Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polscy producenci przywożą na targi w Cannes swoje najlepsze projekty – różnorodność

Polscy producenci przywożą na targi w Cannes swoje najlepsze projekty – różnorodność

Z „Strefą zainteresowań” Jonathana Glazera walczącą o Złotą Palmę, walczącą o Złotą Palmę i mnóstwem polskich producentów przedstawiających na Marché du Film ekscytujące nadchodzące projekty, polska branża powinna porozmawiać z ponownie w Cannes. Oto podsumowanie niektórych najważniejszych wydarzeń:

obszar zainteresowania
(Wyścig)
Reżyser: Jonathan Glazer
Producenci: James Wilson, Ewa Puszyska (JW Films, Extreme Emotions)
Sprzedaż: A24
Pierwszym filmem weterana brytyjskiego reżysera od prawie dekady, który walczył o Złotą Palmę, jest dramat o Holokauście oparty na powieści Martina Amisa, który z pewnością będzie jednym z najgłośniejszych filmów festiwalu.

w widoku z tyłu
(kwaśny)
Reżyseria: Maciek Hamila
Producenci: Piotr Grawender, Maciek Hamela, Jean-Marie Gigon (Affinity Cine, Impakt Film, SaNoSi Productions, 435 FILMS)
Sprzedaż: nie dotyczy
Nakręcony w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę dokument Hamili to grupowy portret Ukraińców szukających schronienia i tymczasowego azylu w ciężarówce jadącej po ich rozdartym wojną kraju.

zielona granica
Reżyseria: Agnieszka Holland
Producenci: Marcin Wierzchosławski, Fred Bernstein, Agnieszka Holland (Metro Films, Astute Films)
Sprzedaż: Butik filmowy
Najnowszy film nominowanego do Oscara opowiada historię rodziny syryjskich uchodźców, samotnej nauczycielki języka angielskiego z Afganistanu i młodego strażnika granicznego, którzy spotykają się na granicy polsko-białoruskiej podczas ostatniego kryzysu humanitarnego.

dwie siostry
Reżyser: Łukasz Karwowski
Producenci: Nadya Korotushka, Anastasia Ludkina, Serge Demidov (Film.UA Group, Zoom Media)
Sprzedaż: nie dotyczy
Wybrany przez Tallinn Black Nights Goes to Cannes pix-in-post i zaprezentowany na Marché du Film, ten film drogi opowiada o dwóch siostrach, które wyruszają z Polski na Ukrainę, by przywieźć do domu rannego ojca.

„Dwie siostry” (dzięki uprzejmości Film.UA Group)

minghun
Reżyseria: Jan P. Matuszyński
Producent: Wonder Films
Sprzedaż: nie dotyczy
Kontynuacja selekcji Matuszyńskiego do zawodów strzeleckich „Nie zostawiaj śladu” opowiada historię Polaka, który po stracie córki dołącza do teścia, by odprawiać chińskie rytuały minghunPośmiertny ślub wysyła duet w emocjonalną, osobistą podróż.

O Gevalcie!
Reżyser: David Surmiege
Producenci: Katarzyna Kaczmarek, Dawid Szurmiej (Studio AGART)
Sprzedaż: nie dotyczy
Niebanalna komedia muzyczna o XIX-wiecznej grupie teatralnej, która umiera podczas dżumy, by obudzić się 200 lat później w środku pandemii COVID. Został opisany jako pierwszy polski film od 1939 roku, w którym występują postacie mówiące w jidysz.

Symetria wyspy
Reżyseria: Anna Kazyjak
Producenci: Marta Lewandowska, Yiorgos Tsurgiannis (Friends & Benefits Studio, Horsefly Productions)
Sprzedaż: nie dotyczy
Reżyser premiery w Karlowych Warach „Fucking Bornholm” przedstawia film oparty na części „Lotów” noblistki Olgi Tokarczuk, który opowiada o mężczyźnie w średnim wieku, którego żona i syn nagle znikają podczas wakacji za granicą. Gdy rozpoczyna poszukiwania, wszyscy wokół niego stają się potencjalnym podejrzanym.

Obsesja
Reżyseria: Tadeusz Łysiak
Producent: Stanisław Dzidzic (Produkcja)
Sprzedaż: nie dotyczy
Nominowany po raz pierwszy do Oscara w kategorii filmów krótkometrażowych „Ysiak” to thriller psychologiczny o parze, której życie zostaje wywrócone do góry nogami po zaginięciu 10-letniej córki, gdy mąż podejrzewa, że ​​winna może być jego żona.

czarna madonna
Reżyser: Łukasz Ronduda
Producent: Mariusz Włodarski (Lava Films)
Sprzedaż: nie dotyczy
Historia czarnoskórego generała z polskich legionów wysłanych przez Napoleona, by stłumić powstanie byłych niewolników na Haiti, najnowsza opowieść Rondudy podąża za poszukiwaniem tożsamości, wiary i wolności, gdy wierzenia o duchach polskiego romantyzmu mieszają się z opowieściami o haitańskich czarach.

Miało cię tu nie być
Reżyser: Koba Michalczuk
Producenci: Kuba Kosma, Kasia Sarnowska (Serce)
Sprzedaż: nie dotyczy
Kiedy Rifka nieoczekiwanie spotyka się z ojcem, z którym była w separacji, podejmuje próbę pomocy 17-latce. Pomimo początkowego wahania, wkrótce dowiadują się, że więcej ich łączy niż dzieli.

READ  Dążenie Jessego Eisenberga do obywatelstwa polskiego: ożywienie więzi rodzinnych