Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Plan dotyczący „super hubu” stacji kolejowej Sunshine zostanie złagodzony

W liście Cr Rasic ostrzegł przed rezygnacją z planów budowy „super hubu” w Sunshine, który utrudniłby tak potrzebny wzrost gospodarczy na przedmieściach szczególnie pozbawionych COVID-19.

Ładowanie

„Ciągłe zmniejszanie się roli Sunshine Station w projekcie dało Zarządowi wrażenie, że jakiekolwiek namacalne i aktualne korzyści związane z koleją Melbourne Airport Railroad prawdopodobnie nie zobaczą ani nie doświadczą mieszkańców Brimbank i Western District przez wiele lat” – powiedział Cree Racic. Uruchom. ”

Wiadomość została wysłana tego samego dnia do rządu Wydane projekty koncepcyjne Zbudować nowy most nad Maryburnung w ramach projektu, ale nie wspomniał o planach rozwoju stacji Sunshine lub Albion.

Dzisiejsze ogłoszenie z odprawą od nas [the] Departament Transportu w zeszłym tygodniu po raz kolejny zwrócił uwagę na zmieniającą się i zanikającą narrację wynikającą z wcześniejszych zobowiązań ” – napisał Cr Rasic.

Rail Projects Victoria powiedziała radnym na spotkaniu, że może być niewielka szansa na komentarze społeczności na temat głównego budynku, podczas gdy rząd nie wydaje się wdrożyć generalnego planu dla Sunshine Station, chociaż budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Wywołało to obawy co do złego planowania i pojawiło się, gdy deweloperzy wezwali do większej przejrzystości planów wzdłuż korytarza kolejowego, przy czym zaproponowano dziewięć głównych projektów deweloperskich, w tym prawie 2500 mieszkań, dwa hotele i 230 milionów dolarów działalności.

Ładowanie

Developer Orb Property Partners, który jest właścicielem nieruchomości położonych wzdłuż linii trasowania, wezwał do „bardziej opartego na współpracy podejścia” przy projektowaniu zakładu Sunshine w Publiczne przesłanie do rady W odpowiedzi na projekt nowej strategii dotyczącej wymaganych ulepszeń w Sunshine do 2050 roku. Firma ostrzegła, że ​​„zarząd i prywatni właściciele ziemscy są świadomi planów projektów kolejowych Victoria dotyczących połączenia linii kolejowych z lotniskiem i autostradą Sunshine”.

READ  Nowe modelowanie pokazuje, że przejęcie depozytów mieszkaniowych może kosztować australijskich podatników 1 bilion dolarów

Rada Brembank do 2050 r strategia – które zostało oparte na zgłoszeniach ponad 2000 mieszkańców i poparte przez byłego premiera Steve’a Bracka, Departament Rozwoju Gospodarczego, Pracy, Transportu, Dawnych Zasobów i wielu głównych deweloperów – pokazując, że podniesienie głównego obszaru terminalu może przynieść Inwestycje w wysokości 8 miliardów dolarów i 50 000 nowych miejsc pracy To Sunshine.

Strategia przewiduje określone ulepszenia dla pasażerów lotnisk, które obejmują urządzenia do odprawy, przechowalnię bagażu, poczekalnie i centrum obsługi turystów. W okolicy znajdą się kawiarnie, restauracje, sklepy, biura i dzieła sztuki. Długo zaniedbywana stacja Albion zostanie poddana gruntownej przebudowie, która obejmie lepsze połączenia z Uniwersytetem Wiktorii oraz ścieżki rowerowe i spacerowe do stacji Sunshine.

Ballarat Road – która będzie teraz zawierać wiadukt kolejowy lotniska – jest wyznaczona jako pas multimodalny, obejmujący lekką kolej, wydzielone pasy autobusowe i rowerowe oraz zadrzewioną ulicę z wysokimi udogodnieniami dla pieszych.

Rzeczniczka rządu powiedziała, że ​​Sunshine Station będzie „jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Victorii”, a rząd wkrótce ogłosi jego projekt. Stacja została opisana jako jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w stanie.

„Nadal przyglądamy się szerszemu obszarowi transportowemu w Sunshine”, dodała, obiecując, że rząd wkrótce będzie miał więcej do powiedzenia na temat „tego kwitnącego centrum w rozwijającym się zachodnim Melbourne oraz tego, jak społeczność może mieć coś do powiedzenia w sprawie projektu. ”.

Po uruchomieniu kolei lotniskowej i innych projektów będzie można przewieźć „ponad 24 pociągi na godzinę” – powiedziała [to run] Przez Sunshine do miasta w godzinach szczytu, oprócz usług V / Line ”.

Najczęściej oglądany w patriocie

Ładowanie