu się od wiedzy na ten temat. Ponieważ chodziło wyłącznie o księgowych, nie przejmuję się tym zbytnio. Jasne, mogłem dać się nabrać na te rzeczy”.

Kontynuowała: „Ale pamiętajcie, że pod koniec swoich zeznań zorganizował konferencję prasową, na której powiedział: Polegałem na księgowych, którzy zajmowali się księgowością, i czekałem na to”. „Myślę, że byłoby mu teraz trudno powiedzieć cokolwiek z jakimkolwiek autorytetem, poza powtórzeniem tego, co już powiedział”.

Skontaktowaliśmy się z zespołem prawnym Donalda Trumpa w celu uzyskania komentarza za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Przed poniedziałkowym postępowaniem na sali sądowej w Nowym Jorku były zastępca prokuratora generalnego Harry Litman powiedział CNN, że zeznania Trumpa Jr. będą zasadniczo podobne.

„Obrona powinna zapytać go, o co chce go zapytać, aby naprawdę go przekonała – i była przygotowana – do dokończenia tematów, które chce, a o których nie ma osobistej wiedzy” – powiedział Litman.

„Z drugiej strony, [Attorney General’s office] Będzie wtedy mógł wyjść poza to i zadać bardzo konkretne pytania „tak” lub „nie”, na które będzie musiał odpowiedzieć. Dlatego zeznania obu stron będą się różnić. „Ale myślę, że zobaczymy bardziej to, co powiedział podczas swoich pierwszych zeznań, czyli to, że nie obchodziło mnie to, nic nie wiedziałem i po prostu polegałem na księgowych”.

Donald i Eric Trump, którzy złożyli już zeznania po wezwaniu ich na świadków państwowych w procesie cywilnym, również mogą zostać wezwani przez obronę do udzielenia odpowiedzi na pytania pod przysięgą.

Engoron orzekł już, że Trump przez lata dopuścił się oszustwa, podając fałszywe informacje na temat wartości swoich nieruchomości. Proces cywilny rozważa obecnie sześć pozostałych zarzutów postawionych przez Jamesa, a także wysokość kary.

READ  Miesiąc po tym, jak wulkan i tsunami zniszczyły wyspę na Pacyfiku, Tonga musi zapłacić 125 milionów dolarów

byłemu prezydentowi grozi zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w stanie Nowy Jork, odebranie mu majątku lub zapłata grzywny w łącznej wysokości setek milionów dolarów.