Pierwsze cztery nasiona toczą się w ćwiartkach w Doha

11 października 2021 r.; Indian Wells, Kalifornia, USA; Denis Shapovalov (Kanada) reaguje po jego punktowym zwycięstwie nad Aslanem Karatsevem (Rosja) podczas jego trzeciej rundy meczu przy BNP Paribas Open przy Indian Wells Tennis Garden. Obowiązkowe zaliczenie: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Kanadyjczyk Denis Shapovalov pokonał w środę słowackiego Alexa Mulkana 6:4, 6:0 i poprowadził do czołówki turnieju ExxonMobil Open w Katarze w Katarze.

Rozstawiony Shapovalov potrzebował tylko 53 minut, aby wysłać Mulkana i objąć prowadzenie. Shapovalov zmierzy się z Francuzem Arthurem Rinderknishem, który w dwie godziny i cztery minuty pokonał 7. miejsce z Kazachstanu Alexandra Bublika 6-7 (5), 6-1, 6-4.

Hiszpan Robert Bautista Agut, drugi rozstawiony, pokonał Bretta Andy’ego Murraya 6-0, 1-1: nr 3, Nikoloz Basilashvili z Gruzji pokonał szwedzkiego przegranego Eliasa Ymira 6-4, 7-5, a czwartego rozstawionego Marina Cilica. Chorwacja pokonała pierwszą czwórkę, pokonując Holendra Botica van de Zandschulpa 6:3, 7:5.

Piąty rozstawiony Daniel Evans przegrał w trzech setach z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną. nr 6 Karen Chaczanow z Rosji, a także Marton Vosovich z Węgier.

Otwórz 13 Prowansja

Drugie rozstawienie Rosji, Andriej Rublow, musiał się zmierzyć, by pokonać Francuza Richarda Gasqueta 4-6, 6-3, 7-6 (3) w 1/8 finału w Marsylii.

Rublev przegrał w trzecim secie 5:2, ale zdołał utrzymać Gasqueta w dwie godziny i 25 minut.

Jego rosyjski rodak Aslan Karatsev, który był czwartym rozstawionym, awansował 6-3 7-6 (1) nad Duńczykiem Holger Ronem. Piąty rozstawiony Ilya Ivashka z Białorusi pokonał Włocha Stefano Trafaglię 6-1, 6-3.

W 1/16 finału Francuz Lucas Pouille pokonał rozstawionego w szóstym miejscu holenderskiego Talona Grexbourga 7-5, 3-6, 6-1. Francuz Benjamin Ponzi, dziewiąty zawodnik, pokonał Polkę Camille Majsherzak 7:6 (1), 6:4.