Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

P&O anuluje wakacyjne rejsy 2022 z Adelaide, Qld i WA

Tysiące Australijczyków, którzy zarezerwowali swoje wakacje w 2022 roku, z chęcią je odwołali, mając nadzieję, że świat wróci do normalności.

Utrzymująca się niepewność co do branży rejsów wycieczkowych – i bezczynność rządu w kosmosie – doprowadziły do ​​kolejnego masowego odwołania.

P&O Cruises potwierdziło dzisiaj, że musi odwołać sezony sztafetowe 2022 dla Adelaide, Fremantle i Cairns.

Anulowanie oznacza, że ​​ani jeden statek wycieczkowy P&O nie będzie obsługiwany ani transportowany lokalnie w trzech miastach przez co najmniej pierwszą połowę 2022 roku.

Z gośćmi, których dotyczy anulacja, skontaktuje się bezpośrednio P&O lub za pośrednictwem ich biura podróży.

P&O Australia musiała również odwołać swoje rejsy zaplanowane do odwiedzenia Papui Nowej Gwinei przynajmniej do października przyszłego roku.

Szef P&O Cruises Australia, Sture Myrmell, powiedział, że firma była „rozczarowana” gośćmi w Adelaide, Fremantle i Cairns.

„Jako krajowa linia wycieczkowa z prawie 90-letnią historią żeglugi w tym regionie, P&O Cruises Australia jest dumna z tego, że jest linią wycieczkową, która obsługuje statki ze wszystkich miast kontynentalnych” – powiedział Mermel.

„Jesteśmy naturalnie rozczarowani, że nasi goście w Adelajdzie, Fremantle i Cairns nie będą mogli wypłynąć w morze do 2023 roku.

„Jednak wszystkie te porty są bardzo popularnymi portami do zamówień statków na wybrzeżu lub wokół linii wycieczkowych na kontynencie w Australii i skorzystałyby na wznowieniu rejsów po zatwierdzeniu przez rządy”.

Co oznacza dla Ciebie anulowanie P&O

  • Adelaida Rejsy, które rozpoczną się od 18 lutego 2022 do 28 marca 2022 zostały odwołane. Kolejny krajowy sezon przewozów zaplanowano na luty 2023.
  • Fremantle Rejsy, które rozpoczną się od 2 kwietnia 2022 do 25 kwietnia 2022 zostały odwołane. Kolejny krajowy sezon przewozów zaplanowano na kwiecień 2023.
  • ten z Fremantle do Singapuru Rejs, którego odlot zaplanowano na 25 kwietnia 2022 r., również został odwołany.
  • kopce Rejsy, które rozpoczną się od 2 czerwca 2022 do 29 czerwca 2022 zostały odwołane. Kolejny krajowy sezon przewozów zaplanowano na maj 2023.
  • Rejsy, które mają wyruszyć z Cairns w czerwcu 2022 r., obejmowały połączenia do Papui Nowej Gwinei, ale granice kraju pozostają zamknięte dla większości podróżnych.
  • ten Singapur do Cairns Rejs również został odwołany. Miała opuścić Singapur 19 maja 2022 roku.
READ  Giełda energetyczna Włoch spodziewała się kolejnego niedoboru w codziennych dostawach rosyjskiego gazu

P&O Cruises Australia ma nadzieję wznowić rejsy z Sydney i Brisbane w lutym 2022 roku, jednak rząd nie ma pewności, kiedy rejsy zostaną wznowione.

Mermel powiedział, że firma nadal prowadzi rozmowy zarówno z rządem stanowym, jak i federalnym, aby przywrócić działalność branży.

„Z ponad 80 procent dorosłej populacji w Australii w pełni zaszczepionych, społeczeństwo szybko się otwiera, a podróże stopniowo wznawiają. Istnieje potrzeba, aby rządy zaangażowały sektor rejsów wycieczkowych na ścieżce stopniowego wznowienia rejsów krajowych „, powiedział.

Branża wycieczkowa wciąż czeka na konkretną ścieżkę wyjścia z Covid

W rozmowie z news.com.au pod koniec zeszłego miesiąca, dyrektor zarządzający CLIA Australasia, Joel Katz, zaatakował „niedorzeczne” i „rozczarowujące” podwójne standardy, które uderzyły w branżę po ponownym otwarciu międzynarodowych granic dla lotów.

„Potrzebujemy rządu federalnego i stanowego, aby dołączyły do ​​partii” – powiedział Katz.

„Zaledwie w ciągu ostatnich kilku dni wiele biur podróży skontaktowało się z nami z komentarzami wielu zapalonych pasażerów rejsów wycieczkowych, pytając nas o zasady dotyczące żeglugi za granicą.

„Planują wyjechać za granicę na rejs, ponieważ nie mogą pływać w domu, co jest naprawdę rozczarowujące dla tysięcy Australijczyków, których utrzymanie zależy od lokalnej branży rejsów wycieczkowych”.

Katz powiedział, że branża rejsów wycieczkowych od dawna prosi rząd o wspólne wytyczenie drogi naprzód.

Pomimo kilku obiecujących słów ze strony wyższych ministrów federalnych i wielu premierów, Katz powiedział, że nadszedł czas, aby zamienić słowa w czyn.

Przeczytaj powiązane tematy:Adelaida