Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Piłka nożna 2023: Przerażające sceny, gdy fani piłki nożnej nękają sędziego Anthony’ego Taylora Finał Ligi Europy Sevilla pokonuje Romę Jose Mourinho

Piłka nożna 2023: Przerażające sceny, gdy fani piłki nożnej nękają sędziego Anthony’ego Taylora Finał Ligi Europy Sevilla pokonuje Romę Jose Mourinho

Policja zaatakowała arbitra Ligi Europejskiej Anthony’ego Taylora i jego rodzinę do prywatnego pokoju na międzynarodowym lotnisku w Budapeszcie po tym, jak zostali otoczeni przez kibiców Romy.

Dzieje się tak po kontrowersyjnym zakończeniu finału Ligi Europy, w którym hiszpańska Sevilla podniosła trofeum po wygranej 4: 1 w rzutach karnych po tym, jak obie drużyny zakończyły mecz w regulaminowym czasie gry i dogrywce z jednym prowadzeniem.

Transmituj ponad 50 wydarzeń sportowych na żywo i na żądanie dzięki Kayo. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Finał był gorącym wydarzeniem, ponieważ sędzia Premier League rozdał 13 żółtych kartek w meczu, największą żółtą kartkę w meczu Ligi Europejskiej, w którym trener Romy Jose Mourinho przegrał po raz pierwszy w europejskim finale. Mourinho również ukarany żółtą kartką.

W trakcie meczu doszło również do incydentów, w tym rzutu karnego z Sevillą na 15 minut przed końcem wideo asystenta sędziego, a Romie odmówiono dwóch rzutów karnych w meczu.

Następnie, gdy Sevilla prowadziła 3:1 w rzutach karnych, bramkarz Romy Rui Patricio obronił strzał Gonzalo Montiela, ale nakazano go odzyskać z powodu wtargnięcia bramkarza.

Montiel nie popełnił błędu przy drugiej szansie.

Ale chociaż końcowy gwizdek mógł zakończyć mecz, nie zakończył dramatu.

Mourinho skonfrontował się z Taylorem na parkingu i usłyszał, jak krzyczy „Kurwa obrzydliwy człowieku, to cholerna dyskrecja”.

Następnie zaczął mówić po włosku, gdy wrócił do autobusu drużyny, po czym ponownie zwrócił się do Taylora, aby nazwać ich „pieprzonymi oszustami”.

Kibice Romy wydają się zgadzać z tym, co powiedział ich trener.

Klip wideo przedstawiający sędziego wchodzącego na lotnisko, pośród okrzyków kibiców, pokazuje gniew kibiców Romów otaczających sędziego i jego rodzinę, gdy wchodzą do prywatnego pokoju.

Mogło stać się jeszcze brzydsze po tym, jak w 44-latkę rzucono krzesłem i butelką wody, które wzięto za kobietę w pobliżu Taylora.

READ  Zawodnik z Kilkenny zdobywa złoto na Mistrzostwach Świata w Polsce

The Professional Game Match Officials Limited (PGMOL) wydało oświadczenie potępiające widza i stojące po stronie sędziego.

„PGMOL jest świadomy filmów krążących w mediach społecznościowych, które pokazują, jak Anthony Taylor i jego rodzina są nękani i maltretowani na lotnisku w Budapeszcie” – czytamy w oświadczeniu.

„Jesteśmy zbulwersowani nieuzasadnionym i odrażającym znęcaniem się nad Anthonym i jego rodziną, gdy próbuje wrócić do domu po sędziowaniu w finale Ligi Europejskiej UEFA.

„Będziemy nadal udzielać pełnego wsparcia Anthony’emu i jego rodzinie”.

Była gwiazda Manchesteru United, Rio Ferdinand, napisała na Twitterze: „Wow… mam nadzieję, że Anthony Taylor i jego rodzina mają się dobrze po tym byku ****. Jak został wypuszczony bez ochrony – wszystkie władze muszą zacząć myśleć o najgorszych scenariuszach w sposób, w jaki to To ma znaczenie. Ci bandyci muszą jak najszybciej zostać pociągnięci do odpowiedzialności”.

Jeden z australijskich głosicieli piłkarskich, Simon Hill, również skrytykował sceny.

„To jest absolutnie haniebne i podsumowuje nasz problem kulturowy jako grę z urzędnikami. Żadna rodzina nie powinna być fizycznie zagrożona z powodu tego, co wydarzyło się na boisku piłkarskim”.

Były korespondent piłkarski Ray Gatt dodał: „Simon Seeking. Władze muszą działać. Zakazy, grzywny i kary dla zaangażowanych fanów i klubu. „

Po porażce Mourinho powiedział swoim zawodnikom Romy, że nie ma co płakać po długiej i emocjonującej podróży w Lidze Europy, która zakończyła się porażką na ostatniej przeszkodzie, i powiedział: „Przegraliśmy mecz, ale nie godność. Nigdy nie wróciłem do domu dumny niż dzisiaj, nawet gdy wygrałem”.

Mourinho jednak wybuchł na swojej konferencji prasowej po meczu, oskarżając Taylora o „bujne” decyzje.

„To był intensywny, kolorowy mecz z sędzią, który wyglądał jak Hiszpan. Przez cały czas było żółto, żółto, żółto” – powiedział Mourinho.

„Dzisiaj we wszystkich wątpliwych epizodach, żółte kartki, sędzia odgwizdał na korzyść Sevilli.

READ  „Nie mam nic przeciwko wyzwaniu” – Tai Woffinden jest szczęśliwszy goniąc go niż goniąc go w walce o tytuł mistrza świata Speedway Grand Prix

„Jestem zaskoczony, ponieważ jest międzynarodowym sędzią o tak dobrej reputacji”.

słońce Podobno Mourinho grozi „masowy zakaz” za krzyki.

Z Agence France-Presse