Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polka Daria Bikulik wygrała pierwszą rundę australijskiego Tour Down Under

Polka Daria Pikulic pojechała potężnie przez grupowy sprint, aby wygrać pierwszy etap australijskiego wyścigu kobiet Tour Down Under w niedzielę pod Adelajdą.

Bigulic (Human Powered Health) pokonała Francuzkę Clarę Copponi (FDJ-Suez) i Australijkę Georgia Baker (Team Jayco-Alula) w 110,4-kilometrowym finale Glenelg do Aldinga, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w World Tour.

„Nie spodziewałem się, że dzisiaj wygram, to mój pierwszy World Tour i pierwszy wyścig z moim nowym zespołem” – powiedział Bikulik.

„Nie mogę uwierzyć, że dziś wygrałem. Jestem polską dziewczyną, która spełnia marzenia.

Z premią czasową Bigulic zdobędzie koszulkę lidera na poniedziałkowym, bardziej pagórkowatym 90-kilometrowym drugim etapie z Birdwood do Pretli.

„Daria Bigulic jest naszą potrójną gwiazdą na podium” – napisała na Twitterze jej drużyna. „Zwycięstwo etapowe, koszulka lidera, koszulka sprinterska. Niezły zwrot za Twój pierwszy wyścig szosowy w barwach #HumanPoweredHealth.

Trzyetapowy TDU kobiet jest teraz częścią UCI World Tour i oferuje punkty.

Pikulik, przede wszystkim zawodniczka torowa, wykorzystała swój potężny sprint, aby pokonać 10 km do mety po tym, jak peleton zatoczył się w dwuosobowej ucieczce, w skład której wchodziły Australijki Isabel Garnes (Ara Skip Capital) i Gina Ricardo (Team Bridgelane).

Wiodąca australijska zawodniczka Amanda Spratt, która wygrała TDU trzy lata z rzędu (2017-2019), zajęła piąte miejsce na pozycji startowej dla swojego zespołu Trek-Segafredo.

Spratt jest ósmy w klasyfikacji generalnej, ze stratą 10 sekund do drugiego etapu.

Inna kluczowa lokalna rywalka, Grace Brown, która przewodzi francuskiej drużynie FDJ-Suez, zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym etapie, tracąc siedem sekund do lidera.

Po zdobyciu przez Bakera trzeciego miejsca, jego zespół Jayco AlUla napisał na Twitterze: „Wspaniały wysiłek w ciężki i wietrzny dzień, zespół odepchnął Bakera”.

READ  Ukraina v Irlandia: Rankingi zawodników po remisowym remisie w Polsce