Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsza kobieta, która posiadała 100 miliardów dolarów: L'Oréal Françoise Bettencourt Myers

Pierwsza kobieta, która posiadała 100 miliardów dolarów: L'Oréal Françoise Bettencourt Myers

Najbogatsza kobieta na świecie ustanowiła nowy rekord, stając się pierwszą kobietą w historii, która zgromadziła fortunę wartą 100 miliardów dolarów.

Francuzka Françoise Bettencourt Meyers – spadkobierczyni imperium kosmetycznego L'Oreal i bizneswoman, osiągnęła ten nowy status dzięki wzrostowi cen akcji firmy.

Według Bloomberg Billionaires Index majątek 70-latki znacznie wzrósł w czwartek, co stanowi kolejny kamień milowy dla francuskiej bizneswoman oraz dla rozwijającego się francuskiego przemysłu modowego i kosmetycznego.

Jej majątek wzrósł w tym roku o 28,6 miliarda dolarów (41,9 miliarda dolarów australijskich), do 100 miliardów dolarów (146 miliardów dolarów australijskich).

Pani Bettencourt-Myers pozostaje 12. najbogatszą osobą na świecie, wyprzedzając indyjskiego biznesmena Mukesha Ambaniego i Carlosa Slima, meksykańskiego biznesmena i inwestora.

Bettencourt Myers to powszechnie szanowana i samotna autorka, pisząca o mitologii greckiej i stosunkach żydowsko-chrześcijańskich.

Mówi się też, że godzinami dziennie gra na pianinie.

L'Oréal, największa na świecie firma kosmetyczna, została założona przez Eugene'a Schuylera, dziadka pani Bettencourt-Myers, w 1909 roku, a jej pierwotnym celem było wytwarzanie i wprowadzanie na rynek wymyślonej przez niego receptury farby do włosów.

Pani Bettencourt-Myers odziedziczyła L'Oréal po swojej matce Liliane Bettencourt, która aż do swojej śmierci w 2017 roku posiadała tytuł najbogatszej kobiety świata.

Akcje L'Oreal wzrosły w ciągu ostatniego roku o 35 procent i utrzymują się na rekordowo wysokim poziomie, a akcje spółki mogą zanotować najlepszy rok od 1998 roku.

W 2022 roku firma odnotowała sprzedaż przekraczającą 38 miliardów euro (61,6 miliarda dolarów australijskich), a obecnie jej wartość na paryskiej giełdzie wynosi 241 miliardów euro (390,8 miliarda dolarów australijskich). L'Oreal posiada szeroki portfel marek, w tym Lancome i Maybelline, a niedawno przejął australijską markę Aesop w ramach transakcji o wartości 2,5 miliarda dolarów (3,6 miliarda dolarów), co czyni ją najbardziej znaczącym przejęciem marki w historii przez giganta francuskiego producenta kosmetyków.

READ  ABS ujawnia najszybciej rosnące dane dotyczące imigracji i statusu oraz nie tylko

Według L'Oréal w 2022 roku pani Bettencourt-Myers wraz z rodziną pozostała największymi akcjonariuszami firmy, posiadając około 35 proc. udziałów.

Gwiazdy i modelki na przestrzeni lat reprezentowały markę, stając się częścią „dream teamu” L'Oréal Paris.

Do znanych nazwisk, które używają hasła „Ponieważ jestem tego warta”, należą Celine Dion, Beyoncé, Kendall Jenner i Penelope Cruz.

Pani Bettencourt Myers jest wiceprezesem zarządu L'Oréal, a jej synowie, Jean-Victor Myers i Nicolas Myers, są dyrektorami firmy.

Pani Bettencourt-Myers nie była jedyną osobą, której majątek dramatycznie wzrósł w tym roku.

Spośród 50 najbogatszych ludzi na świecie tylko 12 odnotowało spadek majątku w 2023 r., podczas gdy pozostałych 38 odnotowało wzrost majątku, choć bez korekty swojego majątku.

Według indeksu miliarderów Bloomberg Billionaires Index ponad 75% z 500 najbogatszych ludzi na świecie odnotowało wzrost majątku, a ich łączny majątek netto wzrośnie o 1,5 biliona dolarów (2,2 biliona dolarów) w 2023 roku.

Bernard Arnault, który nadzoruje imperium LVMH składające się z 75 marek modowych i kosmetycznych, w tym Louis Vuitton i Sephora, został ogłoszony najbogatszym człowiekiem 2023 roku.