Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

PM wskazuje zmiany w wymaganiach dotyczących testów na COVID-19 dla chińskich podróżnych po ogłoszeniu przez Stany Zjednoczone

T jest premier Zaznacz ograniczenia podróży od Chiny Do Australii można jeszcze zmienić my Przejdź do pozycji biernej COVID-19 wymagania testowe.

Zmiany zaczną obowiązywać od 5 stycznia. Japonia, Włochy, Indie, Korea Południowa i Tajwan również wprowadziły negatywne wymagania testowe dla chińskich podróżnych.

Chińscy podróżni będą musieli przedstawić negatywny test na COVID-19 przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych. (AP)

W odpowiedzi na oświadczenie USA premier Anthony Albanese powiedział, że australijskie zalecenia dotyczące podróży jeszcze się nie zmieniły, ale władze ds. zdrowia monitorują sytuację.

„Będziemy nadal monitorować sytuację, tak jak robimy to na całym świecie, i w razie potrzeby aktualizować nasze porady” – powiedział.

„Przyjmujemy porady zdrowotne w tej sprawie. W tej chwili porady zdrowotne nie uległy zmianie”.

Ale zapytany, czy jest otwarty na zmianę porad dotyczących podróży dla chińskich podróżników, powiedział, że jeśli zmienią się porady zdrowotne, zmienią się też ograniczenia.

„Zawsze jesteśmy otwarci na porady zdrowotne, co robimy, podróżując do różnych krajów” – powiedział.

premiera Anthony'ego Albanese
Premier Anthony Albanese powiedział, że Australia zastosuje się do zaleceń zdrowotnych. (9 wiadomości)

Dzieje się tak, gdy Chiny zaczęły łagodzić surowe środki związane z koronawirusem po zlikwidowaniu długotrwałej polityki niezwiązanej z koronawirusem na początku tego miesiąca.

Od 8 stycznia wymogi dotyczące kwarantanny dla przyjazdów międzynarodowych zostaną zniesione, co stanowi ważny krok w kierunku ponownego otwarcia granic kraju po trzech latach.

Jednak pomimo złagodzenia ograniczeń liczba przypadków COVID-19 gwałtownie wzrosła w Chinach, co skłoniło inne kraje, takie jak Stany Zjednoczone, do wprowadzenia nowych wymogów dotyczących podróży.

Rok na zdjęciach: największe wiadomości z całej Australii

READ  Lekarze znajdują kabel ładujący USB w żołądku chłopca