Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podsumowanie technologii biznesowych: nowe urządzenie Apple wyposażone w sztuczną inteligencję

Podsumowanie technologii biznesowych: nowe urządzenie Apple wyposażone w sztuczną inteligencję

Oto pięć rzeczy, które wydarzyły się w tym tygodniu w technologii i jaki mają one wpływ na Twój biznes. Czy tęsknisz za nimi?

1 – iOS 18: najnowsze plany Apple dotyczące sztucznej inteligencji na urządzeniu.

w tym roku Światowa Konferencja Deweloperów W czerwcu Apple ogłosi iOS 18. Ten system oparty na sztucznej inteligencji „na urządzeniu” nie będzie już wymagał połączenia z serwerem w chmurze, co zapewni iPhone’om znaczną poprawę wydajności. Aplikacje takie jak Siri będą miały ulepszoną inteligencję przypominającą chatbota. Apple Music będzie mieć funkcję automatycznej listy odtwarzania, a także szereg innych ulepszeń, które zostaną ogłoszone. Wiele mówiło się również o tym, że Apple koncentruje się na kwestiach prywatności, które poprawi ten system sztucznej inteligencji. Z raportów społeczności technologicznej wynika, że ​​iOS 18 zostanie wydany we wrześniu 2024 r. Konferencja będzie transmitowana online od 10 do 14 czerwca.y. (źródło: 9 do 5 Mac)

Dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy:

Kiedy mówię o sztucznej inteligencji przed grupami biznesowymi, zwykle skupiam się na Microsoft, Google, OpenAI i innych graczach, ale rzadko wspominam Apple. Dlaczego? Ponieważ strategia Apple dotycząca sztucznej inteligencji jest inna. Zamiast wprowadzać na rynek produkty AI, po cichu i szybko włączają sztuczną inteligencję do swoich istniejących produktów, aby odnieść korzyści zarówno użytkownicy biznesowi, jak i konsumenci.

2 – Oszuści atakują pracownika LastPass za pomocą głębokiego fałszywego głosu dyrektora generalnego.

Incydent cybernetyczny, który w tym tygodniu trafił na pierwsze strony gazet, wiąże się z kolejnym oszustwem typu deepfake. Aplikacja z hasłem LastPass Firma zaalarmowała opinię publiczną o fałszywych telefonach od osób udających właścicieli firm korzystających z deepfake audio po tym, jak firma padła ofiarą takiego ataku. Haker utworzył konto WhatsApp i skontaktował się z pracownikiem LastPass podającym się za dyrektora generalnego Karima Toubę. Wśród komunikatów znalazł się komunikat o „pilnej konieczności stosowania środka przymusu”, mającego na celu wywarcie nacisku na pracownika. W tym przypadku zostało to od razu oznaczone, a pracownik od razu zgłosił sytuację. Następnie LastPass wdrożył a ostrzeżenie na swojej stronie internetowej na temat „rozpowszechniania technologii deepfake”. W wyniku tej próby nie poniesiono żadnych szkód. (źródło: PCMag)

Dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy:

Nie jest pocieszeniem, że oszuści deepfake skupiają się na firmach zajmujących się przechowywaniem oprogramowania, takich jak LastPass. Pocieszająca jest jednak świadomość, że są pracownicy, którzy potrafią rozpoznać tego typu oszustwa. Tak, głębokie oszustwa będą nadal się rozprzestrzeniać i coraz łatwiej będzie je odróżnić od prawdziwych wiadomości. Ale ostatecznie to ludzie muszą wpuścić złych aktorów, a im bardziej upewniamy się, że nasi pracownicy są przeszkoleni i świadomi, tym bardziej będziemy chronieni.

3. Startupy kosmiczne oblizują wargi po tym, jak NASA zamieniła wartą 11 miliardów dolarów misję na Marsa w misję bezpłatną dla wszystkich.

Oraz w wiadomościach astronomicznych NASA Zwrot próbki Marsa Misja przechodzi istotne modyfikacje, aby przybliżyć ją do rzeczywistości. Pierwotne szacunki przewidywały, że przedsięwzięcie to będzie warte 11 miliardów dolarów i ma zostać ukończone w ciągu 15 lat. Administrator NASA Bill Nelson doszedł do wniosku, że misja tej wielkości byłaby zbyt kosztowna i zbyt długa. „Musimy spojrzeć nieszablonowo, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie niedrogie i pozwoli na zwrot próbek w rozsądnych ramach czasowych” – powiedział Nelson na konferencji prasowej. (źródło: TechCrunch)

Dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy:

Dzięki zmianie planów start-upy i firmy kosmiczne mają ogromną szansę na przedstawienie i zaproponowanie programów po niższych kosztach. NASA planuje dokonać przeglądu propozycji i stara się skrócić misję do 2030 roku.

4 – Zendesk ujawnia więcej funkcji na miarę ery sztucznej inteligencji.

Firma zajmująca się oprogramowaniem CRM zendesk Zendesk AI ogłosił szybsze i bardziej spersonalizowane doświadczenie. Korzystając z narzędzi takich jak agenci AI, którzy mogą działać szybciej i „bardziej autonomicznie niż typowy robot”, złożone interakcje z klientami mogą być obsługiwane autonomicznie. Sztuczna inteligencja nauczy się także zasad firmy, aby skutecznie radzić sobie ze złożonymi zadaniami związanymi z rozwiązywaniem problemów. Jest zaprogramowany tak, aby spełniać unikalne potrzeby klientów, automatyzując jednocześnie podstawowe zadania, takie jak wysyłanie spersonalizowanych wiadomości e-mail. (źródło: Seria Martech)

Dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy:

Gdzie firmy uzyskają najwięcej korzyści ze sztucznej inteligencji w 2024 r.? To obsługa klienta. Duże firmy inwestują miliony w zautomatyzowane chatboty, które mają przypominać ludzi. Wiele innych producentów oprogramowania – takich jak Zendesk – wydaje miliony na aktualizację swojego oprogramowania, aby móc korzystać z funkcji sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, z jakiego systemu obsługi klienta korzystasz, spędź trochę czasu z dostawcą oprogramowania i poznaj funkcje sztucznej inteligencji, które obecnie oferuje lub planuje.

5 – Squarespace wprowadza nowe funkcje subskrypcji, aby pomóc przedsiębiorcom w łatwym uzyskiwaniu stałych przychodów.

Firma hostingowa i twórca stron internetowych Squarespace ogłosiła nowe funkcje subskrypcji, które pomogą przedsiębiorcom zarabiać na swoich treściach. (źródło: Powierzchnia kwadratowa)

Dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy:

Funkcje takie jak zapora blogowa można dodać do witryny internetowej jako płatność jednorazową lub cykliczną. Pierwsi czytelnicy otrzymają krótki podgląd wpisów na blogu, zanim pójdą dalej. Dostęp do filmów można teraz uzyskać poprzez poziomy płatności, aby wyświetlić całą bibliotekę lub określoną treść wideo. W zależności od ilości dostępnych treści pakiety mogą obejmować określone produkty, na przykład e-book o określonej cenie zawierający archiwum blogów.

READ  Microsoft zwalnia 1900 pracowników Activision Blizzard i Xbox