Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polscy chłopcy z Cleveland na liście „Great Hot Dogs of America”.

Polscy chłopcy z Cleveland na liście „Great Hot Dogs of America”.

CLEVELAND, Ohio — Hot dogi są tak samo amerykańskie jak szarlotka, jeśli nie bardziej. Niezależnie od tego, czy jesz obiad na otwartym boisku piłkarskim, czy pieczesz swoje psy na podwórku, hot dogi są nieodzowną częścią amerykańskiego lata.

Nie wszystkie hot dogi są sobie równe i nie chodzi tylko o osobiste preferencje. W Stanach Zjednoczonych różne regiony mają własny styl tworzenia psów i klasy, które obejmują. Polski chłopak Cleveland jest znanym ulubieńcem w północno-wschodnim Ohio.

Teraz ta wypróbowana i prawdziwa metoda przyciągnęła uwagę całego kraju.

Powiązany: Food Network zalicza Bantera Polish Boy do najlepszych kanapek w Stanach Zjednoczonych

„New York Times” uznał polskiego chłopca z Cleveland za jednego z nich „Wielkie hot dogi Ameryki” W nowym przewodniku terenowym z głównymi regionalnymi ulubieńcami.

Polski po’boy, zwykle przygotowywany z kiełbasy zamiast zwykłej wołowiny, jest tym, co czyni charakterystycznego psa naszego miasta tak wyjątkowym. Kiełbaski są wypełnione sałatką colesław, frytkami i sosem barbecue na wielką ucztę. Jest niechlujny i szorstki na krawędzi, ale także pocieszający i obfity – co może być dobrym sposobem na opisanie odpornych Clevelanderów, którzy je jedzą.

Inne równie cenione style hot dogów to Cincinnati’s Cheese Coney, który jest zwykle zwieńczony chili na linii horyzontu, oraz Michigan’s Coneys, które są zwieńczone chili, musztardą i surową białą cebulą. W sumie Cleveland był jednym z 15 stylów hot dogów, które otrzymały okrzyk.

Powiązany: Twoja ukochana restauracja z hot dogami jest na sprzedaż

Pochodzenie polskiego chłopca może być tajemnicą, ale z pewnością od dziesięcioleci jest on podstawowym elementem Cleveland. Większość ludzi zgodzi się, że oryginał został stworzony przez Virgila Whitmore’a, który był właścicielem Whitmore Bar-BQ, w latach czterdziestych XX wieku. Wygląda na to, że Whitmore zrobił załadowaną kiełbasę ze składników, które miał pod ręką. Od tego czasu Polish Boy zaczął odwoływać się do stylu hot doga, a nie tylko ogólnie do slangu na polską kalebasę.

READ  Variety poprowadzi rozmowy o globalnych lokalizacjach na Festiwalu Filmowym w Cannes – Variety