Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pizzeria Stan’s Chitch’s Café w Bound Brook w stanie New Jersey jest zamknięta w soboty

Pizzeria Stan’s Chitch’s Café w Bound Brook w stanie New Jersey jest zamknięta w soboty

On gra

Pół wieku temu polscy imigranci Mira i Stanley Kurkowscy kupili Cheech’s Café w Pound Brook i dodali do nazwy słowo „Stan”.

Więziony Brook miał wątpliwości. W końcu Chitch’s Cafe było charakterystycznym miejscem spotkań na West Endzie w Bound Brook, sercu i duszy dzielnicy włoskiej klasy robotniczej.

„Wszyscy powiedzą: „Nigdy im się nie uda. Jak Polacy mogą prowadzić włoską restaurację, która powstała 36 lat temu?” – wspomina Rene Cott, córka Miry i Stana, a obecnie właścicielka Stan’s Chitch’s Café. „Ale 50 lat później wciąż tu jesteśmy, silniejsi niż kiedykolwiek, dzięki ciężkiej pracy moich rodziców i temu, co zaczęli”.

To się skończy w sobotę, kiedy ta przytulna, rodzinna pizzeria i bar poda ostatnie ciasto na cienkim cieście. Renee ogłosiła zamknięcie w zeszłym tygodniu na Facebooku, po czym nastąpiła fala postów, komentarzy i zdjęć od fanów dzielących się swoim żalem i wspomnieniami.

Renee powiedziała, że ​​nieruchomość Columbus Place, ale nie biznes, jest w trakcie kupowania przez właściciela restauracji. Budynek nie zostanie rozebrany.

„Nie mogę uwierzyć w ten wylew – wszyscy są zdruzgotani” – powiedziała Renee. „Są jak:„ Myśleliśmy, że będziesz tu na zawsze ”. Ale nic nie trwa wiecznie. Kiedy dobrze się bawisz, nadszedł czas. Kiedy wiesz, że to dobrze, to dobrze.

Nie oznacza to, że była to łatwa decyzja. W poście na Facebooku Renee napisała, że ​​zamknięcie Stan’s Chitch’s Café było „jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęła jej rodzina”.

Myra, którą codziennie można spotkać w kuchni Stan’s Chitch’s Café, po 50 latach przejdzie na emeryturę, robiąc sos do pizzy, klopsiki i świeżo upieczone ciasto, za które można umrzeć, nawet jeśli oznacza to robienie go 10 razy w ciągu nocy.

READ  Firmy Factbox sprzedają swoją działalność w Rosji

To jest w cieście, to miłość” – powiedziała Renee.

Renee nie jest jeszcze pewna, co ją czeka.

„Emocje są szalone. Przechodzimy do następnego rozdziału naszego życia, ale mimo to trudno jest puścić coś, co miałeś w swoim życiu przez 50 lat.”

Rodzice Renee kupili Chitch’s Café, gdy miała zaledwie trzy lata po tym, jak praca w fabryce jej ojca przeniosła się do innego stanu, więc on i Myra postanowili kupić firmę.

poprzednio: Landmark Stan’s Café & Pizzeria w Bound Brook jest zamknięta

Napotykają reklamę Chitch’s Café, która była wystawiana na sprzedaż przez żonę Francesco „Chitch” D’Ambroisio, Jenny, po śmierci D’Ambroisio dwa lata temu. Według ogłoszenia w Courier News cena wywoławcza wynosiła „tylko” 139 000 dolarów za „producenta o fantastycznych dochodach”, który sprzedawał 1500 ciast tygodniowo.

Mira i Stan wpadają na Jenny i od razu się dogadują. Popołudnie i po uścisku dłoni sprawa należała do nich – z jedną prośbą.

Jenny zapytała Stana i Myrę, czy mogliby zachować „Chitch” w nazwie. Chitch’s Café była kiedyś jednym z niewielu miejsc, obok DeLucia’s Brick Oven Pizza w Raritan, gdzie można było dostać pizzę w hrabstwie Somerset.

Podczas pierwszego roku Stana i Myry jako właścicieli Stan’s Chitch’s Café były one otwarte siedem dni w tygodniu. Potem zamykali swoje drzwi w niedziele, żeby spędzić czas z rodzinami.

Ci członkowie rodziny stali się przyjaznymi twarzami w Stan’s Chitch’s Café. Pracowały tam cztery pokolenia, w tym babcia Renee, Ida Kurkowski; Mira i Stan; Renee i jej siostra Basia Kurkowski; Kuzyni Renee. oraz trzej synowie Renee, Dylan, Tyler i JJ. Kiedy Stan zmarł w 2015 roku, a Basia w 2021 rokuI Dziedzictwo rodzinne żyje.

