Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierwsze spojrzenie: okulary rozszerzonej rzeczywistości Xiaomi pozwalają kontrolować technologię inteligentnego domu

Pierwsze spojrzenie: okulary rozszerzonej rzeczywistości Xiaomi pozwalają kontrolować technologię inteligentnego domu

BARCELONA — Xiaomi zaprezentowało parę modułowych okularów rozszerzonej rzeczywistości na targach Mobile World Congress w tym tygodniu, które umożliwiają interakcję ze światem poza soczewkami.

Nazwany Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, firma twierdzi, że na razie jest to tylko koncepcja techniczna i nie będzie sprzedawana w sklepach. Jednak ukierunkowanie na rynek AR postawiłoby Xiaomi przed potężnymi konkurentami, w tym między innymi Apple, Google i Microsoft.

Okulary zawierają parę ekranów „retina”, które wyświetlają wirtualne obiekty w twoim polu widzenia, takie jak alerty kalendarza, powiadomienia z telefonu przychodzącego i informacje o oglądanym programie telewizyjnym. Firma twierdzi, że okulary są stosunkowo lekkie i ważą 4,4 uncji (będziemy musieli uwierzyć im na słowo, ponieważ okulary zostały pokazane tylko z tyłu, erm, szkło) i można je sparować z Xiaomi 13 i 13 Pro smartfony. Oparte są na platformie rzeczywistości rozszerzonej drugiej generacji firmy Qualcomm.

Wersja Xiaomi Wireless AR Glass Discovery

(kredyt: Xiaomi)

Xiaomi twierdzi, że okulary mogą przełączyć się w całkowicie ciemny tryb, w którym blokują większość światła, co pozwala skupić się na oglądanym filmie lub aplikacji.

Jednak najciekawszym aspektem tej koncepcji jest to, że użytkownik będzie mógł używać gestów do interakcji z inteligentnymi urządzeniami domowymi. Na przykład możesz włączyć lub wyłączyć inteligentne światło jednym ruchem palca lub przeglądać system menu ekranowych za pomocą gestów przesuwania. Użytkownicy będą mogli również umieszczać wirtualne obiekty w dowolnym miejscu w przestrzeni AR, tak jak je zobaczą. Tego typu czynności pozwalają zostawić telefon w kieszeni.

Polecane przez naszych redaktorów

Xiaomi od dawna zajmuje się kategoriami produktów poza smartfonami, co pozostaje jej głównym biznesem. Ale teraz, gdy dostępne są potężniejsze telefony, procesory i sieci, jest to kolejny znak, że czas na rozszerzoną rzeczywistość jest bliski.

READ  „Mam nadzieję, że to nie umrze”: co się stanie, gdy marka oferująca dożywotnią gwarancję zostanie zamknięta? | Moda australijska

Pobierz nasze najlepsze historie!

Zapisz się do Co nowego teraz Aby dostarczać nasze najważniejsze artykuły do ​​Twojej skrzynki odbiorczej każdego ranka.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza, że ​​wyrażasz na to zgodę Warunki korzystania I Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.