Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trump wychodzi z izolacji, by potępić Fauci, Chiny i znów wisi w powietrzu w 2024 r.

Greenville, Karolina Północna: Były prezydent Donald Trump ostro zaatakował amerykańskiego eksperta ds. chorób zakaźnych Anthony’ego Fauci za rozwiązanie problemu pandemii koronawirusa, zażądał odszkodowania od Chin i potępił śledztwo w sprawie ich sytuacji finansowej w przemówieniu w Północnej Karolinie.

Przemawiając w Greenville w Karolinie Północnej, na stanowej konwencji Partii Republikańskiej, Trump dołączył do chóru polityków republikańskich krytykujących Fauci za proszenie Amerykanów o noszenie masek w celu ochrony przed wirusem i którzy czasami kwestionowali teorię, że wirus przetrwał. Z laboratorium w Wuhan w Chinach.

Były prezydent Donald Trump skrytykował eksperta ds. chorób zakaźnych Anthony’ego Fauciego podczas Konwencji Republikanów w Karolinie Północnej. przypisane mu:AP

Trump opisał Fauciego jako „nie wielkiego lekarza, ale wielkiego promotora” swoich częstych występów w telewizji. „Ale mylił się w prawie każdej sprawie, mylił się również co do Wuhan i laboratorium” – powiedział Trump.

Pochodzenie wirusa jest nadal przedmiotem gorących sporów i nadal jest badane przez amerykańskie agencje wywiadowcze.

Sposób, w jaki Trump poradził sobie z pandemią, w której prawie 600 000 osób zginęło w Stanach Zjednoczonych i zaraziło się, było czynnikiem jego przegranej z demokratycznym prezydentem Joe Bidenem w wyborach w listopadzie 2020 roku.

Trump wezwał Chiny do wypłacenia 10 bilionów dolarów odszkodowania Stanom Zjednoczonym i światu za uporanie się z wirusem i powiedział, że kraje powinny anulować swoje długi wobec Pekinu.

Na konferencji przemawia synowa byłego prezydenta Donalda Trumpa, Lara Trump.

Na konferencji przemawia synowa byłego prezydenta Donalda Trumpa, Lara Trump.przypisane mu:AP

Pojawienie się Trumpa miało wszystkie cechy charakterystyczne dla jego kampanii promocyjnych, z playlistą muzyczną obciążoną standardami Eltona Johna.

Przewodniczący Partii Republikańskiej Karoliny Północnej, Michael Whatley, przedstawił Trumpa jako „naszego prezydenta”, odnosząc się do bezpodstawnych zarzutów byłego prezydenta, że ​​wybory w 2020 roku zostały mu skradzione w wyniku oszustwa wyborczego, które Trump nazwał „zbrodnią stulecia”.

READ  Dwoje rodziców zginęło w wypadku motocyklowym, pozostawiając pięć osieroconych dziewczynek