Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Samsung Galaxy Unpacked: Galaxy Z Flip 5 kontra Oppo Find N2 Flip, Moto Razr 40 Ultra i nie tylko

Samsung Galaxy Unpacked: Galaxy Z Flip 5 kontra Oppo Find N2 Flip, Moto Razr 40 Ultra i nie tylko

Świat składanych smartfonów wkrótce stanie się świadkiem zaciekłej rozgrywki, ponieważ Samsung przygotowuje się do wprowadzenia swojej najnowszej oferty, Galaxy Z Flip 5 podczas imprezy Samsung Galaxy Unpacked. Z rywalami takimi jak Oppo Find N2 Flip i Moto Razr 40 Ultra walczący o pierwsze miejsce, Samsung wydaje się zdeterminowany, aby wytrzymać i wyprzedzić konkurencję. Wycieki i plotki dały nam wgląd w to, co może czekać na Z Flip 5 i wygląda na to, że będzie to ekscytujące ulepszenie w stosunku do swojego poprzednika.

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian w Galaxy Z Flip 5 jest jego zewnętrzny ekran, który teraz zajmuje większą część tyłu, zapewniając więcej miejsca na informacje i funkcjonalność. W porównaniu ze skromnym 1,9-calowym zewnętrznym wyświetlaczem Flip 4, 3,4-calowy wyświetlacz Z Flip 5 zapewnia większą wygodę dzięki powiadomieniom, dacie i godzinie, widżetom, selektorowi selfie i procentowi naładowania baterii, a wszystko to dostępne bez otwierania urządzenia.

Konstrukcja zachowuje swój charakterystyczny kształt klapki, z ułożonymi poziomo tylnymi kamerami i ekranem w kształcie folderu. Samsung podobno pracował nad nową technologią zawiasów, aby zmniejszyć zagniecenia i sprawić, by fałdy były gładsze, po sukcesie Fold 5. Oczekuje się również, że telefon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 8 drugiej generacji, który obiecuje lepszą wydajność i wydajność.

Przeczytaj także: Szukasz smartfona? Aby sprawdzić wyszukiwarkę mobilną

Rzućmy okiem na to, jak Galaxy Z Flip 5 wypada na tle rywali:

Galaxy Z Flip 5 kontra Oppo Find N2 Flip

Wyświetlacz: Galaxy Z Flip 5 ma 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED o większej gęstości wyświetlania 426 PPI, podczas gdy Oppo Find N2 Flip oferuje większy 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o nieco mniejszej gęstości 403 PPI. Jednak stosunek ekranu do obudowy telefonu OPPO jest wyższy i wynosi 86,4%.

Aparaty: Oppo Find N2 Flip przejmuje prowadzenie dzięki podwójnemu tylnemu aparatowi 50 MP + 8 MP, pokonując aparaty 12 MP + 12 MP Galaxy Z Flip 5. Dla miłośników selfie przedni aparat 32 MP w telefonie Oppo oferuje większą rozdzielczość w porównaniu do przedniego aparatu 10 MP w Z Flip 5.

READ  Rewolucyjna technologia pozwalająca na produkcję metali drukowanych w 3D o mieszanych właściwościach

System operacyjny i pamięć RAM: oba urządzenia działają pod kontrolą systemu Android w wersji 13 i mają taką samą pojemność pamięci RAM.

Bateria i ładowanie: Chociaż szczegóły dotyczące baterii Z Flip 5 nie zostały jeszcze ujawnione, Oppo Find N2 Flip jest wyposażony w baterię 4300 mAh z ładowaniem 44 W, co może dać mu przewagę pod względem mocy.

Porównanie Galaxy Z Flip 5 i Moto Razr 40 Ultra:

Design: Moto Razr 40 Ultra ma kultową konstrukcję z klapką, wywołując poczucie nostalgii. Natomiast Galaxy Z Flip 5 ma oferować bardziej elegancki i nowoczesny design z pionowo składanym ekranem.

Ekran: oba urządzenia są wyposażone w składane ekrany OLED, przy czym Razr 40 Ultra oferuje większy 6,9-calowy ekran w porównaniu do 6,7-calowego ekranu Z Flip 5. Jednak szczegóły technologii wyświetlania Z Flip 5 nie zostały jeszcze ujawnione.

Wydajność: podczas gdy szczegóły procesora Z Flip 5 są nadal tajemnicą, Razr 40 Ultra jest ustawiony na procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Jeśli wielozadaniowość i granie są priorytetem, popularny procesor Snapdragon 8 Gen 2 Z Flip 5 może oferować jeszcze wyższą wydajność.

Aparat: Oczekuje się, że Moto Razr 40 Ultra i Galaxy Z Flip 5 będą miały podobne konfiguracje dwóch aparatów z czujnikami 12 MP + 12 MP. Przednia kamera Razr 40 Ultra wyróżnia się 32 MP, podczas gdy Z Flip 5 może oferować przednią kamerę 10 MP.

Krótko mówiąc, Galaxy Z Flip 5 jest gotowy do walki z rywalami, oferując ulepszony sprzęt i stylowy wygląd. Ponieważ data premiery telefonu jest tuż za rogiem, entuzjaści technologii z niecierpliwością oczekują oficjalnego ogłoszenia, aby zobaczyć, jak najnowsze składane urządzenie Samsunga radzi sobie na zaciekle konkurencyjnym rynku składanych smartfonów. Dopiero się okaże, czy uda mu się wyprzedzić konkurencję i zdobyć serca konsumentów, ale jedno jest pewne — bitwa o dominację składanych dopiero się zaczyna.

READ  Google zapowiada nową funkcję połączeń telefonicznych w telefonach Pixel