Pierwszy złoty medal, mecz pływacki USA vs Australia, wyniki w pływaniu Australii

Trwa wyścig kolarski mężczyzn, w którym bierze udział 48 kolarzy, którzy właśnie ukończyli Tour de France na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Jednak przed wyścigiem pojawiły się pewne kontrowersje.

Australia bez kolarza Rohana Dennisa na olimpijskim wyścigu szosowym mężczyzn, chociaż nie dlatego, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Dennis zdecydował się pominąć wyścig, który biegnie po brutalnym torze przez upał, który ledwo pasuje do jego umiejętności, więc zamiast tego może skupić się na próbie w przyszłym tygodniu.

Dennis, który wygrał etapy w każdym z trzech Wielkich Tourów, jest również jednym z najlepszych na świecie w wyścigach z czasem. Był dwukrotnym mistrzem świata, pomógł Australii zdobyć srebrny medal na Igrzyskach w Londynie w 2012 roku i jest poprzednim rekordzistą świata w ciągu godziny.

W okresie próbnym walczył o medal na Igrzyskach w Rio, ale miał problem mechaniczny, który wymagał zmiany motocykla i który wyeliminował go z wyścigu.

Niestety COVID-19 wpłynął na boisko przed startem wyścigu.

Niemiecki kolarz Simon Geschke został zdyskwalifikowany z męskiego wyścigu szosowego po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Niemiecki zespół twierdzi, że Geschke początkowo uzyskał wynik pozytywny w piątek, a jego wynik został potwierdzony innym testem później tego dnia.

Niemcy mówią, że koledzy Nikias Arndt i Maximilian Schachmann zostali dopuszczeni do wyścigu w sobotę. Czwarty zawodnik zespołu, Emmanuel Buchmann, był współlokatorem Geschkego i czekał przez noc na wynik kolejnego testu PCR na wirusa. Personel został przetestowany negatywnie.

Geschke był zwycięzcą etapu Tour de France w 2015 roku. Niemiecki zespół wyścigów szosowych mieszka w hotelu, a nie w wiosce olimpijskiej. Geschke mówi, że przestrzegał zasad higieny na igrzyskach olimpijskich. „Fizycznie czuję się dobrze, ale emocjonalnie to dla mnie naprawdę okropny dzień” – dodaje.

Tymczasem cała hiszpańska ekipa kolarska została ewakuowana na kilka godzin przed startem, kończąc wyczerpujący okres zawieszenia po pozytywnym teście COVID-19 z udziałem masażystki zespołu.

READ  Ikona tenisa Pam Shriver przewiduje, że Ash Party straci w tym roku numer jeden na świecie, Australian Open 2022, wiadomości tenisowe

Alejandro Valverde, Gorca Izagiri, Ion Izagiri, Omar Fraile i Jesus Herrada byli uważani za bliskie kontakty masażystki, ale wszyscy wrócili z negatywnymi wynikami testów, które pozwoliły im wystartować w sobotę w Musashinomori Park.

Hiszpania ma jedną z najsilniejszych drużyn w męskim wyścigu szosowym, który zakończy się na Fuji International Speedway. Szczególnie Valverde, Frail i Ion Izagiri mają umiejętności doskonale dopasowane do trasy górskiej.