Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pierogi i polki: Otwarcie Polsko-Amerykańskiego Festiwalu w New Britain

Pierogi i polki: Otwarcie Polsko-Amerykańskiego Festiwalu w New Britain

NEW BRITISH TWN, Pensylwania – Jeśli jesteś Polakiem lub po prostu lubisz polską kulturę i jedzenie, Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to miejsce, które warto odwiedzić w najbliższy weekend.

56. coroczny Festiwal Rodziny Polsko-Amerykańskiej i Jarmark Country odbywa się w godzinach od południa do 20:00, 3, 4, 5 września (weekend Święta Pracy) oraz 10 i 11 września pod adresem 654 Ferry Road, Doylestown 18901.

Publiczność jest zapraszana do świętowania tradycyjnej polskiej kultury poprzez rozrywkę na żywo, sztukę i rzemiosło, rekonstrukcje, potrawy etniczne, wycieczki w połowie drogi i nie tylko.

Festiwal jest największym polsko-amerykańskim festiwalem w regionie i co roku przyciąga ponad 25 000 gości. Podczas festiwalu goście będą mogli cieszyć się różnorodnymi grami rozrywkowymi, ekscytującym pokazem „Mały Cyrk” i ciągłą rozrywką na żywo na dwóch scenach plenerowych.

Na festiwalu biorą udział wielokrotnie nagradzane zespoły polka i disco-polo, a także polskie zespoły tańca ludowego z całych Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Najbardziej wyczekiwaną częścią festiwalu jest występ w drugą niedzielę festiwalu polsko-amerykańskiego zespołu smyczkowego w strojach mummerów.

Festiwalowi goście zobaczą także pokazy historycznych przedstawicieli XVII-wiecznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów (tzw. Sztandaru Jasnej Góry), grupę żywej historii II wojny światowej, codzienne pokazy polskich tradycji oraz wioskę rzemieślniczą. .

Pysznym sposobem na poznanie polskiej kultury jest skosztowanie szerokiej gamy dań kuchni polskiej dostępnych w sprzedaży. W wyśmienitym festiwalowym menu znajdziemy kiełbasę wędzoną i grillowaną, pierogi, placki ziemniaczane (plaki), gołąbki, precle i polskie piwo.

Dostępne są także festiwalowe przysmaki, takie jak ciasto lejkowe, hot dogi, paluszki z kurczaka i lód wodny. Podczas festiwalu nie zabraknie także degustacji polskiej wódki.

Wstęp kosztuje 12 dolarów i obejmuje nieograniczony dostęp do całodniowych wycieczek w połowie drogi (maksymalna liczba wycieczek jest za dodatkową opłatą), przedstawień teatralnych i wydarzeń specjalnych.

READ  „Aquaman” część 2 zarobił w przedsprzedaży 4,5 miliona dolarów

Więcej informacji i pełne harmonogramy można znaleźć na stronie www.polisamericanfestival.org.

„Oryginalnym” festiwalem był prosty piknik organizowany przez wolontariuszy, ich rodziny i przyjaciół w roku poświęcenia sanktuarium. Ponieważ wszyscy dobrze się bawili na imprezie, zainspirowało to do jej kontynuacji i rozszerzenia w następnym roku.

Festiwal był pomysłem doktora Raymonda Chase'a i jego żony Virginii oraz ojca Michaela Zembrowskiego, założyciela sanktuarium. Ich ideą było stworzenie etnicznego święta połączonego ze staroświeckim jarmarkiem wiejskim.

W tamtym czasie tego typu wydarzenia nie były normą, dlatego pomimo ciężkiej pracy wielu wolontariuszy pozostawały pytania o powodzenie akcji. Wątpliwości szybko zostały rozwiane, gdy na uroczystości w tym stosunkowo nieznanym sanktuarium przybyły tysiące osób. Policja stanowa Pensylwanii
Musieli zostać wezwani, aby uporać się z korkami ciągnącymi się kilometrami. Brat (obecnie ojciec) Edward Falls, który zajmował się obsługą gastronomiczną, nie był w stanie nadążyć za ogromnym popytem na kanapki z kiełbasą. Nie podano kiełbasek.

Pierwotny festiwal nazywał się po prostu Dorocznym Festiwalem i Jarmarkiem Wiejskim. Jednak już w drugim roku zmieniono jego nazwę na Polski Festiwal i Jarmark Wiejski oraz przeniesiono go na górne partie, gdzie zbudowano nową Katedrę Sanktuarium. Aby lepiej dostosować się do ciągłego wzrostu
Liczbę zwiedzających i po kilku latach poszerzono terminy festiwalu o drugi weekend. Później nazwę skrócono do po prostu Festiwalu Polsko-Amerykańskiego. Zwrócenie uwagi na jego polsko-amerykańskie pochodzenie i podkreślenie rodzinnego charakteru festiwalu
W 2010 roku ponownie zmieniliśmy jego nazwę i obecnie nazywamy go Polsko-Amerykańskim Festiwalem Rodzinnym i Jarmarkiem Country.

Jednym z naszych najbardziej znaczących gości na przestrzeni lat był prezydent Ronald Reagan, który na terenie festiwalu delektował się blackie (placami ziemniaczanymi).