Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podróżni skarżą się, że na lotnisku w Dubaju „kończy się jedzenie” po gwałtownej burzy

Podróżni skarżą się, że na lotnisku w Dubaju „kończy się jedzenie” po gwałtownej burzy

Pasażerowie utknęli na lotniskach w Dubaju twierdzą, że kończy się im żywność, podczas gdy Zjednoczone Emiraty Arabskie starają się odbudować po szalonej burzy, która w ciągu zaledwie kilku godzin spowodowała opady deszczu trwające półtora roku.

Co najmniej 20 osób zginęło w wyniku gwałtownej pogody na początku tego tygodnia, która dotknęła również Oman.

Nieprzyzwyczajeni do ulewnych deszczy, ulice zostały zalane, budynki uszkodzone, a sklepy i firmy zmuszone były do ​​zamknięcia swoich drzwi w krajach Zatoki Perskiej.

Podróże lotnicze mocno ucierpiały, szczególnie na międzynarodowym lotnisku w Dubaju, drugim najbardziej ruchliwym porcie lotniczym na świecie, będącym siedzibą linii Emirates Airlines, które codziennie oferują wiele lotów do Australii.

Firma zarządzająca tym lotniskiem ogłosiła, że ​​stoi w obliczu „niezwykle trudnych warunków”, publikując wspaniałe zdjęcia podwodnych pasów startowych.

W środę odwołano około 290 lotów do i z Dubaju, a aż 440 innych przełożono.

Linie Emirates Airlines zawiesiły we wtorek odprawę na lotnisku w Dubaju i ponownie otworzyły swoje biura w czwartek rano. Ostrzegł jednak podróżnych, że powinni przybywać na lotnisko tylko wtedy, gdy zostanie potwierdzone, że ich lot faktycznie odleci.

„Chociaż niektórym klientom udało się już wrócić do domu lub dotrzeć do miejsca docelowego, zdajemy sobie sprawę, że wielu nadal czeka na wejście na pokład samolotu” – podała linia lotnicza.

Emirates to piąta co do wielkości linia lotnicza pod względem liczby miejsc w międzynarodowych liniach lotniczych do i z Australii oraz od dawna współpracuje z linią Qantas.

chaos

Chaos na lotnisku nie tylko pozostawił pasażerów uwięzionych na lotnisku na wiele dni, ale także doprowadził do niedoborów żywności podczas ich pobytu.

Restauracje i bary szybkiej obsługi, które są zwykle otwarte, mają trudności z utrzymaniem zapasów na półkach, pozyskiwaniem zapasów lub punktów sprzedaży detalicznej dla personelu.

READ  Xi wita w Pekinie „drogiego przyjaciela” Putina

Para wracająca do Wielkiej Brytanii ze ślubu w Sydney i przenoszona na inne lotnisko w Dubaju opowiedziała… BBC Nie wiedzieli, jak wrócić do domu i kiedy znów będą mogli prawidłowo jeść.

„Restauracje są zamknięte” – powiedział 30-letni James Devine z Cambridge we wschodniej Anglii.

„Jedyna żywność, jaką mamy, pochodzi z rynku wolnocłowego, więc to tak, jakby nie serwowano żadnej żywności dla niemowląt i małych dzieci.

„Nie ma pieluch, więc rozdajemy pieluchy ludziom”.

Powiedział także, że woda jest ograniczona.

Lot przesiadkowy do Wielkiej Brytanii dla pana Devine’a, jego żony Elizabeth i ich sześciomiesięcznego synka odlatuje z głównego lotniska w Dubaju, oddalonego o 80 km, a oni nie byli pewni, jak zwiążą koniec z końcem w zdradzieckich warunkach.

„Kończy się jedzenie”

Pasażerka o imieniu Pallavi była ze swoją trzyosobową rodziną na właściwym lotnisku w Dubaju, ale warunki nie były lepsze.

Matka, która leciała z Bombaju do Nowego Jorku przez Dubaj, stwierdziła, że ​​sytuacja jest nie do utrzymania.

„Ludzie tutaj śpią na podłodze, a na lotnisku kończy się jedzenie, jakie dostajemy, to kawa, bo wszystko jest wyprzedane” – Pallavi powiedział brytyjskiej gazecie. kobieta.

Anne Wing z Yorkshire w północnej Anglii powiedziała, że ​​jej rodzina nie jadła od wielu godzin i rozdawano jedynie małe puszki z wodą.

„To tu jest takie niedorzeczne” – stwierdziła. BBC.

„To przerażające, jesteśmy miażdżeni jak zwierzęta. To niebezpieczne i nieludzkie” – dodała.

Inna para stwierdziła, że ​​„desperacko brakowało im jedzenia” i piła kawę dopiero od 13 godzin.

Lotnisko w Dubaju stwierdziło, że nadal stoi przed „wyzwaniami operacyjnymi ze względu na niespotykaną pogodę”.

„Niestrudzenie pracujemy, aby zapewnić sobie poczęstunek, a jednocześnie przezwyciężamy niedobory i problemy z zaopatrzeniem spowodowane zalanymi drogami”.

W środę lotnisko poinformowało, że żywność była dystrybuowana w dwóch terminalach, a restauracje zostały otwarte w trzecim.

READ  47 mieszkańców twierdzi, że wyspa Pitcairn, położona na południowym Pacyfiku, jest wolna od pojawiającego się wirusa koronowego.

Najgorszy deszcz od 75 lat

Narodowe Centrum Meteorologii Zjednoczonych Emiratów Arabskich podało, że we wtorek w pobliżu Al Ain na granicy z Omanem w ciągu 24 godzin spadło 255 mm deszczu.

Przy średnich opadach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynoszących od 140 mm do 200 mm rocznie, ilość ta znacznie przekracza zwykłą sumę roczną.

Oman stwierdził, że nawiedziły go najgorsze deszcze od 75 lat. W kraju oraz na południu i wschodzie Zjednoczonych Emiratów Arabskich w wyniku powodzi zginęło 19 osób. W samych Zjednoczonych Emiratach Arabskich zginęła jedna osoba.