„Nigdy nie wejdziesz i nie zobaczysz twarzy rodziny przez 50 lat” – powiedziała Renee. „Moi rodzice to najbardziej pracowici ludzie. Byli tam każdego dnia i nocy przez te wszystkie lata. Wszystko to przypisuję ich ciężkiej pracy i temu, co zaczęli. Kiedy mój tata zmarł, po prostu powiedzieliśmy:„ To teraz tylko my, zabierzmy się do pracy”.

READ  Ujawniono ekscytujący skład, który otworzy weekend Festiwalu Teatralnego w Galway

Jestem teraz z legendami pizzy. DeLucia’s w Raritan ma dwie godziny oczekiwania po recenzji celebryty

Te rodzinne wartości rozszerzyły się na klientów, a nawet innych pracowników. Wiele dzieci, które Renee poczęła 30 lat temu, aby ich matki mogły jeść pizzę, jest teraz żonatych i przyprowadza swoje dzieci do Stan’s Chitch’s.

„Każde dziecko, które tu przychodziło, moja mama i ja przynosiliśmy je do kuchni” – powiedziała Renee. „Powiedzieliśmy:„ Chodź na obiad, daj mi dziecko, a my ci pomożemy ”. „Przechodzisz przez drzwi i jesteś swoją rodziną”.

Dla Renee niewidzenie się z tymi klientami — z których widuje się znacznie więcej niż z rodziną — jest najtrudniejszą częścią zamknięcia Stan’s Chitch’s Café, w której gościła niezliczona ilość zaręczyn, przyjęć z okazji ukończenia szkoły, urodzin, rocznic, niezręcznych pierwszych randek, a nawet ślubu w ciągu ostatnich kilku lat. lata. . Renee poznała swojego męża, J. , w Stan’s Chitch’s Cafe 35 lat temu, kiedy był stałym klientem. Powiedziała, że ​​od tamtej pory jest „opoką” rodziny Cheechów.

Wielu innych stałych bywalców odwiedziło restaurację przez ostatnie 60 lat, a ich zabytki i wspomnienia można znaleźć w zielonych budkach.

Ale nie zawsze było łatwo. Kawiarnia Stana Chitcha została odbudowana po siedmiu powodziach, w tym po huraganie Floyd w 1999 roku, kiedy stracili wszystko, jak powiedziała Renee, a woda osiągnęła 2 cale od sufitu.

„To było bolesne”, powiedziała Renee, „cała twoja ciężka praca przez te wszystkie lata siedzenia na krawężniku”. Ale wiedzieliśmy, że musimy odbudować dla wszystkich. I zrobiliśmy to – za każdym razem odbudowywaliśmy się i za każdym razem wracaliśmy silniejsi”.

Na drodze: Jak Latynosi przekształcili Bound Brook z martwego śródmieścia w tętniącą życiem społeczność

Teraz duch wspólnoty powraca do społeczności, gdy Kawiarnia Stana Chitcha przygotowuje się do podania swojego najnowszego ciasta, wciąż wykonanego z tego samego 86-letniego przepisu, za którym Renee, jak przyznaje, będzie jej tęsknić. Kończyła się kolejka klientów, a stoliki były pełne.

READ  Księżniczka Eugenia wyjawia, że ​​rodzina królewska nie miała pojęcia, że ​​królowa Bond została wylosowana podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku

„Mamy byłych pracowników, którzy wchodzą do drzwi i mówią:„ Rene, co mam robić? ” „Idę do pracy, żeby umyć naczynia” – powiedziała Renee. „To sprawia, że ​​płaczesz. To po prostu przytłaczające. Ale tak doszliśmy do tego punktu – ciężka praca i poświęcenie moich rodziców przez 50 lat”.

On idzie: Columbus Place 14, Bound Brook; 732-356-0899; Ostatni dzwonek w sobotę 29 kwietnia.

Komunikacja: [email protected]

Gina Intersimone jest pracownikiem USA TODAY NETWORK New Jersey od 2014 roku, a po stworzeniu wielokrotnie nagradzanego bloga podróżniczego została blogerką, która została reporterką. Aby uzyskać nieograniczony dostęp do jej opowieści o jedzeniu, piciu i zabawie, zasubskrybuj lub aktywuj swoje cyfrowe konto już dziś.