Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pink Floyd: Występy Rogera Watersa w Polsce odwołane po kontrowersyjnym piśmie z Ukrainy

Pink Floyd: Występy Rogera Watersa w Polsce odwołane po kontrowersyjnym piśmie z Ukrainy

(CNN) Brytyjska legenda rocka W Współzałożyciel Banku Floyd Zaplanowane na kwiecień koncerty Rogera Watersa w Polsce zostały odwołane w związku z ostrymi reakcjami na stanowisko muzyka w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę.

Organizator koncertu Live Nation Polish potwierdził sobotnie odwołanie, ale nie podał przyczyny.

Anulowanie następuje po publikacji Watersa (79 l.). Kontrowersyjny list otwarty na jego stronie internetowej Na początku września dla Pierwszej Damy Ukrainy Oleny Zełenskiej. Waters napisał w liście, że sprzeciwia się wysyłaniu przez Zachód broni na Ukrainę w celu pomocy Oblężony kraj W swojej wojnie przeciwko inwazji Rosja.

Watersowi także postawiono zarzuty Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Trump powtórzył swoje obietnice z kampanii w 2019 roku i powiedział, bez przedstawienia dowodów, że „od tego czasu Ukrainą rządzą siły skrajnego nacjonalizmu, które czaiły się i złośliwe w cieniu”.

Następnie Waters oskarżył tych „ultranacjonalistów” o skierowanie Ukrainy na drogę wojny z Rosją poprzez przekroczenie „kilku czerwonych linii” wyznaczonych przez Kreml.

Waters zaprzeczył w niedzielę, że sam odwołał występy. W ramach jego międzynarodowego tournée zaplanowano występy w Krakowie.

W Oświadczenie na Facebooku W swoim liście do brytyjskiej gazety The Guardian i polskiej Gazety Krakowskiej Waters zaprzeczył, jakoby on lub jego menadżer odwoływali występy w Polsce. Zamiast tego winę zrzucono na Łukasza Wantocha, krakowskiego radnego, który 10 września napisał na Facebooku własny post, w którym sprzeciwił się ofertom Watersa.

„To prawda, że ​​radny Miasta Krakowa pan Łukasz Wantoch groził zwołaniem spotkania, prosząc Radę o uznanie mnie za „persona non grata” w związku z moimi publicznymi wysiłkami na rzecz zachęcenia wszystkich uczestników katastrofalnej wojny na Ukrainie, zwłaszcza rządów „Stany Zjednoczone i Rosja, do działania” – napisał Waters na Facebooku. „Aby osiągnąć wynegocjowany pokój, zamiast eskalować sytuację do gorzkiego końca, jakim może być wojna nuklearna i koniec wszelkiego życia na tej planecie”.

READ  Poznaj dyrektora generalnego odpowiedzialnego za globalną ekspansję Netflix

„Chociaż ten młody człowiek Łukasz Wantosz zdawał się nie wiedzieć nic o historii mojej pracy, przez całe życie, własnym kosztem, w służbie praw człowieka, w artykule w lokalnej gazecie namawiał dobrych krakusów, aby nie kupowali bilety na mój występ” – dodał Waters.

Następnie dodał, że gdyby Wantosz osiągnął swój „cel… byłaby to smutna strata zarówno dla mnie, jak i dla mieszkańców Krakowa”.

„Jego ścisła kontrola nad moimi działaniami pozbawi ich możliwości podjęcia decyzji” – podsumował Waters.

W swoim poście Wantuch wyraził swój sprzeciw wobec występu Watersa, określając muzyka jako „zdeklarowanego zwolennika Putina”, a jego zaplanowane występy w Krakowie to „hańba dla naszego miasta”.

„Roger Waters, zdeklarowany zwolennik Putina, chce zagrać w Arenie Toruń w Krakowie” – napisał Wantusz. „W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby temu zapobiec. Taka impreza byłaby wstydem dla naszego miasta. Niech śpiewa w Moskwie”.

Wantush w odpowiedzi na niedzielne oświadczenie Watersa napisał, że nadal przebywa na Ukrainie, ale wieczorem będzie miał dla Watersa „ofertę”.

Na początku tego roku ukazał się album Pink Floyd Ich pierwsza nowa muzyka od 28 lat„, singiel „Hey Hey Rise Up”, którego celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną na Ukrainie. Waters, który opuścił zespół w 1984 r., nie przyczynił się do powstania utworu.

Potwierdzono, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie zginęło prawie 6000 cywilów. ONZ twierdzi.

Wkład w powstanie tego raportu wniosły wkład Sarah Diab i Claudia Ribaza z CNN.