Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Plan Samsunga polega na tym, abyś ponownie zaczął kupować nowe telefony

Plan Samsunga polega na tym, abyś ponownie zaczął kupować nowe telefony

International Data Corporation (IDC) przewidywała w swoim kwartalnym globalnym narzędziu do śledzenia telefonów komórkowych, że roczne dostawy telefonów na całym świecie będą o 3,2 procent niższe niż w 2022 r.

A to, gdzie są w 2022 roku, też nie było świetne. Ten rok zakończył się największym kwartalnym spadkiem, jaki IDC kiedykolwiek odnotowało: 18,3 procent rok do roku. Jak odnotowało IDC, dostawy telefonów w całym 2022 roku spadły o 11,3 procent w porównaniu z 2021 rokiem.

Pomimo oszczędności, mówi Gary McGregor, wiceprezes ds. telefonów komórkowych Samsung Australia.

Ale składane telefony, takie jak Samsung, Motorola i Oppo, przełamują ten trend.

Alvin Lee, starszy analityk w firmie badawczej Telsyte, powiedział, że sprzedaż składanych telefonów w Australii, zaczynając od małej bazy, wzrosła o 97 procent w 2022 roku w porównaniu z 2021 rokiem.

„Składana obudowa była szczególnie atrakcyjna dla młodych australijskich profesjonalistów. Kupujący są również bardziej agnostyczni wobec marki i szukają telefonów, które pasują do ich stylu życia.” Australijski przegląd finansowy.

„Ta kategoria jest coraz bardziej strategiczna dla dostawców smartfonów na bardzo dojrzałym rynku, zwłaszcza dla Samsunga, który obecnie zajmuje wyraźną pozycję lidera w powstającym segmencie urządzeń składanych”.

Bob O’Donnell, prezes i główny analityk amerykańskiej firmy badawczej TECHnalysis Research, powiedział, że spodziewa się, że składane telefony pozostaną jasnym punktem w dziedzinie urządzeń mobilnych, zwłaszcza że coraz więcej

„Zaczynamy teraz dostrzegać realną konkurencję ze strony wielu dostawców, co da ludziom większy wybór i większe zaufanie do tej kategorii” – powiedział. Ocena finansowa.

O’Donnell przewidział, że sprzedaż składanych telefonów całkowicie przytłoczy sprzedaż tradycyjnych telefonów, ale mówi, że wycofał się z prognozy, głównie dlatego, że ceny składanych telefonów nie spadły tak szybko, jak oczekiwano.

Powiedział, że „forma” nadal ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi telefonami.

READ  Te nowe okulary wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą tłumaczyć mowę w czasie rzeczywistym

„Rynek produktów składanych rozwijał się i rozszerzał znacznie dłużej, niż początkowo przewidywano.

„To idealna obudowa, po prostu nie wszyscy tak naprawdę o nią dbają. Niektórzy ludzie są całkiem zadowoleni z tradycyjnego formatu płyty i tak naprawdę nie widzą potrzeby zmiany, zwłaszcza że wciąż jest ogromna premia”.

Zdarza się jednak, że telefony premium sprzedają się w Australii bardzo dobrze, pomimo ekonomicznej niepewności, powiedział Gary McGregor, wiceprezes ds. doświadczeń mobilnych w Samsung Australia.

„Jedną z największych rzeczy, których nauczyliśmy się w pierwszej połowie tego roku, jest to, że tak bardzo, jak rynek spadł, tak naprawdę wzrósł rynek premium. Urósł zarówno w jednostkach, jak i wartości.

Najlepiej sprzedającym się obecnie telefonem Samsunga jest najdroższy konwencjonalny telefon, Galaxy S23 Ultra, który stanowi 70 procent całej sprzedaży Galaxy S23. Dla kontrastu powiedział, że Galaxy S22 Ultra stanowi tylko 50 procent całkowitej sprzedaży S22.

Ale powiedział, że składane telefony katapultują się w ślad za S23 Ultra.

W niektórych częściach świata Galaxy Z Flip firmy Samsung jest już numerem jeden wśród sprzedawców firmy, choć zmienia się to z miesiąca na miesiąc. MacGregor powiedział, że dzień nie jest daleko, kiedy Flip przewyższy wszystkie inne telefony Samsunga.

„Zdecydowanie myślę, że to nadchodzi. Dla Samsunga składany model to obudowa smartfona przyszłości. Pewnego dnia wszyscy będą używać składanego lub zwijanego szkła.”

walcowanie?