Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podobno Nintendo planuje przyspieszyć produkcję Switcha w 2023 roku

Subskrybuj GI Daily tutaj Otrzymuj najważniejsze artykuły prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Podobno Nintendo planuje zwiększyć produkcję Switcha w następnym roku podatkowym.

– poinformowały źródła zbliżone do sprawy Bloomberg Właściciel platformy powiedział już dostawcom i partnerom montażowym, że spodziewa się wyprodukować więcej jednostek swojej konsoli niż w bieżącym roku podatkowym. Nie powiedziałeś partnerom o konkretnym celu.

W listopadzie, Nintendo obniżyła jej oczekiwania Od 21 milionów sztuk wysłanych w ciągu dwunastu miesięcy kończących się 30 marca 2023 r. do 19 milionów. Źródła Bloomberga twierdzą jednak, że Nintendo jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego pierwotnego celu.

Zmiana była spowodowana ciągłymi problemami z zabezpieczeniem komponentów – w szczególności półprzewodników – dla Nintendo Switch, ale firma uważa teraz, że te problemy powinny zostać rozwiązane.

Źródła podają, że Nintendo może zweryfikować te plany, aby przyspieszyć produkcję Switcha, jeśli popyt spadnie, ale zmagania konsoli były bardziej spowodowane ograniczoną podażą niż niskim popytem.

Tytuły Tentpole i towarzyszące im specjalne edycje konsolowe historycznie zwiększały sprzedaż Switcha i oczekuje się podobnego wzrostu, gdy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pojawi się w maju (oraz wszelkie inne potencjalne niespodzianki, które Nintendo ma w zanadrzu na 2023 rok).

To niezwykłe, zwłaszcza dla Nintendo, zwiększanie produkcji tak późno w cyklu życia konsoli. Oznacza to, że sześcioletnia konsola wytrzyma co najmniej kolejny rok, co również zmniejsza szansę na wymianę Switcha w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Jeśli Nintendo osiągnie swój cel 19 milionów w bieżącym roku podatkowym i dostarczy więcej w następnym roku, Switch zbliży się do 150 milionów sprzedaży. PlayStation 2 to jedyna duża konsola, która przekroczyła ten kamień milowy, wyprzedzając Nintendo DS ze 154 milionami.

READ  Beta Overwatch 2 zmieniła Super Skok Łaski (tak, znowu)