Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Trzy festiwale, na których można zbudować pyszną wycieczkę do Orange jesienią i zimą

Trzy festiwale, na których można zbudować pyszną wycieczkę do Orange jesienią i zimą

Wysłany dnia

Jeśli śledzisz nas od kilku lat, wiesz, jak bardzo kochamy region środkowej Nowej Południowej Walii Pomarańczowy i okoliczne wioski, położone zaledwie trzy godziny drogi od Canberry.

Możemy (i mamy) śpiewać piosenki o restauracjach, wielokrotnie nagradzanych winiarniach, kawiarniach, piekarniach, butikach, wyjątkowych artykułach gospodarstwa domowego i sklepach z modą, które Orange ma do zaoferowania, a wszystko to w uroczym, rustykalnym otoczeniu, które sprawi, że poczujesz się jak Ty. ponownie na planie Gilmore Girls.

Ale oprócz tych wiecznych rozkoszy, ten kalendarz jest szczególnie żywy jesienią i zimą. Oto trzy główne wydarzenia, które możesz zarezerwować na przyszły weekend lub sezon.

czy chcesz teraz iść? Dowiedz się o wyzwaniu balonowym Canowindra

Wystrzelenie balonów na ogrzane powietrze w Canowindra o wschodzie słońca w ramach International Balloon Challenge 2015. Dzięki uprzejmości Destination NSW.

Czy podoba Ci się niesamowity balon na ogrzane powietrze Canberra? Czy nie możecie trzymać swoich dzieci z dala od widoku ogromnych, kolorowych kształtów wznoszących się w niebo lub żałujących, że sami wznieśliście się w niebo? Nie musisz czekać do przyszłego roku.

Tak naprawdę wystarczy udać się do malowniczej wioski Kanowindra (wymawiane KEN-AW-NDRA) w dniach 20-28 kwietnia, kiedy w niebo wzniosą się niezliczone kolorowe balony, aby to uczcić. Wyzwanie balonowe Canowindra. Canowindra, położona 40 minut od Orange, to urocza mała wioska przesiąknięta historią, którą trzeba zobaczyć podczas każdej wycieczki do środkowej Nowej Południowej Walii.

Wyjątkowym wydarzeniem, którego nie można przegapić, jest… Społeczność Kapaun promieniała W sobotę 27 kwietnia, gdzie – jak fajnie jest? – Palniki balonów są zsynchronizowane z muzyką, co pozwala na jednoczesne wyświetlanie świecących w ciemności kul. Wieczorem nie zabraknie także nocnych targów, muzyki na żywo i rozrywek.

Balony na ogrzane powietrze w ramach Balloon Glow są podświetlane podczas Międzynarodowego Konkursu Balonowego Canowindra. Dzięki uprzejmości Destination NSW.

Kiedy tam jesteś…

READ  Gracze Helldivers 2 uwalniają Malevelon Creek w ciągu kilku godzin, aby odzyskać siły po jednym z największych poważnych niepowodzeń zamówień

Porcja: Pensjonat Duntreeleigh – Mieszczący się w pięknej, zabytkowej rezydencji, obok pola golfowego Duntryleague Championship, to wiejskie życie.

Kofeina: Zanim udasz się do Canowindra, zatrzymaj się w lokalnym sklepie Byng Street w Orange na kawę, bułki brekkie i ich słynne wypieki.

Sklep: Rośliny wieloletnie

Chcesz zaopatrzyć się w przekąskę w środku zimy? Dowiedz się o Zimowym Festiwalu Pomarańczowego Ognia

Banku Unii. Źródło: Orange360.

Wyjątkowe wydarzenie Orange w środku zimy, Zimowy Festiwal Pomarańczowego Ognia To Twoja szansa, aby doświadczyć życia na wsi w pełnej krasie i w regionie słynącym z wina… Czy możesz wyobrazić sobie lepszy sposób na spędzenie sierpniowego weekendu niż z filiżanką w dłoni przy ognisku? Nie możemy.

Chociaż program na rok 2024 nie został jeszcze opublikowany, festiwal będzie kontynuowany przez cały sierpień, a poprzednie festiwale przy ognisku obejmowały degustacje muzealne w winiarniach, kolacje degustacyjne składające się z lokalnych produktów i zaprojektowane przez wielokrotnie nagradzanych lokalnych i znanych szefów kuchni, a także lunche przy długich stołach w malownicze winnice i sady.

Miej oko na strona internetowa Aby uzyskać pełny program lub zapisz się do newslettera Orange360 (organizacji Orange zajmującej się turystyką z pasją), aby być na bieżąco i jako pierwszy dowiedzieć się, jakie wydarzenia zaplanowano na rok 2024.

Cześć Rosie. Źródło: Pip Farquharson.

Kiedy tam jesteś…

Porcja: Wykorzystaj w pełni swój festiwal ognia, zatrzymując się w sercu miasta. Hotel butikowy przy ulicy Bing Hotel Quest Orange emanuje luksusem w zabytkowej lokalizacji, co zapewnia przyjemny pobyt, podczas gdy hotel Quest Orange oferuje przestronne apartamenty z obsługą, w których może pomieścić się cała ekipa – i doskonałą, centralną lokalizację.

łyk: Podczas tej wycieczki koniecznie odwiedź jak najwięcej winnic – możemy to polecić most obrotowy, Organiczne wina Macquariedale i posiadłość Colmar? I Stacja Hever?

READ  Pierwszy australijski łazik księżycowy nosi nazwę Roo-ver

jeść obiad: Nie przegap dekadenckiej kolacji o godz Cześć Rosie (Zdjęcie wyróżnione), gdzie lokalne produkty serwowane są wraz z lokalnymi winami w jednej z oryginalnych eleganckich restauracji Orange.

A co z przerwą wiosenną? Festiwal Wina Pomarańczowego jest dla Ciebie

Teraz już wiesz, że region winiarski Orange jest po prostu oszałamiający, więc oczywiście Festiwal Wina Pomarańczowego Październik jest idealny zarówno dla miłośników wina, jak i smakoszy, ponieważ w uwielbianym, chłodnym klimacie wina pomarańczowe są dzielone, celebrowane i łączone z szeregiem pysznych produktów lokalnych i sezonowych, aby celebrować wszystko, co związane z winogronami.

Miesięczny festiwal obejmuje bogaty program ponad 50 wydarzeń i wrażeń związanych z winem, które prezentują region win pomarańczowych o chłodnym klimacie w najlepszym wydaniu.

udział w Biuletyn Orange360 Być na bieżąco i wiedzieć jako pierwszy o zakończeniu programu!

Kiedy tam jesteś…

Porcja: Ciesz się najlepszą wiosną na wsi, zatrzymując się w The White Place Home na Byng

Sklep: Przeglądaj wspaniałe artykuły gospodarstwa domowego, wspaniałe ubrania i wspaniałe dzieła sztuki w Tomolly w Carcoar. Rzucamy Ci wyzwanie, abyś spróbował wyjść za drzwi bez kupowania czegoś.

jeść obiad: Będąc tam, koniecznie zatrzymaj się w Antica Australis, regionalnej włoskiej restauracji serwującej slow food.

Chcesz więcej pomarańczy? Zmierzać do orange360.com.au