Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pliki Taylor Swift w sprawie dotyczącej praw autorskich Shake It Off: „Teksty zostały napisane w całości przeze mnie” | Taylor Swift

Taylor Swift Broniła się jako jedyna autorka swojego hitu z 2014 roku Shake It Off w odpowiedzi na Pozew twierdzi, że ukradła teksty Z piosenki Playas Gon’ Play z 2000 roku autorstwa dziewczęcej grupy 3LW.

„Słowa piosenki Shake It Off zostały napisane w całości przeze mnie” – stwierdził Swift w reklamie pod przysięgą zaprezentowanej w poniedziałek. „Dopóki nie dowiedziałem się o pozwach prokuratorów w 2017 roku, nigdy nie słyszałem Playas Gon’ Play i nigdy nie słyszałem o tej piosence ani o grupie 3LW”.

Twórcy piosenek Playas Gon, Sean Hall i Nathan Butler, pozwali w 2017 r. o prawa autorskie, przytaczając podobieństwa między wierszami „playas gonna play” i „hateers gonna hate gonna hejent”.

Został odrzucony w 2018 roku, a sędzia skomentował, że teksty są „zbyt wulgarne”, aby je skopiować, ale Wskrzeszony przez komisję apelacyjną w 2021 r..

W grudniu sędzia odrzucił prośbę Swifta o oddalenie sprawy, powołując się na „wystarczające obiektywne podobieństwa” między dwoma piosenkami, aby ława przysięgłych mogła rozstrzygnąć sprawę.

„Nasi klienci w końcu zbliżyli się do sprawiedliwości, na którą tak desperacko zasługują” – powiedziała wówczas ich prawniczka Marina Bogorad. „Opinia… jest dla nich szczególnie satysfakcjonująca, ponieważ wzmacnia przekonanie, że ich kreatywności i wyjątkowej ekspresji nie można bezkarnie przywłaszczać”.

Pisząc te słowa, Swift stwierdziła w swoim ruchu, że polegała częściowo na „doświadczeniach z mojego życia, a w szczególności na nieustannej publicznej kontroli mojego życia osobistego, raportach „przynęty na kliknięcia”, jawnej manipulacji i innych formach negatywnej osobistej krytyki, które Nauczyłem się, że po prostu muszę się pozbyć” mojej muzyki i skupić się na niej”.

Zaczynając jako artystka country, Swift stała się gwiazdą głównego nurtu pop po wydaniu w 2012 roku albumu Red, który przyniósł ze sobą intensywne spekulacje w tabloidach na temat jej życia osobistego i romantycznego.

READ  Oto dokładny lakier do paznokci, który Jennifer Lopez nosiła na swoim ślubie

Swift kontynuował: „W Shake It Off chciałem wprowadzić komediowy i wzmacniający styl, aby pomóc ludziom poczuć się lepiej z negatywną krytyką poprzez muzykę, taniec i osobistą niezależność, która pozwala pozbyć się negatywnej krytyki”.

Teksty zostały również zaczerpnięte z tego, co opisała jako „powszechnie używane zwroty i komentarze” przez całe jej życie, w tym „gracze będą grać” i „nienawidzący będą nienawidzić”, a jej świadomość wywodziła się z czasów szkolnych.

Zaprzeczyła, jakoby słyszała piosenkę 3LW, która osiągnęła 81 miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboard, w jakiejkolwiek formie medialnej lub społecznościowej. Wspomniała, że ​​jej rodzice nie pozwolili jej oglądać Total Request Live w MTV, dopóki nie skończyła „13 lat”: piosenka 3LW zadebiutowała na albumie w 2000 roku, kiedy Swift miał 10 lat.

Jej matka, Andrea Swift, oświadczyła, że ​​„uważnie ogląda telewizję [Swift] Oglądałem i słyszałem muzykę, a także mój wspólny domowy komputer. „Taylor nie chodziła na obiady do domów znajomych, gdy była małą dziewczynką, ponieważ mieszkaliśmy na farmie do 10 roku życia i zawsze lubiłem przychodzić do znajomych. nasz dom.”

W nowej propozycji adwokat Swifta, Peter Anderson, napisał: „Niestety, nie jest niczym niezwykłym, że strony procesu spotykają się z hitem w nadziei na gratkę w oparciu o marne twierdzenia, że ​​ich własna piosenka została skopiowana. Ale nawet na tym tle The zarzut powoda jest szczególnie bezpodstawny.”

The Guardian skontaktował się z przedstawicielami prawnymi Hall and Butler w celu uzyskania komentarza.

Ten artykuł został zmodyfikowany 9 sierpnia 2022 r. Swift miała 10, a nie 11 lat, kiedy piosenka 3LW pojawiła się na jej albumie zatytułowanym 2000.