Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Plany Donalda Trumpa dotyczące zbadania wycieku Covid-19 z chińskiego laboratorium

Donald Trump chciał specjalnego śledztwa prezydenckiego w sprawie chińskiego laboratorium w Wuhan, które zostało oskarżone o rozprzestrzenianie wirusa COVID-19.

Planował również postawić swojego głównego doradcę ds. zdrowia, dr. Anthony’ego Fauci, przed Komitetem Prezydenckim, aby przedstawić dowody na finansowanie laboratorium w Wuhan w centrum oskarżeń, zgodnie z australijski.

Zasugerowano, że śledztwo powinno być podobne do śledztwa w sprawie ataku terrorystycznego z 11 września i zabójstwa Johna F. Kennedy’ego.

Według gazety Trump wydał nakaz wykonawczy, aby przeprowadzić śledztwo, w tym rachunek odszkodowawczy z Pekinu, ale jego najlepsi doradcy ekonomiczni przekonali go, by go zabił.

Inni urzędnicy wyrazili zaniepokojenie, że będzie to postrzegane jako ruch polityczny zbyt blisko listopadowych wyborów.

„To był naprawdę świetny pomysł, ale było już za późno” – powiedział wysoki rangą urzędnik Białego Domu.

„Wyglądałoby to bardzo politycznie i (my) bardzo staraliśmy się, aby Chiny działały bezstronnie”.

Związane z: Donald Trump sugeruje powrót come

Szczegóły zapytania

Rozporządzenie wykonawcze określało, co będzie przedmiotem dochodzenia, w tym genezę pandemii, koszty gospodarcze, społeczne i polityczne dla Stanów Zjednoczonych oraz czy Chiny i ich partia komunistyczna wykorzystały pandemię do rozwoju swojej gospodarki, geopolityki, wojskowości lub regionu. agendy.

Śledztwo było pomysłem doradcy handlowego Trumpa Petera Navarro, który oskarżył ludzi o bycie „chińskimi obrońcami” i powiedział, że zabijanie śledztwa jest złe.

“To był największy ból serca w ciągu moich czterech lat w Białym Domu. Ciężko pracowałem, aby założyć ten komitet” australijski.

Mieliśmy komisję prezydencką za Pearl Harbor, za wyciek ropy BP i zabójstwo Kennedy’ego. Potrzebujemy również jednego związanego z pochodzeniem koronawirusa”.

Związane z: Boom Covid może zatopić świat

Według jeszcze nieopublikowanej książki, amerykańscy urzędnicy podejrzewali również, że szczepionka Covid-19 została faktycznie opracowana przez Chiny, zanim ogłosiły wybuch epidemii Światowej Organizacji Zdrowia. Co naprawdę wydarzyło się w Wuhan.

READ  Otwarcie najdłuższej na świecie kładki Arauca w Portugalii

W książce twierdzono, że obecny prezydent USA Joe Biden zamknął plan konfrontacji z Chinami w sprawie ukrywania Covid-19 w Genewie i potencjalnych naruszeń Konwencji o broni biologicznej.

Podobno Biały Dom nie odpowiedział na wiadomości proszące o komentarz australijski.

W zeszłym tygodniu Biden zlecił amerykańskim agencjom wywiadowczym dochodzenie w sprawie pochodzenia Covid-19, a raport spodziewany jest w ciągu 90 dni.

Przeciekły e-maile dr Fauci

Wcześniej w tym tygodniu ujawniono, że dr Fauci omawiał twierdzenie, że wirus uciekł z chińskiego laboratorium w Pierwsze dni epidemii.

Rewelacje pojawiają się w serii e-maili wysłanych przez dr. Anthony’ego Fauci, które rząd USA udostępnił Kanał buzzówA CNN i Washington Post.

Dr Fauci dowiedział się, że wirus z bliska ma „niezwykłe cechy”.

Twierdzenie, które wyszło z laboratorium, zostało wówczas szeroko odrzucone, ale ostatnio w teorię tchnęło nowe życie, a sam dr Fauci powiedział, że „nie jest przekonany”, że choroba Covid jest całkowicie naturalna.

Trzy organizacje prasowe były w stanie uzyskać około 4000 stron wiadomości e-mail wysłanych przez dr Fauci między styczniem a czerwcem 2020 r., chociaż wiele z nich zostało usuniętych ze względu na ich poufną zawartość.

Porozmawiaj z MSNBC LimitDr Fauci powiedział, że jego e-maile zostały „wyjęte z kontekstu” i twierdził, że zwolennicy Trumpa „obrażają” go, ponieważ „nie rozumieją” nauki.

„Nie ma wątpliwości, że są ludzie, z tego czy innego powodu, którzy nienawidzą mnie za to, co zrobiłem w poprzedniej administracji, co nie było absolutnie niczym anty-Trumpowi” – ​​powiedział.

Po prostu próbowała uzyskać właściwe informacje, spróbować uzyskać właściwe dane. Nie zrozumieli, myślę, że zrozumiałe, nie zrozumieli, że nauka jest procesem dynamicznym.

„Więc coś, co wiesz w styczniu, wydajesz zalecenie lub komentarz na ten temat, ale gdy dostajesz coraz więcej informacji, informacje prowadzą cię do zmiany, ponieważ to jest nauka, jest to proces samokorygujący” – powiedział. “To właśnie próbowałem zrobić, zawsze mówić prawdę na podstawie danych. To nie było celowo coś przeciwko prezydentowi.”

READ  Mężczyzna z zespołem Downa został porwany i zabity w makabrycznym programie wymiany ciał w Chinach

To był niestabilny tydzień w amerykańskiej polityce.

Biden nałożył sankcje na Chiny, które umieściły na czarnej liście niektóre firmy dla amerykańskich inwestorów, ale

Pan Trump odpowiedział na ruch, który wymaga Chin Dziesięć bilionów dolarów za rolę w pandemii koronawirusa.

Twierdził również, że uratował setki tysięcy istnień ludzkich, opierając się wskazówkom dr Fauci we wszystkim, od zamykania granic, opracowywania szczepionek i noszenia masek.

Oświadczenie 74-latka pojawiło się w odpowiedzi na opublikowanie przez dr Fauciego wycieku e-maili, które pokazały, że ówczesny przewodniczący grupy zadaniowej ds. koronawirusa został poinformowany, że wirus mógł zostać zaprojektowany na początku pandemii, ale został publicznie zbagatelizowany to.