Polska Iga Świątek pokonała Naomi Osakę w finale Miami Open

Polska Iga Świątek, z prawej, trzyma trofeum Butch Buchholz Championship, podczas gdy Japońska Naomi Osaka, z lewej, trzyma trofeum finalistów podczas ceremonii wręczenia nagród po finale singla kobiet na Miami Open na Hard Rock Stadium.Jeff Burke / USA TODAY Sports przez Reuters

Polka Iga Świątek zdobędzie światowy numer jeden w wielkim stylu, utrzymując imponującą passę zwycięstw 6:4 6:0 nad Japonką Naomi Osaką w sobotnim finale Miami Open.

Druga polska drużyna, która w przyszłym tygodniu przejmie numer jeden na świecie, nie straciła seta w Miami i wygrała teraz 17 meczów z rzędu, wracając do swojego turnieju na lutowym Qatar Open.

Dzięki tej wygranej 20-letnia Świątek została dopiero czwartą kobietą, która wygrała mistrzostwa Indian Wells i Miami, co jest znane jako „Sunshine Double”, biorąc pod uwagę miejsca mistrzostw w Kalifornii i na Florydzie.

„To były tak ciężkie tygodnie, że tak naprawdę nie wiedziałam, czy uda mi się nadążyć za dobrą passą”, powiedziała Świątek, która również została pierwszą kobietą, która wygrała inauguracyjne trzy mistrzostwa WTA 1000 w jeden sezon.

„To niesamowite dla mnie, że mogę pokazać twardość psychiczną, ponieważ przez całe życie myślałem, że mogę zrobić więcej, a czasami przegrywałem i nawet nie wiedziałem dlaczego.

„W tym sezonie czuję, że wszystko zaskoczyło, więc jest świetnie i jestem naprawdę szczęśliwy”.

Obaj gracze nie marnowali czasu na walkę, ponieważ mecz rozpoczął się siedmioma meczami otwarcia, gdy czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Osaka uratował dwa punkty przełamania i strzelił cztery asy.

Mecz trwał do czasu, gdy Świątek zmiażdżył Osakę, kiedy to wykonała świetny bekhend na dośrodkowaniu, aby objąć prowadzenie 3-2, a następnie zakończyła pierwszego seta bez przerwy, mimo że serwowała mniej niż 40%.

Była mistrzyni French Open podniosła poprzeczkę w drugim meczu, kiedy trzykrotnie przełamała się dla Osaki, prowadząc 5:0 i nigdy nie oglądała się za siebie, gdy 79-minutowy mecz zakończył się jej pierwszym punktem w turnieju, kiedy Osaka posłała długi forhend.

READ  Wzrasta liczba przypadków COVID w NSW, rośnie liczba przypadków COVID w Victoria, rośnie liczba przypadków COVID Qld, rośnie liczba przypadków ACT COVID, rośnie liczba przypadków SA COVID, Novak Djokovic wygrywa/przegrywa ofertę kwalifikacyjną do Australian Open 2022

Świątek jest pierwszą kobietą, która ukończyła „Sunshine Double” od czasów Victorii Azarenki w 2016 roku. Kim Clijsters (2005) i Steffi Graf (1994, 1996) to kolejne kobiety, które osiągnęły ten wyczyn.

Osaka przybyła na Florydę po przegranej drugiej rundzie w Indian Wells, gdy jej łzy opadły po tym, jak dokuczała jej podczas meczu, ale udowodniła swoją wytrzymałość, ponieważ rzuciła tylko jednego seta w drodze do finału w Miami.

W finale Osaka dobrze sobie poradziła, utrzymując swój serwis w trudnym meczu, który rozpoczął się na 10 minut, i chociaż nie była w stanie wiele zrobić później przeciwko zdeterminowanemu Świątkowi, nadal trzymała głowę wysoko.

„Nie byłam w tej pozycji od kilku minut” – powiedziała 24-letnia Osaka, która w zeszłym roku zrobiła sobie przerwę od sportu, aby postawić na swoim zdrowiu psychicznym.

„Wiem, że to nie jest wynik, którego chcieliście, ale dobrze się tutaj bawię, więc mam nadzieję, że będę mógł dalej ciężko pracować i mieć więcej szans na ponowne znalezienie się w takiej sytuacji”.

Świątek najwyżej oceni Ash Barty, która w zeszłym miesiącu oszołomiła świat sportu, kiedy w wieku 25 lat ogłosiła, że ​​odchodzi z tenisa.