Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Watykan: Stan zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI „pogarsza się”

Stan zdrowia papieża emeryta Benedykta XVI pogorszył się ze względu na jego wiek, a lekarze stale monitorują stan 95-latka, Watykan powiedział w środę.
— powiedział rzecznik Watykanu Matteo Bruni Papież Franciszekkto pyta szczerze Wcześniej w środę, aby modlić się za papieża, udał się z wizytą do swojego poprzednika w klasztorze na terenach Watykanu, gdzie emerytowany papież mieszka od przejścia na emeryturę w lutym 2013 roku.

„Jeśli chodzi o stan zdrowia papieża emeryta, za którego papież Franciszek poprosił o modlitwę pod koniec swojej porannej audiencji generalnej, mogę potwierdzić, że w ostatnich godzinach nastąpiło pogorszenie ze względu na wiek” – powiedział Bruni. w pisemnym oświadczeniu.

Jak czytamy w oświadczeniu, „sytuacja na ten moment pozostaje pod kontrolą, a lekarze cały czas ją monitorują”.

Franciszek wezwał Benedykta do klasztoru cztery miesiące temu. Okazją była ostatnia ceremonia Franciszka dotycząca wyniesienia duchownych do rangi kardynała, a nowi „książęta Kościoła” towarzyszyli mu w krótkich pozdrowieniach. (AP)
Benedykt, który był pierwszym papieżem od 600 lat, który złożył rezygnację, w ostatnich latach stawał się coraz bardziej słaby, ponieważ po papiestwie poświęcił się modlitwie i medytacji. (AP)

Pod koniec swojej zwykłej środowej audiencji w auli watykańskiej Franciszek pozostawił przygotowane uwagi, aby powiedzieć, że Benedykt jest „bardzo chory” i poprosił wiernych o modlitwę za odchodzącego na emeryturę papieża.

Franciszek nie wyjaśnił stanu Benedykta.

„Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za papieża emeryta Benedykta, który po cichu wspiera Kościół” – powiedział Franciszek w przemówieniu pod koniec godzinnej audiencji. „Przypominam, że jest bardzo chory” – powiedział Franciszek.

„Prośmy Pana, aby go pocieszał i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca” – powiedział Franciszek.

„Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za papieża emeryta Benedykta, który po cichu wspiera Kościół” – powiedział Franciszek w przemówieniu pod koniec godzinnej audiencji. „Przypominam, że jest bardzo chory” – powiedział Franciszek. (AP)
„Prośmy Pana, aby go pocieszał i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca” – powiedział Franciszek. (AP)

Po godzinnej audiencji Bruni powiedział: „Papież Franciszek udał się do klasztoru Matki Kościoła, aby odwiedzić Benedykta XVI. Zjednoczmy się z nim w modlitwie za papieża emeryta”.

Benedykt, który był pierwszym papieżem od 600 lat, który złożył rezygnację, w ostatnich latach stawał się coraz bardziej słaby, ponieważ po papiestwie poświęcił się modlitwie i medytacji.

Kiedy w kwietniu Benedykt skończył 95 lat, jego długoletni sekretarz, arcybiskup Georg Genswyn, powiedział, że emerytowany papież jest w dobrym nastroju, dodając, że jest „z natury słaby fizycznie i stosunkowo wątły, ale raczej przytomny”.

Franciszek wezwał Benedykta do klasztoru cztery miesiące temu. Okazją była ostatnia ceremonia Franciszka dotycząca wyniesienia duchownych do rangi kardynała, a nowi „książęta Kościoła” towarzyszyli mu w krótkich pozdrowieniach.

Papież Franciszek przygotowuje się do wyjazdu na wózku inwalidzkim po zakończeniu cotygodniowej audiencji generalnej w Auli Pawła VI w Watykanie. (AP)

Watykan opublikował wtedy zdjęcie, na którym widać chudego Benedykta trzymającego rękę Franciszka, podczas gdy obecny i były papież uśmiechają się do siebie.

We wczesnych latach emerytury Benedykt uczestniczył w dwóch ceremoniach wyniesienia na kardynała w Bazylice św. Piotra. W ostatnich latach nie miał jednak dość sił, by uczestniczyć w długiej służbie.

READ  Debata na temat potrójnego mandatu na szczepionki dla turystów z ponownym otwarciem międzynarodowych granic