Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

The Simpsons: Hank Azaria żałuje, że zagrał Apu

The Simpsons: Hank Azaria żałuje, że zagrał Apu

Gwiazda Simpsonów, Hank Azaria, ujawnił, że żałuje roli Apu Nahasapeemapetilona w serialu animowanym.

Indyjski sprzedawca był bardzo lubianym elementem serialu animowanego, ale w 2017 roku pojawiła się krytyka, że ​​​​producenci serialu przez dziesięciolecia polegali na obraźliwych stereotypach.

Początkowo producenci próbowali kpić z zarzutów, jakie podniósł dokument Problem z Apu autorstwa indyjsko-amerykańskiego komika Harry’ego Kondapolu.

Apu został „odsunięty na bok”, a Azaria, który jest biały, ogłosił w 2020 roku, że nie będzie głosił postaci.

Porozmawiaj z Kondabolu na podkaście przełącznik59-letni aktor otworzył się, mówiąc, że żałuje, że użyczył głosu tej postaci.

Przyznał również, że „bał się” rozmawiać z Kondabolu na ten temat i odmówił udziału Problem z Apu.

„Byłem naprawdę zachwycony” – powiedział Azaria Kondabolu.

„Wiesz, jesteś komikiem, a niektóre z twoich rzeczy mają cha, wiesz, i przeskanowałem to, tak jak powinno. To zabawne i ma dobre punkty”.

„Ale bycie po drugiej stronie naprawdę mnie przerażało.

„W tamtym czasie nie wiem, czy czułbym się bezpiecznie, prowadząc rozmowę na osobności, nie mówiąc już o„ Roll em – zamierzamy to nagrać ”. „

Choć początkowo sceptyczny, że postać jest złośliwa, klatka Gwiazda powiedziała to po obejrzeniu Problem z Apuzdając sobie sprawę, że „przeszkodził” i „o wiele utrudnił” wykonawcom, których podziwia.

Ale po latach autorefleksji i zagłębiania się w kontrowersje, Azaria przyznał, że teraz uważa swoją obsadę za „zawstydzającą” i przyznał, że jego postać napędza „szerszą dehumanizację ludu Daisy w Stanach Zjednoczonych”.

Później dodał: „Pomogłeś stworzyć bardzo zmarginalizowany i odczłowieczony stereotyp”.

Aktor wyraził wdzięczność Kondabolu za „wciągnięcie mnie w tę rozmowę”.

Azaria, który podkłada głos wielu innym godnym uwagi postaciom Simpsonowiew tym Chief Wiggum, Moe i Comic Book Guy, seria rozpoczęła się w 1989 roku.

Wspomina, jak zmienił się głos Apu po tym, jak producent od niechcenia zapytał, czy nie spróbuje indyjskiego akcentu.

READ  Księżniczka Eugenia wyjawia, że ​​rodzina królewska nie miała pojęcia, że ​​królowa Bond została wylosowana podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku

„Jedynym indyjskim akcentem, z którym miałem kontekst, oprócz facetów, którzy pracowali w 7-Eleven, w pobliżu którego byłem w Los Angeles, był Peter Sellers z impreza,” Powiedział.

„To był hołd dla tego, wiesz, jednego z moich bohaterów”.

Dodając do problemu, Sellers, który jest biały, wystąpił jako Hrundi Bakshi w Brownface w filmie z 1968 roku.

Problem z Apu wywołał trwającą debatę na temat aktorstwa w telewizji; Simpsonowie Porusz kontrowersyjny temat.

w odcinku 2018r Żadna dobra lektura nie ujdzie bezkarniePostacie Marge i Lisa Simpson pośrednio omawiają kontrowersje dotyczące charakterystyki.

W tej scenie Marge czyta książkę swojej córce Lisie, próbując uczynić ją bardziej poprawną politycznie, ale Lisa się sprzeciwia. Marge następnie pyta córkę, co powinna zrobić.

Lisa odwróciła się do kamery i powiedziała: „Trudno powiedzieć. Coś, co zaczęło się tak dawno temu, dziesiątki lat temu, było mile widziane i było nieszkodliwe, teraz jest niepoprawne politycznie. Co możesz zrobić?”

Zdjęcie Apu z napisem „Nie masz krowy” zostaje następnie pokazane na nocnym stoliku Lisy. To ulubione zdanie Barta, co oznacza, żeby się nim nie denerwować.

– Niektórymi sprawami zajmiemy się później – obiecała Marge.

– Jeśli tak jest – dodała Lisa.

Reakcja na odcinek w mediach społecznościowych była mieszana.

Niektórzy zgodzili się z odpowiedzią i zwrócili uwagę, że wiele postaci z fikcyjnego miasta Springfield opiera się na stereotypach, podczas gdy inni twierdzili, że krótkie odniesienie zignorowało kontrowersje.

Kondapolo odpowiedział na odcinek na Twitterze: „Wow. 'Politycznie niepoprawne?’ Taki jest efekt mojego filmu i wywołanej nim dyskusji? Człowieku, naprawdę kochałem ten program. To jest smutne.”

W tamtym czasie przedstawiciele Fox i 20th Century Fox Television powiedzieli, że producenci woleliby, aby odcinek „mówił sam za siebie”.

Azaria odniósł się do kontrowersji wokół The Late Show ze Stephenem Colbertem w 2018 roku

READ  Polski fotograf, Rajamouli Connect, indyjska publiczność: opowiada reżyser „Pushpa” Sukumar

„W ciągu ostatnich dwóch lat coraz bardziej przyciągał moją uwagę” – powiedział.

Kontynuował: „Myśl o tym, że ktokolwiek młody lub stary, z przeszłości lub teraźniejszości może być prześladowany z powodu Apu, napełnia mnie smutkiem”.

„To zdecydowanie nie było moim zamiarem. Chciałem przynieść ludziom radość i śmiech”.

Odkąd Azaria przestała wyrażać głos postaci, Apu został w większości odsunięty na bok od długiego serialu.

– z Poczta Nowego Jorku